Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha konkretan elmondom az...

Ha konkretan elmondom az orvosnak hogy mi a bajom es itthon akarok lenni egy hetig, akkor fog ez ellen tiltakozni?

Figyelt kérdés

Hanyok, rossz a kozerzetem, rosszul vagyok fizikailag es lelkileg is a sok munkatol, szo szerint faj mindenem. Megszeretnem neki mondani oszinten ezeket es azt is hogy itthon szeretnek lenni 5 napig.

Nem tudom fog e tiltakozni, nem is talalkoztam még vele, eddig mas orvoshoz jartam de valtani kellett mert o elment nyugdijba.

Gaz dolog ha ilyen nyilt leszek vele? Kijohetek rosszul ebbol?


2023. júl. 30. 21:51
A kérdező szavazást indított:
Gáz, ne mondjam meg meddig akarok itthon lenni
Legyek őszinte
3 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt elfeljtettem oda irni, hogy dolgozo no vagyok es tappenzes papirra szuksegem van az itthon toltott napokra
2023. júl. 30. 21:53
 2/8 anonim ***** válasza:
A hányok után már azt mondja, hogy maradj. Max feltesz néhány kérdést a hányásról, mikor hánytál, milyet, mennyit, stb.
2023. júl. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
9%

Azt, hogy meddig maradsz, azt meg előre nem mondhatja meg, csak, hogy mikor menj vissza.

Anno én 0 hanggal full betegen lementem. Felírt gyógyszert, azt mondta, menjek vissza x nap múlva, akkor megnéz és adja a táppénzes papírt. A gyógyszertől elmúlt a torokfájás (mert mielőtt lementem, úgy éreztem, mintha egy sündisznót nyeltem volna le) és a lázam is lement, de én a kijelölt nap előtti délután visszamentem, mert annyit köhögtem, hogy éjszaka nem aludtam, az aranyerem is kijött. Azt mondta, meghosszabbítja a táppénzt és felírt valami csodagyógyszert, amitől abbahagytam a köhögést. Utána napokig aludtam is, mert végre nem köhögtem. Csak annyira keltem fel, hogy egyek, aztán aludtam tovább. Visszamentem az újabb kijelölt napon és akkor már adta is a táppénzes lapot.

Szóval neki is az érdeke, hohy úgy küldjön vissza, hogy jól vagy.

2023. júl. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kiír, persze.

De 5 nap után meg úgy gondolod, hogy már nem leszel rosszul a sok munkától? Itt más, tartós megoldás kell. Például váltani.

2023. júl. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ugyanugy rosszul leszek de egyelore nem tudok valtani. A stressztol vagyok rosszul
2023. júl. 30. 22:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom, nehéz lehet. Miért nem tudsz?
2023. júl. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valszeg kiir, de nem megoldas. Melot kell valtani meg rendberakni az eleted
2023. júl. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez teljesen orvos függő.

Amikor a régi háziorvosunk elment, 1 - 1,5 évente lett új orvos a falunkban.

Volt aki bármivel mentél, rögtön kérdezte, táppénzre vegyen-e.

Volt aki személyes sértésnek vette azt is, ha egyáltalán odamentél a rendelésre. Ha meg mertél szólalni, már kioktatott (akkor is, ha a panaszaid mondtad el)

A csúcs meg az az orvos volt, aki 2 féle "betegséget" ismert: ha iskolás voltál, akkor csak nem akarsz iskolába menni, ha már nem voltál iskolás, akkor családi gondjaid vannak. Olyan betegséged/tüneted nem lehet, amiről ő nem hallott eddig, mert az nem létezik (akkor sem, ha saját szemével látja) Ha táppénzre akartál menni, külön kellett kérni és csak a kellő "motiváció" átadása után vett betegállományba.

2023. júl. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!