Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megváltoztatnád a vezetékneved...

Megváltoztatnád a vezetékneved, ha mondjuk az Dinka, vagy Süvegjártó lenne?

Figyelt kérdés
2023. szept. 1. 16:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A Dinkat igen, a Süvegjártó meg valami nemesi névnek hangzik szóval meghagynám.
2023. szept. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerintem az is borzalmas.
2023. szept. 1. 16:25
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

A Süvegjártóval mi a baj?


Nálam amúgy ez még amikor aktuális volt, fontos tényező volt, hogy ne legyen "hülye" vezetékneve a páromnak. Már az ismerkedésnél szűrtem az ilyemsit.


Vannak amúgy olyan ismerősei, akiknek számomra furcsa a vezetékneve, nem tudom, megváltoztatnám-e ha nekem olyan lenne.


Barátnőm nem vette fel pl a férje vezetéknevét, "Gagyi" (Felsőgagyról származó család amúgy), és a gyerekük se fogja megkapni.

2023. szept. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2023. szept. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Más meg felveszi a Náczit mikor férjhez megy... Van esze az embereknek.
2023. szept. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Nekem vannak ismerőseim Darázs, Bögöly és Banya családnévvel. Mindhárom nő és felvette a férje nevét végül pedig eleinte nem akarták. És a gyerekek is ezt örökölték. Számomra ez felfoghatatlan de nem vagyunk egyformák 🤷 Se nem venném fel se nem egyeznék bele abba hogy a gyerekeink megkapják.

A Banyához férjhezmenő ismerősöm először azt akarta családnévnek magának és a leendő gyerekeknek is hogy B. Kovács (nem ez az igazi neve csak példa), de végül Banya-Kovácsok lettek. A Bögölynek Bögöly-Kovács lett a neve, a gyerekeknek csak Bögöly, a Darázsnak Darázsné Kovács Anna, a gyerekek szimplán darazsak.

Háááát 😵‍💫

2023. szept. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18%
Nem változtatnám meg. Vannak dolgok, amiben nem az egyénnek, hanem a társadalomnak kell változnia, mégsem az Idiocracyban élünk. Láttam, hogy van, aki a B*zi vezetéknevet sem változtatta meg, és szerintem igaza van.
2023. szept. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Engem nem zavarna, meg nem sértődök meg ha poénkodnának rajta, valszeg én is ezt tenném (mmint hogy a saját vezetéknevemmel poénkodok)
2023. szept. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
A Dinkát megváltoztatnám, a Süvegjártót viszont nem.
2023. szept. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
Ha dolgoztal volna ott, ahol en, tudnad, hogy a meredek a Bzinal, Ondonal kezdodik, es meglepo, hogy Dr is van.
2023. szept. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!