Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha kétkezi munkások nem...

Ha kétkezi munkások nem fogadnak be maguk közé, akkor ha mérnökként vagy irodában dolgoznék, oda se fogadnának be, oda se tudnék beilleszkedni?

Figyelt kérdés
Most sima gyári munkások között dolgozok, a beilleszkedés nem nagyon megy, korábban se ment, nem nagyon akarnak velem beszélni. Akkor valószínűleg ha mérnökként valami irodában dolgoznék, az ottani munkatársaim se fogadnának be? Azok se beszélgetnének velem? Vagy azok egy fokkal értelmesebbek, és emiatt jobban elfogadnának?
2023. szept. 21. 08:39
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

"Vagy azok egy fokkal értelmesebbek, és emiatt jobban elfogadnának?"


Lehet ezt a bekepzeltseget érzik rajtad a kollégáid, azért nem tudnak befogadni.

2023. szept. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálam is így van ez, a kifejezetten középszerű emberek között vagyok elfogadott, bár eleinte a nagyon értelmiség akar velem foglalkozni, aztán rájönnek, egyszerű vagyok, mint a faék.

Vagy nem is tudom, de valamiért kerülnek ők is egy idő után.

2023. szept. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is kétkezi munkás vagyok nem mérnök meg nem irodai munkás, és pont az érdekelne hogy tanultabb, értelmiségibb közegben se fogadnának-e be, ha ide nem fogadnak be
2023. szept. 21. 08:52
 4/6 Shaddark ***** válasza:

Tudsz írni egy példát? Beszélgetés kezdeményezése - reakció.

Ez így nem sokat mond. Mondjuk még a leírt példa sem, mert nem látom a test beszédedet, hangsúlyt, hanghordozást...

Valószínűnek tartom hogy rossz kommunikációs módszert választasz. Ha zavar, kicsit tanulgass kommunikációt. Tudom, hogy az iskolában azt mondták hogy beszélj és jól van, de ez egy külön tudomány ág, rengeteg anyaggal. Ha szeretnél változtatni rajta nem túl nehéz, picit tanulnod kell. Akár neten keresztül is lehet manapság már.

Ám ha kitanulsz egy mérnök szakmát az még jobb - valóban több témáról lehet azért beszélni ilyen közegben. És szélesebb a látókör is. Persze vannak kivételek és nem mindig igaz ez, de általánosságban elmondható hogy a mérnököket több minden érdekli mint a kétkezi munkásokat. Az esetek 80%-ban mondjuk.

2023. szept. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Velem a munkások gépész hallgatóként (lány vagyok) addig szoktak flegmázni a gyakornoki helyemen, amíg ki nem derül, hogy nem hr-es, hanem mérnök gyakornok vagyok. Onnantól kezdve az összes 'vajszívű' és szuper udvarias.


A mérnöki csapatban meg kellett egy idő amíg nem csak úgy kezeltek mint a díszpintyet - és a gond nem az idősebb, hanem 2 pályekezdő kollégával volt.


Szóval inkább egyén és beosztás válogatja. De lenéző nem lehet az ember.

2023. szept. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5

Tényleg gépész leszel? Milyen gépész leszel? Végre egy lány gépész, többen is vannak az évfolyamotokon?

2023. szept. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!