Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg kihalt a borravaló...

Tényleg kihalt a borravaló adása a futárnak?

Figyelt kérdés
Mikor kaját rendelek, 200-500 Ft aprót (mikor mennyi van itthon) szoktam adni. Úgy neveltek hogy ezt illik, és régen még emlékszem hogy a futáe odaadta a kaját aztán megállt, úgy látszott rajta, hogy várja. Viszont mostanság már azt tapasztalom, hogy a kezembe adják az ételt és már mennek is, úgy fordulnak vissza mikor oda akarom adni a borravalót. Persze mindig örülnek neki, csak látszik rajtuk, hogy egyáltalán nem számítanak rá. Felvetettem ezt apámnak aki szintén sokat rendel, és mondta hogy tényleg nem szoktak már borravalót adni. Most ez tényleg így van? Közép-Dunántúl, ha ez számít.

2023. szept. 13. 14:52
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
72%
Már senki sem ad borravalót.
2023. szept. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem halt ki, de sokkal kevesebben adnak.

Sokan kifizetik előre a rendelést (pl netpincéren vagy most épp hogy hívják), meg amúgy is a legtöbb helyen van (elég magas) szállítási díj, kétszer senki nem szeret ugyanazért fizetni.

2023. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
81%
Èn adok. Csomagfutàroknak is.
2023. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
75%
Én mindig adok 500 ft-ot. (Budapest)
2023. szept. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
92%
Nálam azzal halt ki, hogy külön kiszállíti költséget is kell fizetnem, így a "borravaló" számomra értelmezhetetlenné vált.
2023. szept. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
98%
Szállítási költség, kényelmi díj, meg minden szirszart bevezettek. Szó szerint többszáz forintot otthagysz úgy, hogy egy darab szalvétát nem vettél. Szerintem ezekután egyértelmű, hogy ezután nem sok ember ad további pénzt.
2023. szept. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendelek egy ételt (mondok egy számot) 2800 forintért, akkor mire a csomagolási díjat, kiszállítási díjat, helyenként a rendszerhasználati díjat is rádobják, már közel 4 ezer forintot fizetek. Nem, ezek után nem adok még borravalót is a futárnak.
2023. szept. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
91%

Ha valaki egy nehéz dolgot segít becipelni nekem, annak adok borravalót, de egy sima kajaszállítás után vagy csomagrendelés után amiért legtöbbször lerángatnak a futárok nem fogok borravalót adni.


Meg amúgy is egy pizza alsó hangon 3000-3500 forint amin van feltét, szállítási díj, rendszerhasználati díj, és meg is kapod a pizzád 4500 forintért, és akkor még adjak borravalót azért mert a futár kihozta nekem a pizzát aminek kifizettem a szállítási költségét? :D

2023. szept. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
95%

Számomra a borravaló mindig is egyfajta köszönetnyilvánítás volt ha valami extrát megtett az ember. Futár esetében pl amikor a hetediken laktam, és a futár felhozta a kaját, mindig kapott borravalót. Ha csak felcsengetett és én mentem le érte, akkor nem.

Ugyanígy vagyok vele most is.

2023. szept. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
98%
Nálam kihalt, pedig régebben mindig adtam, de nagyon elszálltak a cégek a kiszállítási díjakkal, meg mindenféle díjjal amit felszámolnak. De nem féltem a futárokat, tudom hogy kapnak így is.
2023. szept. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!