Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg kihalt a borravaló...

Tényleg kihalt a borravaló adása a futárnak?

Figyelt kérdés
Mikor kaját rendelek, 200-500 Ft aprót (mikor mennyi van itthon) szoktam adni. Úgy neveltek hogy ezt illik, és régen még emlékszem hogy a futáe odaadta a kaját aztán megállt, úgy látszott rajta, hogy várja. Viszont mostanság már azt tapasztalom, hogy a kezembe adják az ételt és már mennek is, úgy fordulnak vissza mikor oda akarom adni a borravalót. Persze mindig örülnek neki, csak látszik rajtuk, hogy egyáltalán nem számítanak rá. Felvetettem ezt apámnak aki szintén sokat rendel, és mondta hogy tényleg nem szoktak már borravalót adni. Most ez tényleg így van? Közép-Dunántúl, ha ez számít.

2023. szept. 13. 14:52
1 2 3 4
 31/33 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Ha nagyon apró a végösszeg (pl 4425), akkor az 500ast odaadom, nem kérek vissza jelzéssel. Buszon max 5ft a borravaló, amit odaadok, néha még azt sem.
2023. szept. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

Néha rendelek a Trófea Grill étteremtől ételt, bankkártyával fizetek. (Mindig szoktam adni jattot. Azt mondták a futárok, hogy ha kártyával fizetem azt is, hozzáteszem az étel árához, akkor is megkapják.)


Hát mit tett egyszer a kedves trófea futára?


4.540,- Ft volt a végösszeg és én azt mondtam, hogy legyen: 5.000,- Ft


Megköszönte, kártyával fizettem, a bizonylatot nem mindig szokták kinyomtatni, nem kaptam most sem. Eddig ezzel nem foglalkoztam, mert azt a bizonylatot úgyis kidobom, nincs rá szükségem.


Később, amikor a telefonom a kezembe került, láttam az SMS-t, hogy 5.500,- forintot fizetettet a futár 5 ezer helyett!

Szép kis jattot csinált magának a szemétláda!


Azóta jobban odafigyelek.


Ami az egészségügyi dolgozókat illeti, igenis elvárják és elfogadják a pénzt! Mindkét szülőm kórházban halt meg, idősek voltak, betegek. Az ápolók gyakran nem pelenkázták át őket rendszeresen és egyáltalán soha nem fürdették volna meg, ha nem adok pénzt!

2.000,- forintért kicserélték a vizelettől megtelt, csöpögő pelenkát (vagy kakis volt egész nap!)

Ha nem adok pénzt, akkor még egy napig hagyják őket szenvedni ugyanabban a pelenkában, a vizelet és a széklet kimarja a bőrüket.

Valamikor régen kötelező volt megfürdetni, megfésülni a betegeket a kórházakban. Most eszükbe sem jut az ápolóknak! Akkor sem segítenek, ha valaki szépen megkéri őket!

De ha pénzt adok, akkor azonnal intézkednek. Alkalmanként 4.000,- forintomba került. Gyors mozdulattal kivették a pénzt a kezemből és eltették. Lelkiismeret furdalás nélkül.

Amit még tapasztaltam mindkét elfekvőben, ahol a szüleim voltak, amit hoztam nekik rendszeresen: gyümölcsöt, gyümölcslét, kekszet, tisztálkodó szereket, stb. annak a nagy része eltűnt. Influenza járvány miatt tilos volt a látogatás, de lehetett leadni a bejáratnál csomagot a betegeknek. A nővérkék és az ápolók vették át, hogy elvigyék a betegeknek. A szerencsétlen idős beteg emberek a csomagoknak a felét sem kapták meg! Egy alkalommal édesanyám egyáltalán nem kapta meg, minden amit vittem eltűnt! Ez a valóság sajnos.

2023. szept. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
68%
Hát nálunk a pizzás eddig legalább helybe ingyen hozta ki szomszédos faluba városba pénzért, de már helybe is 600Ft + szerviz díj meg ilyen olyan csomagolás stb A lényeg az adott pizza +1000Ft több vagyis egy 3500Ft 30cm pizza 4500 Ft ha még adnék borravalót 5000Ft nál vagyok...Úgy hogy igaz neten rendelem 3 utcával arrébb van a sütöde de akkor meg csövesedjek 1-2 órát ott mire megcsinálják helybe...Hogy valamennyivel olcsóbb legyen!
2023. okt. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!