Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen irányba mentetek...

Milyen irányba mentetek tovább, miután otthagytátok az egyetemet?

Figyelt kérdés
A kérdés tehát adott, hogy kikhez szól. Én is nagyon fontolóra vettem, hogy otthagyom a tanárszakot, mert semmi jövője nincs, s maga a képzés se egy sétagalopp. Noha, amikor idejelentkeztem teljesen mellszélességgel azon az állásponton voltam, hogy én már pedig tanár leszek, de aztán jöttek a pofonok sorban, most már úgy gondolom igen is fontos az, hogy az ember meg tudjon élni a munkájából, mert sajnos hivatástudatra nem adnak kenyeret a boltban, a befektetett energia se térül meg. A tanári fizetésből sose lesz egy 1.5 szobás panellakásom, ami nem egy luxus, valljuk be. Ez az én történetem. De kíváncsi vagyok ti milyen irányba mentetek tovább, mikor otthagytátok az egyetemet. Másik szakra mentetek, esetleg szakmát tanultatok? Én attól tartok igazából, hogy majd lenéznek, ha egy szakmát választok inkább. 2-od éves lennék amúgy a szakomon.
2023. aug. 31. 01:40
 1/8 A kérdező kommentje:
teljes a teljesen helyett.
2023. aug. 31. 01:41
 2/8 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélek, hogy milyen brutális albérlet árak vannak.
2023. aug. 31. 01:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj valami szakmát. Mondjuk egy villanyszerelő most annyit tud kérni amennyit nem szégyell. Nezegesd az álláshirdetéseket, hogy miket keresnek sokat és amit csinálnál arra keress képzést.

Egy tanácsot azért fogadj el: ne csináljd azt az úgy nevezett felsőoktatási szakképzést, hanem az okj-t csináld.

2023. aug. 31. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Shaddark ***** válasza:
100%

Velem még sose fordult elő, hogy elkértem volna a kőművestől a bizonyítványát, mielőtt elkezdte a munkát :)

Viccet félretéve, rengeteg álláshoz elég a diploma megléte még, nem számít milyen szakon mit végeztél csak legyen. Főleg közép vezetői állásokba. Nem jó berögzülés ez szerintem, de ez van.

De egy szakma is jó választás ma.

Én azt tanácsolom, légy nyitott, gondold át mit szeretnél csinálni és ne azt válaszd ami a legtöbb pénzt hoz, hanem ami hoz elegendő pénzt (tanár kizárva) és amihez kedved is van. Legyen egy egyensúly, ha a pénz az elsődleges akkor hiába keresek többet, alacsonyabb minőségű életet fogsz élni.

2023. aug. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Átmentem másik szakra.
2023. aug. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Foszkot semmiképp. Max valami gyógynövényes képzést, hobbiból. Bár arra meg talán kár lenne a féléveket elpazarolni.
2023. aug. 31. 12:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugyanabba az irányba, csak egy jobb képzésen. Nyilván ez nálad nem játszik. A kérdés irreleváns is igazából. Mert nem leszel előbbre azzal, hogy más pályaelhagyó tanár mit csinál helyette.

Azt kellene kitalálnod mit akarsz kezdeni magaddal, aztán abba az irényban nézelőni.

2023. aug. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem előtt novellákat írtam, egyetem alatt semmit, most a regényemen dolgozom. Az a suli nem volt az utam, nem is dolgoztam benne sohasem.
2023. aug. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!