Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg kihalt a borravaló...

Tényleg kihalt a borravaló adása a futárnak?

Figyelt kérdés
Mikor kaját rendelek, 200-500 Ft aprót (mikor mennyi van itthon) szoktam adni. Úgy neveltek hogy ezt illik, és régen még emlékszem hogy a futáe odaadta a kaját aztán megállt, úgy látszott rajta, hogy várja. Viszont mostanság már azt tapasztalom, hogy a kezembe adják az ételt és már mennek is, úgy fordulnak vissza mikor oda akarom adni a borravalót. Persze mindig örülnek neki, csak látszik rajtuk, hogy egyáltalán nem számítanak rá. Felvetettem ezt apámnak aki szintén sokat rendel, és mondta hogy tényleg nem szoktak már borravalót adni. Most ez tényleg így van? Közép-Dunántúl, ha ez számít.

2023. szept. 13. 14:52
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
70%
én sokáig úgy adtam oda a 30-40-70 végű pizzákra a kerekített pár tízes jattot hogy ez is számít valaminek, aztán mikor itt írták hogy 100 forint alatt, de legtöbbször már inkább 200 alatt is illetlenség kategória, még ettől is elvette a kedvem. ha nekem ennyi hiányozna valamihez, nem adnák ide a boltban, itt meg csak lenézett dolog. akkor kapja csak az összeget csupaszon forintra, vagy adja ide a végét ha semmibe nézi
2023. szept. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
68%

13, ez egyébként egy gyász. Én értem, hogy sokan visszaéltek a dologgal, és a hálapénztől tették függővé az ellátás minőségét (főleg orvosok), de én a hálapénzt szó szerint értelmezem, azért adnám, mert hálás vagyok, és köszönöm a munkád. A nagymamám nemrég kórházban volt, és hálapénzt már nem fogadhatnak el, hát mondom rendben, akkor sütök nekik rétest, mert egyszer hallottam a beszélgetésüket, hogy mennyire szeretik, és valamivel meg akartam köszönni. Kiderült, hogy semmit nem fogadhatnak el. Még a rétest se, amit külön nekik sütöttem. Tradicionális módon, kihúztam az asztalon a tésztát, csak sokadik próbálkozásra sikerült... borzasztó frusztrált volnam, hogy ezek szerint soha, sehogy nem tudom kifejezni szavakon túl, hogy mennyire köszönöm, amit a szerettemért tettek.

Ehhez képest én ügyfélszoláglatosként bármit elfogadhatok az ügyféltől, ami nem pénz, vagy ékszer. Tehát ha hoz egy csokit, vagy ilyesmi, tök oké. Én ezt miért nem tehetem meg egy ápolóval? Én értem, hogy sokan visszaéltek a dologgal, és csak hálpénzért cserébe láttak el, de hadd köszönjem már meg azoknak a nagyszerű embereknek, akik nagymamámat ellátták, hogy a gondját viselték. Hadd süssek már nekik, vagy valami.

2023. szept. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
60%
a rétest csak lerázásból nem fogadták el, elvileg pénzen kívül más nincs tiltva. csak értsd meg hogy soka nem vevők ilyesmire
2023. szept. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
88%
Soha meg sem született. Főleg kajarendelés, ahol külön tétel a szállítési díj. Minek fizzessek extrán a szállításért? Nem kell. Ez benne van az árban.
2023. szept. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
69%

#22 én is úgy gondolom hogy az utólag elfogadott pénz más mert azt valóban hálából adják. Ha a pincernek és a futárnak lehetek hálás akkor nem értem az apolonak miért jár börtön ugyanezért.

Azt viszont nem tudom hogy a rétest miért nem fogadták el, mert a minimálbér 10 százalékaig fogadhatnak el ajándékot, ennél nagyobb értékben nem. Nem gondolom hogy a rétes olyan sokba került.

2023. szept. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
77%

#23


Bonbont, vagy csokit lehet adni az ápolónőknek, az nem tilos.

2023. szept. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Bele kell tenni a bonbonos dobozba 100 rugot akkor nem derul ki soha🤣
2023. szept. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
65%

#27


Nem biztos , hogy jó ötlet, mert van, hogy a bonbont tovább ajándékozzák..

2023. szept. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Akkor igy jart
2023. szept. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
85%

Nem adok. Miért kellene?

Van kiszállítási díj, meg egyéb plusz díjak, szóval felejtsenek el.

2023. szept. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!