Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki kövér/túlsúlyos (pl 20-40...

Aki kövér/túlsúlyos (pl 20-40 kiló plusszal) hogyan érzi magát a bőrében?

Figyelt kérdés

Sokan le szeretnének fogyni, ha túlsúlyosak, és fogyni szeretnének.


Van, akinek a súlya megfelel úgy ahogy van?


Vagy vannak közületek olyanok akik hízni szeretnének?



2023. jún. 20. 15:23
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, nekem ez nagyon fura. Azt írod, hogy 20 kiló felesleg van rajtad, közben meg olyan kommenteket kapsz munkatársaktól, random emberektől, páros caládjától (?) mintha valami 130 pluszos lennél.

20 kiló felesleg abszolút nem extrém, kb átlag utcaember felének van annyi.

Szóval szerintem nem olyan tragikus a helyzet, én kb 20at fogytam és tartom, most vagyok 58. A 80 nyilván nem volt kenyelmes, de azért a b.szogatós beszólogatós undorító kategóriától messze van szerintem a 20 kiló túlsúly.

2023. jún. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
163 cm vagyok és most 76 kiló, 83 volt a legmagasabb súlyom, így lőttem be a húszat de mondom lehet többnek tűnök. Van egy fürdőruhás nyaralós képem még a 62 kilós korszakomból és olyan mintha minimum 75 lennék, totál zsíros vagyok rajta, hát igen nem sportoltam és most sem sportolok. Párom családja amúgy nem egészen így mondja rám ezeket csak célozgatnak meg a hátam mögött beszélnek ki.
2023. jún. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Hát nemtom, nekem nem áll össze amit leírsz a számokkal. Ez nem undorítóan elhízott, stb, ez még a hivatalos BMI szerint is csak túlsúly, nem is elhízás, nemhogy extrém. De ha dobsz arc nélküli képet, mondok róla (nem paraszt módon) véleményt őszintén.
2023. jún. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
#19 +1. 170 centi vagyok és voltam 53 kg-tól 73-ig minden. Évek óta depressziós vagyok, sokszor csak azért eszek hogy érezzek valamit a keserűségen és a fájdalmon kívül, vagy hogy etlereljem a figyelmem mert máshogy nincs erőm. De mikor egy bántalmazó kapcsolatban voltam, akkor meg anorexiás lettem (kontroll ugyebár). Egyedül akkor voltam egészséges súlyú, mikor 100%-ig rendben voltam mentálisan. Szerintem ennek sokkal több köze van az ember mentális állapotához, mint az akarerejéhez, ha túl sokat vagy túl keveset eszik akkor először az okot kell megtalálni és megoldani.
2023. jún. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
100%

Nagyon sokáig központi szerepet töltött be az életemben a súlyom, testalkatom lehet kicsit testképzavaros is vagyok/voltam. Azt gondoltam, hogy csak “tökéletes” testtel tudom elfogadni magam, amit persze sose értem el mert mindig lehet még izmosabb még szálkásabb az ember. Lett egy komoly párkapcsolatom és 1,5 éve összeköltöztünk, azóta pedig fokozatosan elmúlt ez a belső frusztráció a testemmel kapcsolatban. Ezzel párhuzamosan elkezdtem elengedni a szigorú diétát meg a folyamatos tápanyagszámolást, de az edzéseket cserébe sokkal jobban élvezem. Nem szerettem volna hízni de megtörtént és nem mondom hogy kifejezetten jó érzés, viszont nem zavar, pedig 17 kilóval vagyok több mint a “verseny súlyom”. A páromat egyáltalán nem zavarja, erről viszonylag sokat beszélgettünk, mert megérteném ha így már nem tetszenék neki. Tovább nem szeretnék hízni, mert ez még szerintem bőven elfogadható állapot, mostanában próbálok is odafigyelni hogy mennyit eszem csak sokszor nehéz megállni mert a párom szakács és baromi jól főz :D. Viszont jó lenne tartani a jelenlegi súlyom, ha már nem is adom le a túlsúlyt.

26F

2023. júl. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Rajtam kb 15 van.

Igazából sosem voltam vékony,mindig ilyen alkat voltam,6 kilót sikerült leadnom egyszer,ami a rekordnak számít.

Egészségügyileg jól vagyok,edzek szinte minden nap valamit,de pont arra elég,hogy tartsam a súlyt.

Igazából esztétikailag zavaró.

Nem vehetek fel szoknyát,csúnyán állnak rajtam a ruhák,mert főként derékra hízok,és a csípőm is kicsit szélesebb.

Arról nem beszélve,hogy bár sose volt kimondva,hogy emiatt,de sose kezdeményeztek még nálam...24/N

2023. júl. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!