Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A fizikai munkások lába hogy...

A fizikai munkások lába hogy nem sül szét a bakancsban?

Figyelt kérdés
A kérdést az ihlette, hogy épp azon gondolkodtam mennyire melege van a lábamnak sima Vans cipőben vékony zoknival, de úgy hogy már szinte fájt, mikor elhaladtam 2 útjavító munkás mellett, és mellbe vágott hogy úristen ők vajon hogy bírják ezt? A munkavédelmi bakancsok (legalábbis amiket eddig én láttam) általában sokkal tömörebbek és vastagabbak mint egy utcai cipő, ráadásul ha sötét színűek akkor még a nap melegét is szívják magukba, plusz ha épp az aszfalton dolgoznak pl. az ontja magából a hőt. Hogy lehet ezt bírni? Igen tudom, elég random kérdés, de komolyan érdekel :')

2023. szept. 7. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Én hintőport rakok a zokniba
2023. szept. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Itt van például egy kifejezetten kültéri munkára alkalmas munkavédelmi bakancs, részletes leírással, ezeknek a cipőknek meg kell felelni a munkabiztonsági követelményeknek, hogy megfelelően védje a lábat, emellett akkor használhatók jól, ha a viselőjének komfortos is, hiszen akkor fogja biztosan hordani (baleset esetén ha a cipőn múlik egy sérülés, és a dolgozó nem hordta a megfelelő cipőt, akkor másképp járnak el, mint hogyha hordta, amit biztosítottak, és az mégsem volt megfelelő). Az más kérdés, hogy a cégek mennyire figyelnek oda. Nekem van olyan a családomban, aki ilyeneket intézett az akkori munkahelyén még aktív dolgozó időszakában, és elég jó cipőket biztosítottak.

Azért linkelem ezt, mert elég részletes a leírása:

[link]

2023. szept. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%
Nem pipogya kislányok, bírniuk kell a meleget.
2023. szept. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
Kínszenvednek azok, de ki kell bírni ha nem tanultak, enni meg kell.
2023. szept. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%

Szét sül vagy sem, a fizikai melóhoz kell a lábnak a fizikai védelem.

Véd az átforrósodott aszfalttól, kisebb kiszögelésektől, szögektől, merevíti a bokát, ha acél betétes, akkor védi a lábfejet is - ha esetleg ráejtenének egy masszívabb tárgyat vagy belerúg akaratán kívül valamibe a melós. A legkisebb gondja az lehet egy embernek a bakancsban, hogy rásül-e vagy sem - ahhoz képest, amennyi mindentől véd. Amikor meg nem használja a melós, hidd el, szabadul tőle, amint csak tud.

2023. szept. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!