Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket is zavar, ha van...

Titeket is zavar, ha van valaki, aki levegőnek néz titeket?

Figyelt kérdés
Itt persze olyan emberre értem, akinél nem tudjátok az okát, hogy miért viselkedik így veletek. Konkrétan levegőnek néz. Vagyis inkább abszolút kerüli hogy rád nézzen, ritkán is szól hozzád. Persze mindenki mással ez simán működik. Bánt, vagy zavar titeket? Engem borzasztó mód frusztrál. Most nyilván sokan azt tanácsoljátok, hogy kérdezzem meg az okát, csak sajnos, vele nem vagyok olyan viszonyban sem, hogy erre konkrétan rákérdezhetnék (felettesem). Valaki esetleg volt már hasonló helyzetben? (privátban is szívesen leírom, hogy miket tapasztaltam)

#levegőneknéz
2023. júl. 19. 20:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem igazán. Nem tudom kontrollálni, hogy más mennyire kedvel és nem is akarom. Ha a személyiségem nem szimpatikus neki, akkor ez van, nem fogok rajta kiakadni. Olyan ember nincs, akit mindenki kedvel. Nem kell barátkoznunk ahhoz, hogy együtt tudjunk dolgozni.
2023. júl. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis. Ha valaki kerül engemet, eszem ágában sincs megzavarni benne :D


INDOKOLÁS


Ha én lelkileg, mentálisan stabil vagyok, tisztában vagyok az értékeimmel, akkor nem fogok esedekelni egyetlen frusztrált, alakoskodó scheggfej figyelméért sem. Ha önmagamat adom, az a legjobb szűrő, nem akarok megfelelni senkinek, elfogadom, hogy én sem lehetek mindenkinek szimpatikus, mint ahogy nekem sem szimpatikus kivétel nélkül mindenki. Sőt, ha valakinek nem vagyok szimpatikus, nem is haragszom rá, hiszen ő sem tehet róla, hogy ez így lett, lehet, hogy maga sem tudja. Hisz mi magunk is esünk bele effélébe, hogy valaki irritál vagy unszi anélkül, hogy bármi rosszat tett volna. Ha ilyenkor meg még letámadna a számonkérésével, lehet, hogy csak mégjobban elmérgesedne a viszony úgy, hogy amúgy semmi konkrét oka. Tehát, ha valaki kerül, nem szól hozzám, az egy jel, hogy nekem semmi dolgom az illetővel.

2023. júl. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Ha fontos számomra az illető, zavar és ez esetben megkérdezem, hogy mi a baja. Ha semleges, akkor nem érdekel, én is levegőnek nézem, nem kell mindenkit szeretni!
2023. júl. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ebben egyetértek teljesen, hogy nyilván mindenkinek nem lehetünk szimpatikusak, de viszont én saját magamról is tudom, hogy nekem hiába unszimpatikus valaki, akkor sem nézek át rajt. Simán rá tudok nézni, simán tudok hozzá beszélni is. Ezért fura az egész. Aki közömbös, az az.. rá is simán ránézek, hozzá is simán beszélek, mert nyilván egy átlag ember. Szerintem, de ez csak az én véleményem, ha valalki átnéz a másikon, úgy hogy pl. még egy társaságban is kell legyenek néha, ahhoz valami nagyobb dolog kell nem?
2023. júl. 19. 20:39
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Vannak ilyen típusú emberek, bár az a kérdés, hogy mindig ilyen volt-e, vagy csak az utóbbi időben változott meg, ez esetben meg kérdezném mi a gondja, miért néz át rajtam. A felettesed, itt jön a kérdés, hogy stresszes-e, vagy volt-e valami, amit elbaltáztál az utóbbi időben?! Lehet, hogy nem veled van baja, csak frusztrált és inkább nem kommunikál, ha nem muszáj. Persze mások vagyunk, nem ismerem a felettesed, de én megkérdezem a főnökömet is, ha valami nem stimmel és magától nem mondja.
2023. júl. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha ő így akkor én is, nem tudok mit tenni vele, egyszerűen ha nem reagál a harmadik lehetőségre sem akkor ott be is fejezem vele.
2023. júl. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem közvetlen felettesem amúgy :) Szóval a munkámmal abszolút nem lehet baja, egyébként az utóbbi időben változott meg lényegesen. Régóta nem ismerjük egymást, az elején is fura volt velem, de akkor még simán rámnézett... stb... De az mostanába mint aki direkt kerüli hogy rám kelljen néznie. Érdekes az biztos
2023. júl. 19. 21:36
 8/15 anonim ***** válasza:

Érdekes, az én felettesem is ilyen. Én eddig arra gondoltam, hogy így érzékelteti velem, hogy felettem áll úgymond.

Én nő vagyok, ő férfi. Velem egyenrangú férfi kollégáimmal közvetlenebb. De nem hiszem, hogy bejövök neki, sőt tudom, hogy nem.

Ha valamit meg kell beszélni munka ügyben, akkor azt megbeszéljük, de cseverészni egyáltalán nem szokott velem. Talán csak azokkal az emberekkel cseverészik, akik vele cseverészést kezdeményeznek és mivel én

nem teszem, ezért lehet csak emiatt marad el közöttünk az ilyen dumálgatás, amit látok, hogy a többiekkel művel.

2023. júl. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
A legjobb dolog:).
2023. júl. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az, hogy én bejönnék neki, bennem pl. fel sem merült :D Sőt elsősorban ilyen viselkedésnél én mindig arra gondolok, hogy biztos utál valamiért :D
2023. júl. 19. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!