Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tinédzser korban kellett...

Tinédzser korban kellett volna kialakítanom barátságokat? 28/F

Figyelt kérdés
Senkim sincsen, illetve a kamaszkorom elég eseménytelen volt.

2023. júl. 8. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Nekem a kamaszkori haveri köröm mára szinte teljesen kikopott (38 éves vagyok), míg az egyik legkedvesebb spanomat 30 évesen ismertem meg.
2023. júl. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen korban lehet ki lehet alakítani barátságokat.
2023. júl. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kitana. ***** válasza:
100%

Nem, én munkahelyen szoktam barátságokat kialakítani, viszont ezek átmeneti barátságok általában, amíg együtt dolgozunk, de mindig van társaságom, akivel tudok beszélgetni, programozni. (Mert általában mindenhol akad 1-2 olyan ember, akivel kicsit jobb barátok leszünk, mint szimpla benti kolléga haverok.)

A tinédzserkori barátságaim ugyanúgy elhaltak suli után 1-2 éven belül.

2023. júl. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A tinikori baratságok túlnyomó többsége megszűnik a húszas évek elejére-közepére. Ritka az a barátság, ami ilyen hosszú ideig kitart.
2023. júl. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem reménytelen huszon- vagy harmincévesen barátokat szerezni, de kétségtelenül nehezebb, mert hátrányból indul az ember, illetve egy olyan környezetből kell meríteni, ahol már nagyobb a szociális távolság, sokkal formálisabbak az emberi kapcsolatok.


Akik tizenévesen barátokat szereztek, nem csak azért vannak előnyben, mert már vannak barátaik, hanem azért is, mert megismerték azt a gyakorlatot, ahogyan egy ilyen viszony kialakul. Ezért van, hogy akiknek sosem voltak barátaik, ismerkedésnél sokszor "ügyetlennek" tűnnek (vagy túl rámenősek, vagy túl zárkózottak).


Általában a legjobb az, ha valamilyen hobbi vagy érdeklődés (tánc, társasjáték, sakk, politikai nézet, tényleg akármi) alapján csatlakozol egy társasághoz, ahova szabad a belépés, és ott magától megtörténik a dolog, mert a közös érdeklődés összeköt, illetve nem leszel annyira görcsös, hogy "miről beszéljetek".

2023. júl. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!