Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan legyek nyitottabb?

Hogyan legyek nyitottabb?

Figyelt kérdés
Nem rég váltottam munkahelyet , étterembe dolgozok, mindenki fiatal/jófej , 22 vagyok én is, viszont Ők elbeszélgetnek/hülyülnek , én meg mivel új vagyok nem ismerem őket annyira, így kicsit fura lenne ha csak odaállnék és "mi a téma", vagy állok ott és nevetek azon amiről beszélnek(értitek mire gondolok).. Néha beszélgetek velük viszont csak pár szót amíg ők eldumálgatnak /sztorizgatnak stb.. eléggé kívülállónak érzem magam és nem akarom emiatt elvesziteni a munkám mert nem tudok beilleszkedni.. Amúgy sem vagyok valami beszédes/ismerkedős típus de ezen változtatni szeretnék.. Valami ötlet/tanács?

2017. ápr. 13. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Színitanoda. Van a te korcsoportodnak is, nagyon jót tesz :)
2017. ápr. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pedig ugy kene ahogy irtad. Ott vagy veluk es sztoriznak. Es ha eszedbejut egy sajat sztori ami kapcsolodik ahhoz amit ök meseltek akkor aztan te is elmeseled nekik. Ha csak allsz mint egy kuka es eloldalogsz meg nem beszelsz veluk, sose leszel haveri viszonyban. Ez ennyire egyszeru, nem kell tanulni sehol. Ha valami relevans gondolatod van elmondod. Ennyi :)
2017. ápr. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De kb semmi nem jut eszembe arról amiről ők beszélnek, ez a baj, na meg mindig bennem van, hogy mit fognak gondolni arról amit mondok..:/
2017. ápr. 13. 18:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez olyan dolog, hogy egyszer be kell ugranod a mélyvízbe és majd meglátod mi a helyzet.

Valami pedig jusson eszedbe, kétlem hogy nagyon elvont dolgokról beszélgetnek.

Pár példa. Beszélgetnek arról, hogy voltak valami koncerten. Ha ismered és szereted a bandát akkor közlöd, hogy te is szereted őket, gyakran koncerteznek? Vagy valami.

Ha nem ismered akkor esetleg megkérdezed, hogy milyen zenét játszanak.

Ha nagyon személyes dolgokról beszélnek, amikről nem is tudsz semmit, akkor persze nem lehet belekotnyeleskedni.

De egy beszélgetés kettesben is két emberen múlik, nincs ez máshogy többen sem. Neked is kérdezned, mondanod kell valamit, hogy menjen a beszélgetés.

2017. ápr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!