Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg létezik ez a "Pink...

Tényleg létezik ez a "Pink education" jelenség? Találkoztatok már vele?

Figyelt kérdés

[link]


Ami arról szól, hogy ma már magasabb a diplomás nők aránya, mint férfiaké, ezért előfordulhat, hogy a magasan képzett nők nem találnak társat a családalapításhoz.


2023. aug. 30. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Ez megint csak propangandacikk, hogy menjen a nő haza gyereket nevelni meg háztartást vezetni, mert fogyamagyar. Írhatta volna Kövér is
2023. aug. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Már maga a cím is felháborító. Én diplomás nő vagyok, de a párom nem diplomás. Egyáltalán miért lenne feltétele a párkapcsolatban az, hogy mind a két fél diplomás legyen?

A másik véglet pedig az, hogy tényleg diplomás nők csak diplomás férfi mellett tudja magát elképzelni és más szóba se jöhet, vagy pedig a diplomás nő hiába ismerkedne nem diplomással, de sajnos a nem diplomás férfi komplexusa miatt nem jönne össze, mert az egója azt súgja, hogy te kevesebb vagy, mint az a nő.

2023. aug. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Jav. párkapcsolatnak az..
2023. aug. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

“ előfordulhat, hogy a magasan képzett nők nem találnak társat”

Miért ne találnánk? Nem diplomához akarok hozzámenni. :D

2023. aug. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Bármilyen isk.végzettséggel előfordulhat, ha rossz a kapcsolatteremtő képessége, vagy magasak az igényei.
2023. aug. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerinted kasztrendszerben élünk, hogy diplomás vagy diplomással jöhet össze?
2023. aug. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

"A diplomás nők fele nem talál a végzettségének megfelelő társat"

MI VAN???


Soha nem akartam a végzettségemnek megfelelő társat találni. Egyáltalán mit jelent ez, hogy végzettségemnek megfelelő társ. Végzettségemnek megfelelő munkát, azt akartam, igen, de társat...? Ki ez az idióta, aki ilyet leír? Nem röhögte el magát közben?


Nincs párkapcsolatom, de nem a végzettségem miatt, nem is a kapcsolatteremtő képességeim vagy az igényeim miatt, hanem mert van egy diszfunkcionális családom, és amint ez kiderül, az emberek lelépnek, ítélkeznek, és emiatt én is egyre nehezebben ismerkedtem, mert kialakult bennem egy gát, baromira nehéz erről nyíltan bárkinek is beszélni, egyetlen olyan barátom van, aki ismeri részletesen, és neki is azért tudtam erről beszélni, mert neki is diszfunkcionális családja van, csak más a probléma (azonos neműk vagyunk, és ő házas is ráadásul, de abban egyetértettünk, hogy egy ilyen teherrel a nyakunkban nagyon nehéz, a testvéremnek is a sokadik párja van, most ez komolynak tűnik, aki mellette van így is). Aztán idővel meg megszoktam egyedülállóként élni, és már nem is vágytam társra. Gyerekre régen sem igazán, mert nem értek a kicsikhez.

2023. aug. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15%

Én egyetértek vele és tapasztalom is, és azt tartom szomorúnak hogy ezen egyből ennyien fölcsattannak és propagandistáznak meg kövéreznek, végig se gondolva a logikai láncot, azt hogy esetleg igaz is lehet, vagy legalábbis hipotetikusan, mi lenne, ha igaz lenne. Kritikai gondolkodás teljes hiánya, valami "szabadgondolkodó", "felvilágosult" mázba csomagolva.

Érdekes, az összes eddigi barátnőm, és szerintem kb. az ő barátnőik kb 90%-a is látta/látja és hasonlóan is látja ezeket a folyamatokat, élőben soha nem volt ilyen vitám, pedig egyikőjük sem a hülye p... kategória, és én sem vagyok egy soviniszta alkat aki nőket nyomna el.

Egyszer bekommenteltem ide, hogy a fiúkat ráadásul még demotiválja is, ha női közegben kell versenyezniük... amit azért itt kaptam :D Pedig én vagyok rá a legjobb példa, semmi motivációm nincs a munkahelyen se amióta rájöttem hogy a női főnökömet kéne lenyomnom, a női munkatársaimmal kéne konkurálnom. Egyszerűen nem érdekel, beálmosodok, naphosszat nem csinálok semmit, aztán némi konfliktus után lelécelek, még igazán balhézni sincs velük kedvem. Erdekes modon ferfi kornyezetben ezt sem tapasztaltam.

De biztos csak egy propagandista vagyok, söt maga a kövér lászló.

2023. aug. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
#8: egy állítás vagy igaz, vagy nem. Innentől komolytalan a többi.
2023. aug. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

"A diplomás nők fele nem talál a végzettségének megfelelő társat"


Hmm? Ezt komolyan leírta egy magát újságírónak nevező képződmény? Végül is, a papír elbírja...

De jó lenne, ha pontosítaná, mit jelent a "végzettségének megfelelő" - pl. fogorvos összejöhet egy történelemtanárral, vagy mindenképpen külön kell választani a reál/humán végzettséget is?

2023. aug. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!