Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha az emberek...

Mit tegyek, ha az emberek sose nyitottak a velem való beszélgetésre?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszak a kommunikációs képességeim, de igyekszek javítani rajtuk, igyekszek megtanulni normálisan beszélgetni szóban és írásban is. Könyvet is olvastam erről, járok pszichológushoz gyűjtöm a tapasztalatokat, tanulok a hibáimból, ilyenek. Viszont van egy alapvető probléma, ami mindezt kb. feleslegessé teszi, mert beszélhetek én akármilyen normális dolgokról a másiknak, próbálkozhatok a lehető legemberibb módon beszélgetni, ha a másik teljesen elzárkózik tőlem, semmi értelme. És tőlem mindenki, kapásból elzárkózik, anélkül hogy megismerne vagy tudna rólam bármit is. Nekem nem kell leégetnem magam a másik előtt ahhoz, hogy elmenjen a kedve tőlem, elmegy már attól hogy rámnéz kb. Hiába próbálok én kezdeményezni beszélgetést mind szóban, mind írásban, teljesen felesleges, a másik valahogy sose akar beszélni. El se tudom képzelni milyen élethelyzet, szituáció kéne ahhoz, hogy akarjon velem valaki beszélni, ez lenne az első lépés ahhoz, hogy lehessenek emberi kapcsolataim. Mit kéne tennem?
2023. aug. 26. 09:04
 1/2 anonim ***** válasza:
94%

Az ilyesmit nem lehet erőltetni, mert sokszor éppen az ellenkezőjét éred el vele, mint amit szeretnél. Nincs annál fárasztóbb, mint amikor valaki ráakaszkodik az emberre és csak mondja-mondja a semmit, meséli az életét vagy azokat a témákat, amik őt érdeklik.

Csak ha van közös pont - szakmai vagy magánéleti -, akkor tud kialakulni tartalmas beszélgetés, az időjárás, a politika, és a "mi újság van" témákat sokan nem szeretik.

2023. aug. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Akaszkodós, uncsi vagy. Változtass.
2023. aug. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!