Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most akkor végül is mi lenne...

Most akkor végül is mi lenne a modernkori feministák célja?

Figyelt kérdés

Én úgy tudtam régen a feminizmus célja az volt, hogy megvalósuljon az egyenlőség a két nem között. Ezt szerintem már rég sikerült elérnünk. Szavazhatnak a nők. Bért is ugyanannyit kapnak, pl nálunk is mindenki ugyanannyit kap azonos pozícióban. A bíróságok is keményen elitélik a nőverőket, ahogy a társadalom is. Voltak is ilyesmi celebhírek, ott a kommentekben is nagyon jól látni hogy teljesen felzárkózott mostanra ez a jelenség is a normálishoz.

Mondhatni megvalósult az egyenlőség. De akkor miért jönnek még mindig olyan sokan az elnyomással? Egyáltalán mi számít mostanra náluk elnyomásnak, és hol lenne szerintük ennek az egésznek a vége, ahonnan megállnának és megelégednének a helyzettel?



#feminizmus #feminista #modernkori feminizmus
2023. szept. 22. 18:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
87%
Nem az elnyomás a lényeg, hanem az egyenlőség. Sokszor figyelmen kívül hagyják az egyenlőség érvényesülését. Ráadásul itt K Európában ennek nagy hagyományai vannak. Érdemes folyamatosan figyelni, hogy véletlenül se becsüld alá a körülötted lévő nőket. Erre sajna sokszor kell figyelni.
2023. szept. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 A kérdező kommentje:
De egyenlőséget pl még miben? Én nem igazán foglalkoztam ezzel a témával, így nem látok rá. Teljesen laikusként kérdezem.
2023. szept. 22. 19:27
 3/75 anonim ***** válasza:
93%
Általában figyelni kell rá, hogy egyenlőség legyen. VAn akinek ez megvan a vérében, de sokan nem így gondolkodnak.
2023. szept. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
3%
Nézzük logikusan: egy markáns feminista nyilván már fiatal kora óta harcol a nők jogainak érvényesüléséért. Ha ez megvalósul, nyilván nem fogja azt mondani, hogy oké, már egyenlőek vagyunk, a célomat elértem, végeztem! Kicsit olyan ez, mint a médiaegyensúly kérdésköre: a jobboldal hosszú éveken, évtizedeken keresztül el volt nyomva a magyar médiában, alig voltak felületeik. Épp ezért rendszeresen médiaegyensúlyt követeltek. Mivel ez nem valósult meg, a 2000-es évek elején nagyszabású médiaépítkezésbe kezdtek, amelynek eredményeképpen kb. 10 év alatt elérték az egyensúlyt a ballib oldallal szemben. Itt azonban nem álltak meg, hanem tovább terjeszkedtek (végül is érthető okokból), amelynek az lett az eredménye, hogy ma már ők vannak 2/3-os többségben a médiapiacon.
2023. szept. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
96%

A többségben nők által végzett munka is el legyen ismerve. Pl gyerekfelügyelet, oktatás, beteggondozás. Nem azonnal profitot termelő szakmák, ellenben kulcsfontosságúak egy társadalom életében, még sincs megbecsülve vagy megfizetve ez a munka.

Másik az inkább a mindennapokban, amik nem törvények által szabályozott dolgok, mint hogy a legtöbb háztartásban hiába dolgozik a férfi is meg a nő is, valahogy a házimunka és gyereknevelés nagyrésze, van ahol az egésze így is a nőtől van elvárva.

2023. szept. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 Kitana. ***** válasza:
81%
A családon belüli erőszakot még mindig totálisan leszarják, ezen a téren nem sokat értünk még el, ahogy a szexizmus is még mindig a mindennapok része. Az áldozathibáztatás szintén, egy kapcsolatban is még mindig el van várva a nőtől, hogy munka mellett otthon is mindent csináljon (ezt kevésbé tapasztalom már, azért ilyen téren szerencsére már van haladás, de még mindig rengeteg férfi és nő gondolja úgy, hogy természetes, ha a nő meló után is megszakad, a pihenés, hobbik, barátok meg férfiaknak való dolgok), szóval azért vannak még dolgok.
2023. szept. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
93%

tényleg érdekel? mert van róla pont elég könyv....


felteszem hogy nem érdekel annyira hogy rendesen utánaolvass, szóval a teljesség igénye nélkül: a nők elleni erőszak - nemi, családon belüli - még mindig probléma, a nők elleni negatív, alaptalan sztereotipiák, még mindig probléma (ezek sokszor hátrányos helyzetbe hozzák a nőket - pl munkaerőpiacon) a nők elleni erőszakos ideológiák terjedése, mint a blue pill, incelség, meg társaik még mindig probléma, a "férficentrikus világ" (a férfiakra vannak tervezve az autók, ezért több nő hal meg karambolban, a férfiakra vannak tervezve a gyógyszerek, ezért sok gyógyszer máshogy hat a nőkre, mint ahogy kellene, a pacemakerek, defibrillátorok szintén a férfiakra vannak tervezve, de kb minden egyes használati tárgy is a férfiak keze nagyságára,teherbírására,magasságára van tervezve) MÉG MINDIG PROBLÉMA!!!

2023. szept. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 A kérdező kommentje:
Érdekel persze, kis látókör tágítás sosem árt. Nagyon beleásni nem akartam a témába, azért is itt kérdeztem meg gyakorin. Az itt általatok leírt dolgok teljesen normális, méltányolható célok, ezekben valóban nincs még meg sokszor az egyenlőség. Meg a nyugodt hangnemnek is örülök, teljesen pozitív meglepődés. Mert futnak érdekes gondolatok és beszélgetések a modernkori feminizmusról és az ellen is. Gondoltam a legtisztább az, ha az érintett felet kérdezem meg róla.
2023. szept. 22. 20:09
 9/75 anonim ***** válasza:
18%

"a férfiakra vannak tervezve a gyógyszerek"

Azért ezt nem árt tudni, miért: mert nagyon kevés a női tesztelő!

A nők nem fogják az egészségüket kockáztatni gyógyszerteszteléssel, azt tegyék csak meg a férfiak!


A többi stimmel, amit fent leírtak, de azért ezek már nem olyan hatalmas problémák, kicsi a különbség - és vannak előrelépések is.

Nálunk még van értelme a feminizmusnak, de pl. Amerikában már sok helyen átbillentek. Mit ad isten: pont ott vannak a vérfemninisták is, akik szerint olyan rossz ott a helyzet, amilyen még soha nem volt, és hangosan követelnek még több jogot!


Amúgy ez a feminizmus jövője: még több jogot. Nem fogják abbahagyni.

2023. szept. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
94%

#9 “ A nők nem fogják az egészségüket kockáztatni gyógyszerteszteléssel, azt tegyék csak meg a férfiak!”

Ez nem igaz, azért nem tesztelik vagy tesztelik kevésbé nőkön, mert “kényelmetlen” a hormonális változásokat bekalkulálni a gyógyszerek hatásával.

2023. szept. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!