Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem értem a saját generációm?

Nem értem a saját generációm?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezném, hogy nem egy kiakadós álkérdés akar lenni.


18 éves vagyok, és gyakran úgy érzem, mintha nem a megfelelő korba születtem volna, vagy nem tudom. Nem tudok azonosulni a velem egykorúakkal.

Például nem értem, hogy miért tesznek közzé olyan képeket, amin kitakarják az arcukat, de minden más látszik. Ezek alá pedig miért érkeznek olyan hozzászólások, mint "Nagyon jó nő vagy" stb.

Vagy mi a menő ezekben a filterekben, például ami szeplőket vagy szépészeti arcmaszkot tesz az arcra.

A másik a humor. Azt veszem észre, hogy a többiek a lehető legrandomabb dolgokon is képesek nevetni. Azt elmiserem, hogy az én humorom elég fura, de inkább maradnék ennél, minthogy valami eltorzított forgó kacsán nevessek. Olyan is van, hogy bejön valami új mém, ami kap egy nevet, és csak a szó hallatán mindenki elkezd nevetni a szobában. Miért?


De úgy vettem észre, hogy az ilyen 25 évesek már egész normálisak (mármint lehet, hogy az előbb felsoroltak is normálisak, de nem nekem, az biztos). Akkor lehet, hogy idővel kinőjük ezeket? Vagy pont itt lenne valamiféle szakadék? És miért vannak ezek?


Félreértés ne essék, nem azt állítom, hogy én tökéletes vagyok, tudom, hogy bennem is rengeteg a hiba. De nagyon szeretném, ha például lehetne még vicceket mesélni, a bulikban nomrális zenéket hallani stb.


Más is van így? Nehéz lesz így barátokat szereznem/megtartanom? Vagy nekem kellene változtatnom?



2023. jún. 25. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a saját generációd, ez egy pár ember belőle. Valószínűleg nem a neked való társaságban vagy, más korodbeliekkel jobban megértenétek egymást. Ismerj meg új embereket.
2023. jún. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
most mi a kérdés? hogy érted-e a saját generációd?
2023. jún. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A humorukat azért nem érted, mert a kontextust nem érted amiről szó van.

Ha az én generációmnak pl egy középiskolai ballagáson eszébe jut pl az, hogy "nem csináltunk semmit 4 évig" az vicces tud lenni, mert értik a mondat forrását, hogy honnan jött és hogy ez hogyan vonatkoztatható rá az adot tkörülményre.

Te láthatóan nem tudod mi az a mém amit mondtak, így azt sem érted hogyan illik rá az adott körülményre. Márpedig ez elengedhetetlen ahhoz, hogy humort hozz létre.


Ami meg a képeket és filtereket illeti.... Nálunk az volt a menő, hogy a hajadat a szemed elé fésüld és kvára ne láss semmit, vagy hogy a gatyád a térdednél kezdődjön jóformán:D

Ezt hívják divatnak. Jön-megy, ennyi.


Nem a generációdat nem érted, hanem azt, hogy miért és hogyan szerveződik körüélötted a közösség. Peremen vagy, vagy akár kívülálló.

Ez nem generáció sprobléma, hanem szociális.

2023. jún. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
fikázod a generációd de egy kérdést sem tudsz normálisan megfogalmazni
2023. jún. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3: Azért ne ijeszd már meg ennyire szegényt, nem lesz rögtön a társadalom peremén mert nem érzi jól magát egy társaságban :D Én 27 vagyok, de amikor én jártam gimiben sem volt mindenki egyforma. Voltak nagyobb hullámok amit sokan követtek, de volt egy csomó lázadó aki meg mást akart és akkor goth, metálos, skinhead, cserkész, hitgyülis meg mittudomén milyen egyéb közösségekben és szubkultúrákban meg megtalálta a helyét, mégha ott éppen abban a 20-30 fős osztályban nem is annyira volt egy hullámhosszon másokkal.
2023. jún. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5, nem is írtam, hogy a társadalom peremén lenne:D Az adot tközösség peremén van, és ez egyértelmű, hisz nem érti mit miért csinálnak. Ha értené, benne lenne, nem a szélén vagy kívül rajta.
2023. jún. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül. Megnyugodhatsz :)

Nem veled van probléma, de nem is a generációnkkal... Néha megtörténik, hogy az ember nem találja meg a közös hangot rögtön... Vagy később se. Légy nyitott. Ha van valami hobbid, érdeklődési köröd, abból kiindulva máris könnyebben találhatsz magadnak igaz barátokat. Az se baj, ha más a humorod... Máson nevetsz és azt nem találod viccesnek, amit ők mondanak. Biztos találsz valakit, aki majd nevet rajta. Csak keress kitartóan, hajrá! <3

2023. jún. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!