Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik rosszul vannak a társadalomtól, emberektől, a munka világától, a "modernkori rabszolgaságtól"?

Figyelt kérdés

Mert velem ez a helyzet. Így muszáj különféle terveket kovácsolni, hogy valami módon el tudjam ezt kerülni.

Titeket mi zavar a legjobban a mai világban, és hogy próbálnátok meg ezen változtatni?



2019. júl. 28. 21:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Ne a társadalmat és az emberiséget hibáztasd azért mert nem sikerült beilleszkedni. Nekem sem sikerült. Egyszerűen az emberek nem fogadtak be,de emiatt nem utálom őket, ugyanúgy szóba állok mindenkivel. Nem hibáztatom őket. Elég nagy primitívség általánosítani.
2019. júl. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Valami ilyesmi.

Egyszerűen csak nyugalmat szeretnék, meg annyi pénzt amiből kényelmesen eléldegélhetek, anélkül hogy egy cég bérrabszolgája legyek.

2019. júl. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
igen, pont ma gondoltam arra, hogy iskola alatt annyira elegem lett az emberekből, hogy igazából nem is vágyom senkire
2019. júl. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Lazy Lover ***** válasza:
77%
Vagyunk egy páran de sajnos dolgozni kell csekket fizetni meg enni muszály . A társadalom meg hagyjuk milyenek
2019. júl. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Igen, én is így vagyok vele. Szerencsém van, mert szeretem a munkámat, szeretek dolgozni is, és a szabadidőmet sem naplopssal töltöm (imádok kertészkedni, és alkotni is szoktam valamilyen formában) de még így is rendkívül leterhelo az iga, és az, hogy alig van szabadidőd arra, amit szeretsz.

Napi 9-10 óra munka (mert az is beleszamit az időbe, hogy össze készülsz, utazol oda-vissza, szóval nem csak 8 órát foglalkozol a munkaddal egy nap) képes kiolni a kreativitást és az eletkedvet az emberekből.

Es igen, tudom, lehetne rosszabb is, és volt már rosszabb is. De a helyzet az, hogy lehetne jobb is a rendszer.


De nincs más alternatíva, hacsak nem születtél ezüst kanállal a szádban, vagy ha nem tudsz/akarsz valami kis erdő széli önellátó gazdálkodást vezetni tajszám és személyiszám nélkül.

2019. júl. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Jelen. Legszívesebben egy lakatlan szigeten élnék.
2019. júl. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

Igen.


[link]

2019. júl. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Barnabas333 ***** válasza:
93%
Én az emberiségtől vagyok rosszul. De mindegy is, mert 100év és világ vége ahogy élünk. Csak sajnos már nem fogom megélni.. A munka legalább alkotás, meg ott le tudod kötni magad. Tény, hogy nem becsülik meg...Nálunk rengeteg 10+éve dolgozó mondott fel az útóbbi 2évben, mert képtelenek +40ezret fizetni amikor milliárdos a forgalom... De a vezetők szerint ez normális jelenség. Csak nehogy majd hirtelen elsüllyedjen a hajójuk, akkor majd néznek és nem fogják érteni.
2019. júl. 29. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
17%

Az embereket, a hozzáállásukat és a megvezethetőségüket, butaságukat utálom. Azt is, hogy semmi érzés nem szorult sokukba, hogy mindenki egy önző állat, és senki nincs tekintettel a másikra. Hogy gyengék és gyávák és mindent eltűrnek.

Alapvetően a munkával nincs bajom, ha többen lennénk, akik becsületesen és lelkiismeretesen dolgoznak, nem szarna az egészbe a munkavállalók 90%a, akkor sokkal jobb lenne minden.

A társadalmat meg a drága főmuftik alakítják, és mivel hagyjuk is, így nincs miről beszélni. Meg is érdemeljük, ami van. Nem sajnálom a rabokat, csak némán kitörök közülük egy szakmával, és csókolom. Abban a pillanatban, hogy nélkülözhetetlen lesz valaki egy gépezetben, rögtön több szava is lesz, vagy vállát vonva áll odébb, mert a tudása és tapasztalata ér valamit. Egy semmit nem tudó és még azt is elrontó, leszaró biorobot munkája mégis mit kéne, hogy érjen? Pontosan. Semmit. Ahogy nagyjából az egész ember is.

Téged sem sajnállak kérdező. Szerintem tudom, melyik tökkelütött vagy.

2019. júl. 29. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Nekem sem sikerült soha beilleszkedni. Minden munkahelyem egy kudarc élmény volt, és elárulom, nem a szakmával volt gondom. Végül aztán huszas éveim végén rájöttem, hogy legjobb lesz szabadúszóként dolgozni, most ez van már 20 éve, és ez jobb. Megvannak az árnyoldalai ennek is, de messze jobb, mint egy munkahelyen. Egyébként még így is utálom, ha pl. telefonálni kell, sokkal jobban szeretem az emailben való információcserét. Az elektronikus bevallások, e-papíros ügyintézés pedig nekem Hawaii, még ügyintézőkkel sem kell kommunikálni (azért volt pár olyan, aki felküdte az agyamat, amikor még csak így lehetett információt cserélni).
2019. júl. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!