Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kiröhögtek Szlovákiában,...

Kiröhögtek Szlovákiában, talán azért, mert magyar vagyok?

Figyelt kérdés

Szlovákiában voltam egy pizzériában, ahová régóta kijárunk, de mindig én rendelek. Eddig mindig volt magyarul beszélő is köztük, most nem. Próbáltam puhatolózni, hogy értik-e a magyart, de intettek, hogy nem. Átváltottam angolra, amiről tudom, hogy nem a legjobb az angolom. Nem is ez volt a probléma, bár ezt még nyugodtan ki is röhöghették volna, nem sértődöm meg, mert sokszor én is magamat.

A gond ott kezdődött, amikor ők erőltették a szlovákot, én meg ugye a magyart (mindenki azt, amit ugyebár tud), de amikor ők szlovákul mondtak+mutattak valamit, s én magyarul válaszoltam, feltűnt, hogy ők ezt valójában értik!


Ha valamit megértesz, nem tudod 100 %-ig letagadni, hacsak nem vagy jó színész, így ők se tudták. De erre mondom azt, hogy innentől erőltették a szlovákot, mert nem voltak hajlandók még azt sem bevallani, hogy amit mondok, azt ők értik.

Továbbra is ÉRTETLEN fejjel tettek fel kérdéseket, már egyre többet, de minek, ha tudták, hogy úgysem értem.

Meguntam a kínlódást, rámutattam az első valamire, azt kihozták, felmutattam a kártyát, fizettem, és elhúztam a csíkot.


Kifelé még alig csuktam be az ajtót magam után, máris nagy röhögés tört ki, miközben rám mutogattak. Tudjátok, az, amit minden nyelven megérzel, ha rólad beszélnek. Ráadásul más nem is volt akkor az étteremben.

Kifelé az udvaron még a körbeüvegezett ablakokon át is engem követtek a szemükkel, és folyamatosan, hangosan röhögtek. Nem is palástolva, hogy kiröhögnek. Csak azt nem értem, miért.


2023. júl. 1. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Bárhol előfordulhat hogy kiröhögnek.
2023. júl. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Én nem olvastam végig a sztorit, de ha nem is röhögtelek volna ki, azért megmondom, hogy jó nagy hülye voltál, hülyén viselkedtél. Ne hagyd ott a pénzed, ahol megaláznak téged. Ne vásárolj ott. Én egy ilyen helyet megjegyeznék, és soha vissza nem mennék. Azért remélem, hogy véletlenül kiöntötted az asztalra, székre és a földre az italt távozás előtt, ha már maradtál, és szlovákul elmutogattad, hogy sajnálod, de bekaphatják.
2023. júl. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ez oké, csak az okát most még csak nem is sejtem.
2023. júl. 1. 18:52
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Mert hülyék. Nem kell, hogy oka legyen. Hülyék, hülyéskedtek, és röhögtek a saját "viccükön", aminek a tárgya voltál. Ennyi.

Ezért mondom, hogy ilyen helyzetből ki kell lépni, köszönés nélkül távozni, és bemenni a szomszéd kajáldába - ha annyira éhes vagy. De ha nincs a környéken más kajálda, én akkor inkább éhes maradok, de nem maradok ott, és pláne nem fizetek azért, hogy megalázzanak.

Amúgy ahol ilyen galádságra képesek, ott másra is, pl. ráköpnek a pizzádra, amit megeszel, úgy, hogy csak ők látják stb.


Szóval ilyen helyzetben csak így tudod megőrizni a méltóságodat. Panaszkönyvbe nem tudsz írni, nincs is értelme, revans az lett volna, ha kiöntesz valamit, és akkor takaríthatnak, de lehet, hogy akkor nem kiröhögtek volna, hanem bántanak. Szóval az a legjobb, ha ilyenkor elmész.

2023. júl. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%

már bocsi, de azok a magyarok, akik külföldön is csak csökönyösen magyarázzák tovább az igazukat magyarul, egyre hangosabban, mert akkor biztos jobban fogják érteni a nyelvet, azok kicseszett viccesek XD

(igen, láttam már ilyet, múzeumban dolgozom, ha nagyon szerencsétlen az illető akkor befordítom az azonosítókártyámat, hogy ne tűnjön fel a cs a nevemben, és jól "elbeszélgetünk" velük német-magyar felállásban)

2023. júl. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom most vesztettek egy vendéget.

Legközelebb legalább ki próbálsz a környéken másik helyet.

2023. júl. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem, ha nevetést hall az ember akkor automatikusan arra gondol hogy rajta nevetnek. Ne vedd magadra, a magyarok is ilyenek. Kínos zavarukban nevethettek, hogy mást értettek ki belőle. Kassán haverommal beültünk kávézni. Ő eleve németül kezdte el hadarni neki, de nem értette. Megjegyzem én sem. Majdnem

összevesztek az egyik "darált" németül, a másik szlovákul/angollal keverve. Felajánlottam haveromnak magyarul, hogyha elmondja mit akart németül kérni én tolmácsolom angolul. Elismételte magyarul nekem. Mondtam haveromnak, hogy ugyanarról beszélnek, erre megszólalt a srác magyarul hogy " na tessék" és folytatta tovább angolul. A szlovákok egy kicsit "máshogy vannak bekötve". Lehet, hogy ugyanazt megismételte szlovákul, hogy felírja magának amit mondtál és érdeklődött hogy hozhat-e valami mást...

2023. júl. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Most 50 éves vagyok. 10 éves koromban jártam az akkor még csehszlovákiában. Pontosan ugyanez volt már akkor is. Nem akarták érteni a magyar nyelvet😃.

Valahol meg lehet érteni a szlovákokat is, egyebük sincs, mint a nemzeti öntudatuk. Kaptak ajándékba egy országot, ahol most élnek és elnevezték Szlovákiának.

Mostanában mennek mindenhol ezek szlovákiai utazásos reklámok, Szlovákia közel van, vagy ilyesmi. Mindent, amit mutatnak Magyarok építettek, Magyar tájak, stb. Az nemrég még Magyarország volt.

2023. júl. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%

Ahoj.

S takými Slovákmi sa netrápte. 🙂

2023. júl. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9: Vďaka. Bohužiaľ, Google prekladač mi prišiel na um neskoro. To vám ukážem nabudúce.
2023. júl. 2. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!