Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Benneteket nem zavar, ha...

Benneteket nem zavar, ha ismeretlenek letegeznek? Visszategeznétek?

Figyelt kérdés

Szomszéd házba új tulaj költözött. (Már bánom hogy nem vettem meg...) Kb apám korabeli, de nem ismerem. Oké, hogy fiatalabb vagyok, meg minden, első találkozáskor köszönök hogy jónapot, az meg hellozik nekem. Nem vagyok egy atomfizikus, de azért nem is egy csöves alkoholista. Na mindegy, elmondta a baját, majd ment el, én viszlát, ő meg na hello, holnap akkor jövünk. ( Nem megkérdezi, vagy valami, kijelenti. Hogy ő holnap jön megnézi a ház hátulját. Oké, hogy itthon vagyok, de akkor is úgy illő, hogy megkérdezi, h jöhet e, vagy be tudom e engedni vagy akármi. Mindegy. Szóval nem akartam bunkó lenni, de ti mit csinálnátok, letegeznétek? Felesége ugyan az, először láttam, köszöntem h jónapot, az meg szia. Tudom, hogy a hivatalos etikett szerint ha letegeznek, akkor vissza kell tegezni. De ez kisváros, itt parasztok (mármint nem a földműves, hanem a tahó) laknak, az egész városba nem vagyunk 10 százaléknyian az értelmiségiek. Ezek ehhez nem értenek...

Nem a tegezősés zavar, a többi szomszéddal kölcsönösen tegeződünk. Pusztán az, hogy szerintem illett volna normálisan bemutatkozni, és utána felajánlani, vagy megkérdezni, nem letegezni egyből mint valami csöves alkoholistát.


2023. aug. 2. 11:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Ha letegez valaki, aki nálad öregebb, azt köszönd meg, és azonnal tegezd vissza. Nagy valószínűséggel azért teszi, mert ezt akarja.
2023. aug. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
8%

Engem igen, pedig én viszonylag frissen lettem "felnőtt". Én olyan értékrend szerint nevelkedtem, ami alapján nem tartom illendőnek. Én is mindenkit magázok, a nálam jóval fiatalabbakat is, a tisztelet kifejezése okán.


Akivel nem őrizem még libát, az egy tőlem teljesen független személy, így illik tartani egyfajta távolságot.

2023. aug. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

Dehogy zavar.

ALapból hülyeségnek tartom a magázást

2023. aug. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
34%
Micsoda problémák.
2023. aug. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy időszakom amikor borzasztóan zavart. De úgy tényleg igazán. Többször szóvá is tettem ha úgy alakult.

Viszont ma már egyáltalán nem érdekel nem is zavar.

2023. aug. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
59%

Engem nem érdekel. Mindenkit magázok aki látszatra elmúlt már 18. (A csöves alkoholistát is, mert neki is jár ennyi tisztelet részemről). De felőlem engem tegezhetnek is.

27 vagyok, talán valamivel fiatalabbnak tűnök, nehezítésként nő vagyok. Rendszeresen letegeznek szó nélkül tinik is, idősebbek is. Kb olyan negyvenig visszategezek, felette nem. Megkérdezni senki nem szokta.

2023. aug. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%

1-es: Ez azért nem egészen így van. A kérdező leírásából én a csendőrpertura ismertem rá, amikor a másik le is kezel, nem tekint egyenrangú félnek. Aki normális, az jóval idősebbként felajánlja, ha valóban kölcsönös formában gondolja, de egyoldalúan egy másik felnőttet letegezni, csak azért, mert fiatalabb, tahóság. (A háziorvosi asszisztens, nővérke nálunk pl. érettebb korosztály, ő azzal nyit minden új betegnek, a 18 évesnek is, hogy szeret tegeződni, amennyiben a másiknak sincs kifogása ellene, akkor legyen így.) Vannak persze kivételes szituk. Sokat járok koncertre, hasonló helyekre, ott kortól függetlenül a tegeződés az általános. Mint ahogy nálunk munkahelyen is. De pl. egy orvosi rendelőben rohadt kellemetlen, mikor az 50-es doki tegez, pedig tudja a korom, én viszont nem akarom visszategezni, hiszen egy hivatalos viszony, helyzet, és nem ajánlotta fel a tegezést. A 30-as éveim közepén vagyok, de kb. 10 évvel fiatalabbnak nézek ki, vékony, alacsony, kislányos külsejű nő vagyok, így ért már életem során sokszor ez a lekezelés. Egyébként szeretek tegeződni, jobb lenne, ha csak ez a forma lenne, de még egyszer mondom, a csendőrpertut nem szeretem.

Kérdező, változó, hogy reagálok, volt, hogy visszategeztem, volt, hogy elengedtem inkább a fülem mellett, és viszláttal köszöntem. Ha egyéb tahóság is társul hozzá, azt szóvá szoktam tenni.

2023. aug. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes hozzászólásokat. Apám/anyám lehetne, itt nem ismerik az emberek az illemet. Tök bunkó mindenki, haverok szüleinek is felét ki nem állhatom. (Kérdésben saját ház, nem anyámékkal lakom már, tehát még az sincs, hogy őket ismerik v vmi.) Az egyik szomszéd nagyapám lehetne. Sokáig magázódtunk, aztán egy idő után mondtam neki, hogy ne magázzon. Eltelt pár nap, majd jön a kerítéshez, odahívott, hozott "nagyon finom" saját pálinkát, hogy igyuk meg a pertut, és tegezzem én is. Így is lehet. De jelen esetben úgy érzem, hogy lenéz. Na mindegy, tegezem én is, ha meg szól érte, akkor orra alá nyomom az etikettet.
2023. aug. 2. 16:07
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem teljesen a válaszokat, szerintem egyáltalán nem számít, hogy idősebb, nekem nagyon határozott véleményem van róla, hogy két felnőtt, egymást még nem ismerő ember ne magázódjon automatikusan.

Úgy gondolom, hogy ezzel nem (csak) a tiszteletet adod meg, hanem egyfajta távolságot is tartasz.

Az 5-ös válasz nagyon tetszett. Ne szívd mellre, fogd föl egy szűrőnek, ami már az első találkozáskor kiadja mit várhatsz tőle a jövőben.

2023. aug. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Ha zavar, akkor korrigálom, ha nem zavar, visszategezem.
2023. aug. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!