Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valakit gyerekként kiközösí...

Ha valakit gyerekként kiközösítenek, kihúnyolnak mert "csúnya", ki tudja heverni felnőtt korára?

Figyelt kérdés
Vagy felnőttként is megmarad ez a "trauma" és kihat az életére?
2023. júl. 28. 09:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Ha az entudata ugy fejlodik ki hogy ő áldozat nagyvaloszinuseggel az is marad es felnotten meg munkahelyekrol túrják ki a kollegai
2023. júl. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
12%

Soha nem lehet kiheverni

Örök nyomorék lesz belőle

2023. júl. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Engem a fogaim miatt csúfoltak, míg nem volt fogszabályzóm. Többször elmondták általánosban a lányok, hogy ezért nem barátkoznak velem. A fiúk is fujjongtak állandóan és olyan szavakat használtak rám, amit sosem fogok elfelejteni sajnos.

Ezenkívül semmi baj nem volt a külsőmmel. Átlagos kislány voltam, csak kicsit előrébb álltak a fogaim kiskorban. Hatalmas probléma...

Állandóan azt éreztem én vagyok a legcsúnyább mindig, minden közösségben. A nagyszájú lányok, mikor a farsangot szervezték,akkor is engem raktak a hátsó sorba.

Bennem megmaradt ez a rengeteg gúnyolódás felnőttként is. Iszonyú önbizalomhiányos és visszahúzódó vagyok a mai napig. A párom mindig mondja semmi baj nincs velem, de én sosem fogom szépnek látni magam. Köszönöm egy életre a kedves osztálytársaimnak!

El sem tudom képzelni, akit nagyobb dolgok miatt gúnyolnak, azok hogy élik meg gyerekként...

N

2023. júl. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban hat ki az életemre,hogy utálom ha lesnek.

Úgy gondolom, hogy tuti azért lesnek mert ronda vagyok/valami nem tetszik nekik. Nagyon fel tud húzni és néha megkérdezem az illetőt hogy "mi a q anyádat lesel?"


A nagyon magabiztos embereket se bírom. Azokat a pasikat akiken látszik, hogy vonzónak tartják magukat. Azokra emlékeztetnek akik beszólogattak.

2023. júl. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Én tovább léptem. Ma meg már ott tartok, hogy ha valakinek valami nem tetszik velem kapcsolatban az az ő egyéni szociális problémája. Megfelelni mindenkinek nem lehet és nem is kell.

A közvetlen közelemben lévő gyerekeket viszont tudatosan érzékenyítem a kirekesztés témájában, hogy nekik sem esne jól. Egész jól működik náluk, volt, hogy már ők álltak ki olyanért, akit piszkáltak.

2023. júl. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%
A traumákat nem kiheverni, hanem kidolgozni kell. Heverés arra van, amikor valami magától elmúlik, pl a tested legyőzi a náthát, míg te semmit sem csinálsz. A traumák az elméd részei, neked mint elmének dolgozni kell ezeken.
2023. júl. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Engem a soványságom miatt csesztettek néha. Barátaim, barátnőim azért mindig voltak, tehát úgy globálisan nem voltam kiközösítve, volt, aki nálam sokkal sokkal szarabb helyzetben volt, de nekem ez is épp elég, főleg, hogy én magam sem voltam igazán elégedett a külsőmmel. Amúgy se voltam a társaság közepe. Aztán 15 évesen drasztikusan megváltoztattam a stílusom, külsőleg, belsőleg és tessék, a kocka megfordult...Legalább is pár évre.

Viszont azért a kétségeimet mégsem sikerült kiiktatni gyökerestől. Az utóbbi években megint az a szorongó, elveszett kislány vagyok, aki ugyan mindig talál barátokat, de hátbatámadó ellenségeket is.

Igen, a munkahelyről elküldözgetés is stimmel....

2023. júl. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
#3, de neked legalább rendbe lettek rakva a fogaid. Nekem a fejem ami alapból "visszataszító", ezt meg nem lehet csak úgy szabályozni mint a fogat.
2023. júl. 28. 09:57
 9/26 anonim ***** válasza:
22%

Meg lehet nezni hogy mi lesz azokból akik bántalmazva voltak

Normális sikeres emberek biztos nem

Akik ezt nem élték at azoknak fogalma sincs hogy milyen ez…


Mikor tudod hogy ahogy belépsz az osztályba elkezdődik, de töretlenül mész az iskolába mert otthon meg az van elvárva hogy zseni kituno legyél és ha egy napot is hianyzol akkor megölnek otthon


Lehet élni, én is elek meg, de normális sosem leszek


Pedig az egyik fő bántalmazóm ma úgy nez ki már mint egy kihányt feldarabolt 600 kilós bálna. De ez sem nyújt vigaszt

2023. júl. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%
Engem volt olyan suli ahol kiközösítettek, annyira, hogy iskolát váltottam, ott már nem volt ilyen. 1-2 évig érdekelt, rosszul esett, utána már abszolút nem érdekelt. Szerintem ez arra van hosszabb távon hatással, aki amúgy is nehéz eset, haragos természete van.
2023. júl. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!