Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy telnek a mindennapotok?...

Krómgyűrű kérdése:

Hogy telnek a mindennapotok? Mit tesztek, ha túlságosan monoton? 23/F

Figyelt kérdés

Kezdem én.


Budapesten dolgozom már 3 éve, logisztikával foglalkozom. Sajnos ezt a szakmát tanultam ki érettségi után, úgyhogy ebbe vagyok, pedig tudom, hogy egy áruházban pénztárosként jobban lehet keresni.


Szívesebben tanulnék ki újabb szakmát is, főleg műszaki területen, így magam mögött hagyhatnám az irodai munkát. Nagyon vonz az autó és motorszerelés.


Hétköznap a munkahelyem által biztosított szállón élek, ezt vettem igénybe. Munka után elég ingerszegény életem van: olvasok, tévét nézek, vacsora, zuhany és alvás. Nem szeretek a városban bolyongani, vidéki emberként nem tudom még mindig megszokni, valamint a komfort zónámból sem szeretek kiszakadni.


Hétvégén hazamegyek a szüleimhez. Otthon leginkább besegítek a házimunkába vagy kint dolgozom a veteményesben.

Ha már otthon vagyok és jó idő van, akkor nem maradhat el egy kis motorozás.

Vasárnap pedig utazok vissza Budapestre.


Nektek hogy telik a napotok, hetetek?



2023. aug. 30. 07:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szintén logisztika, a munka annyira változatos és szerteágazó, hogy soha sem monoton, így esténként már nem is vágyom semmi extrára. TV, film, sorozat, game aztán kész. Hétvégén szintén szülők és családi vállalkozásban tevékenykedés
2023. aug. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
En heti 3-4et melozok de akkor 14 orat. Szerencsere szeretem es mindenki haver igy jol tellik, sokszor logunk egyutt melo utan is. Altalaba ejfel utan erek haza es 7-8 fele kelek is. Szabadnapokon mindig edzek az alap tizen eve, plusz az itthoni alap dolgok. (Mosas, takaritas, fozes stb). Nemtudom hogy lehet unatkozni 😀 Ezek melett meg a haverokkal is kell logni, csajozgatni, bulizni stb.
2023. aug. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éve élek Torinóban, ahol a párommal osztozok egy belvárosi lakáson. Mivel ketten fizetjük, jól kijövünk anyagilag, bár arról is volt szó, hogy költözünk. Legalábbis abban egyetértünk, hogy nem szeretnénk ugyanott leélni az egész életünket, hiába szeretjük a várost, valamint a párom családja csak félig olasz, így neki is több helyen vannak gyökerei.

A városban található Museo Egizio-ban dolgozok múzeumpedagógusként és tárlatvezetőként. Nagyon szeretem csinálni, tulajdonképpen egy gyermekkori álmom vált ezzel valóra. Egy héten négy napot dolgozok (08:00 és 14:00 között), így szerencsére jut időm más dolgokra is.

Azok a "más dolgok" az alábbiak: építgetem a művészet- és filmtörténettel foglalkozó YouTube csatornámat, amin már elértem a 150.000 feliratkozót, vagyis már bevételem is származik a dologból, valamint idén fogják kiadni az első könyvemet (ami szintén egy gyerekkori álmom), és már alapozom a következő könyvem kiadásának a menetét, mert a kiadó már most meglepően pozitívan áll a dologhoz. Illetve újabban többet foglalkozok a fényképezéssel, bár ez részben a páromnak és néhány közös barátunknak köszönhető. Volt már néhány alkalom, amikor rendezvényeken kértek fel fényképezni (bár ezek többsége abban a múzeumban zajlott, ahol dolgozok), de ami igazán érdekel, az a fine-art photography és maga a filmkészítés.

Próbálok sok időt tölteni a párommal és barátaimmal, szeretünk különböző programokra eljárni, vagy csak beülni egy kávézóba is beszélgetni. Ha tehetjük, mindig elmegyünk túrázni vagy utazni. Utóbbi kapcsán általában kettő-három havonta látogatok Magyarországra, hogy a családommal és a magyar barátaimmal is töltsek időt.

Az elmúlt egy hét főleg olvasással és filmezéssel telt, ugyanis kiment a bokám, és kettő hét itthonlétre kötelezett az orvos.

24/N

2023. aug. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Estin elkezdhetnél tanulni valamilyen szakmát, ez már elvenne a napok monotonitásából, mellette kereshetnél magadnak valami hobbit, én is hasonló helyzetben voltam, elég sok mindent kipróbáltam, végül a biciklizés jött be.


Mivel Budapesten vagy, ezért van lehetőséged mindent kipróbálni, szóval használd ki a lehetőséget.

2023. aug. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
"Vidékiként nem tudod megszokni"-ra a legjobb megoldás ha olyan részein mozogsz, de leginkább laksz is a városnak ami neked is tetszik. Én másik városból érkeztem Budapestre és évekig tartott mire rájöttem hogy igazából "csak" 80-90%-ától kapok hányingert, a többi teljesen OK. A szálló nem tudom mennyire kényszer, de én elköltöznék onnan, főleg ha valami szutyok helyen van.
2023. aug. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Edzés, tanulás, hobbi, kis állat, beszélgetés, találkozok a barátaimmal.
2023. aug. 31. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Fél hatkor kelek. A kemény fagyokig (ha egyáltalán lesz olyan) délelőtt másfél óra horgászat + halpucolás. Közben ellátom az állatokat, utána körülnézek ezen az oldalon. Délután dolgozgatok, a hétvégén meg rendre sütögetünk, vagy bográcsozunk a városban rekedt barátokkal.
2023. szept. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyakornok vagyok, jobb esetben 8-10, rosszabban (ebből van a több) pedig 14-15 órát dolgozom napi szinten, minden héten összevissza napokon. Munkanapokon az ott biztosított szálláson alszom (másra konkrétan nincs is időm), de amint tehetem, tűzök is haza a szüleimhez. Otthon nekik segítek, végre igyekszem kialudni és kipihenni magam, bár ez nem mindig jön össze. Igyekszem velük annyi időt tölteni, amennyit csak lehet.


Egyre nehezebben kelek fel munkanapokon, egyre több idő, mire összeszedem magam, de az a szerencsém, hogy amúgy a nap egész hamar elrepül, hasznosan is telik, 1-2 kivétellel remek munkatársaim vannak, akikkel jó is együtt dolgozni. Munka után gyors vacsora, beszélek egyet a szüleimmel, visszaírok mindenkinek, és ha még van erőm, nézek 1 részt valamelyik be nem fejezett sorozatomból, és utána alszom is.

2023. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!