Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hiányzik, hogy télen legyen...

Hiányzik, hogy télen legyen egy 4-5 nap esetleg egy hét, amikor tényleg szép fehér minden, és téli hangulat van?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években nem emlékszem arra, hogy lett volna 5 olyan nap egymás után, amikor szép fehér havas volt minden itthon, 2021-ben volt 1-1 nap amikor volt egy nagyobb hóesés, de másnapra a nagy része el is olvasd.


(Persze tudom, hogy nagy havazásban megbénul a közlekedés, rosszabb munkába járni, valaki nem szereti a havat) szóval arra is kíváncsi vagyok, aki utálja a havas időjárást :)


2023. szept. 8. 15:06
1 2
 11/19 Justinianus ***** válasza:
54%

"4-5 nap esetleg egy hét"

Egy-két hónap.

2023. szept. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
45%
Nem hiányzik. Ha kint hó van, akkor én úgyis bent vagyok, mert szar az idő. Bent meg nem látom a havat, szóval tök mindegy, hogy kint fehér-e a táj vagy sem, nemde?
2023. szept. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
2 hónap fehéret szeretnék
2023. szept. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
64%

Az a baj,hogy itt a GYK arcok közül a legtöbben fogalmuk sincs,miért normális a fagy meg a tél."Utálom a latyakot köcsög,mert koszos lesz a 30 éves bájemvém"

Kb ez van az agyban...

2023. szept. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Kellene nagyon a stabil fagy legalább egy hónapig! Elfagynának a kártevők, a felgyűlt hó pedig feláztatná a földeket az olvadás során. A gyerekek is élveznék, náluk még a hó nem egyenlő a szar idővel. Én is morogva lapátolnék, de ez legyen a legkisebb áldozat.
2023. szept. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
4-5 nap? Inkább rögtön három hónap, ha kérhetem. A múlt télen errefelé még egy kis porcukorrétegnyi hó sem volt, életemben először fordult elő ilyesmi. Tartok tőle, hogy már soha nem is fogok újra tisztességes mennyiségű havat látni. A testmozgás is erősen rám fér, így szívesen lapátolnék. A májustól szeptemberig tartó nyár során úgysem tudok megmozdulni. A közlekedés meg... érdekes módon az északi országokban még akkor is megoldják, amikor szó szerint több méter vastag a hótakaró. Csak akarat kell hozzá. A mezőgazdaságnak is hatalmas szüksége van a rendszeres, kiszámítható havazásra.
2023. szept. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem bánnám, ha lenne valamire való hó télen, de azért azt el kell fogadni, hogy a fehér karácsony Magyarországon inkább kuriózum volt mindig is, mint megszokott dolog.

Azon szoktam röhögni, amikor pl itt is írják az emberek, hogy szenteste napján el szoktak menni a gyerekekkel szánkózni délután. Mikor? Az elmúlt 10 évben tuti nem, de nem lepődnék meg, ha 20 éve nem lett volna karácsonykor érdemi hó. 36 éves vagyok, egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor volt fehér a karácsony életem során. Aki tutira ilyet akar, annak egy kicsit utaznia kell hozzá.

2023. szept. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én 20 éve a Mátrában felnőve rendszerint szánkózni vittem az öcsémet, míg a Jézuska otthon feldíszítette a fát, meg ajándékokat tett alá.

Mondjuk tény, hogy már akkor is rühelltem a hideget, meg a havat, mint a szart, de egyébként pár hétig azt mondom, legyen nektek, akik szeretitek gyereknap. Nekem nyáron van két jó hónapom, az elmúlt pár évben akár több is, azt kívánom, legyen nektek is - nekem úgyis mindegy, hogy +5 fokban kérem számon anyámat hogy miért nem Kaliforniába szült, vagy -5 fokban teszem ugyanezt.

2023. szept. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nagyon örülnék már végre egy normális télnek, sőt, ha már itt tartunk, igazából egy fehér karácsonynak is, de az utóbbi esélye, sajnos, elég csekély. Azt azért még hozzátenném, hogy nem márciusi-áprilisi télnek örülnék, hanem december-januári-februárinak.
2023. szept. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!