Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most akkor végül is mi lenne...

Most akkor végül is mi lenne a modernkori feministák célja?

Figyelt kérdés

Én úgy tudtam régen a feminizmus célja az volt, hogy megvalósuljon az egyenlőség a két nem között. Ezt szerintem már rég sikerült elérnünk. Szavazhatnak a nők. Bért is ugyanannyit kapnak, pl nálunk is mindenki ugyanannyit kap azonos pozícióban. A bíróságok is keményen elitélik a nőverőket, ahogy a társadalom is. Voltak is ilyesmi celebhírek, ott a kommentekben is nagyon jól látni hogy teljesen felzárkózott mostanra ez a jelenség is a normálishoz.

Mondhatni megvalósult az egyenlőség. De akkor miért jönnek még mindig olyan sokan az elnyomással? Egyáltalán mi számít mostanra náluk elnyomásnak, és hol lenne szerintük ennek az egésznek a vége, ahonnan megállnának és megelégednének a helyzettel?



#feminizmus #feminista #modernkori feminizmus
2023. szept. 22. 18:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
87%
Hát, én nem tudom feminista vagyok e, de annyit azért szeretnék elérni, hogy ha egy nő bármiben ellentmond egy férfinek, vagy valami kritikát fogalmaz meg, ne mondják rá azt hogy femináci.
2023. szept. 23. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
82%

Az, hogy a megkapott jogok valóban be legyenek tartva.

Amíg csak papíron léteznek, de a gyakorlatban nem, addig van mit tenni.

2023. szept. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
95%
12. Bizony. És amúgy nagyon érezhető, hogy sok férfi teljesen nem látja ezt normálisnak, úgy vannak vele hogy most már kussoljon a nő mert hát vezethet autót, plusz mindenféle bosszú kompenzációkat találnak ki. Nagyon nem tudják elfogadni hogy esetleg a 2 nem közül egyik se legyen alárendelve. Nem mind, de azért elég sokan.
2023. szept. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
95%

Az egyenjogúság nem csak abból áll, hogy elmehetek szavazni, meg dolgozhatok pénzért.


Lényegében ugyanazt gondolom, mint a 11. És a 12. Válaszoló.



Pl ha engem szexuálisan zaklatnak és megvédem magam, bizonyítékkal el tudok menni a rendőrségre, akkor ne én legyek a femináci p!csa, akit hibáztatnak azért, mert egy bűncselekmény áldozata lett.


Meg ha papíron vannak jogaim, akkor a való életben is legyenek....tudtad pl, hogy nem legális megkérdezni állásinterjún a nőt arról, hogy mikor szeretne gyereket, vagy van-e már? Mégisl megkérdezik, és ha a nő "rosszul" válaszol, akkor nem veszik fel, hiába alkalmas a munkára....



Na meg az egyenrangúság nem csak a jogokból áll, hanem abból is, hogy hogyan viselkednek velünk. Ne kurvázzanak le, ne szóljanak bele a szexuális életünkbe, ne akarják tudni, hogy mikor akarok szülni, ha sok partnerem volt, ne ítéljenek el, ha jogosan felszólalok egy engem ért sérelem miatt, akkor ne nevezzenek hisztis p!csának, és hasonlók...

2023. szept. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
73%

Igazatok van.

Ugyanennek a része lenne a férfi egyenjogúság is: például ne mindig a férfitól várják el a kezdeményezést. Vagy azt, hogy minden helyzetben ő hozza a megoldást. És persze nem csüggedhet el soha, stb.

Vagy például ha őt éri erőszak, akkor nem csak ő a hibás, de még lúzer is, és persze biztos élvezte, csak titkolja.

Vagy például a 40 év után nyugdíj miért nem jár neki?

2023. szept. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
67%

Kedves 15... Toxikus maszkulinitás... Amiket felsoroltál, azokat mind a férfiak találták ki, nem pedig a nők.



Én nem várom el egyik toxik férfias viselkedést sem, és szerintem ezzel nem vagyok egyedül....



Nézz meg pár férfiak ellen elkövetett erőszakról szóló cikk alatt levő kommentet....


Pl a pedofil tanárnénis cikkeknél a pasik röhigcsélnek, hogy jajj nekik is ilyen tanárnő kéne......a nők együttérzőbbek. Amelyik dumát írtad ehhez, azt is pont a férfiak mondják, nem pedig a nők.

2023. szept. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
24%

Igen, mindig akad egy-egy nő, aki azt mondja, hogy nem várja el.

90% elvárja.

A nyugdíjról semmit nem írtál, az csak úgy elpukkant a levegőben?

Pedig a nők ráadásul sokkal tovább élnek.

2023. szept. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
92%

#17 szerintem jogos a nyugdíj kérdése, bár amilyen kevés gyerek születik se a nők se a férfiak nem fognak tudni nyugdíjba menni 20 év múlva, mert összeomlik a nyugdíjrendszer. Lehet hogy hamarabb is.

Az kezdeményezzen, akinek jobban tetszik a másik. Most ne várjuk már el senkitől, hogy azért kezdeményezzen, mert a másiknak hátha jobban tetszünk.

2023. szept. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 A kérdező kommentje:

Elolvastam az azóta született új kommenteket is. Nagyrészt egyetértek, és nagyrészt jogos igények is fogalmazódtak meg. Viszont kezdenek ellentmondások is kirajzolódni, amik kapcsán pár dolgot meg kell majd kérdezzek.

Amúgy ezt az álláskeresős, nem legális kérdezgetést a leendő gyerekről már én is ismertem. Tényleg sajnálatos, és nem is fair. Viszont ezt részben inkább országos problémának látom, mert nemtől függetlenül nagyon sok magyar munkáltató kifejezetten olyan dolgozót keres, aki neki kiszolgáltatott lesz, zsarolható és függőségben tartható. Nem véletlen van csomó trükkös és beugratós kérdés 1-1 interjún, és hát igen, nők esetében ez az akar-e gyereket is egy lesz közülük.

Aztán most jöjjön két ellentmondás, amit a mai nap felfedeztem. És mivel itt kultúrált és intelligens a hangnem, ezért úgy érzem tőletek rákérdezhetek.

Szóval az egyik hogy azt mondjátok hogy a cél hogy a nemek közötti egyenlőség valósuljon meg. A #15ös - feltételezhetően férfi válaszoló - hozott pár tényleges és valós érvet, ami a férfi oldalról jelenleg hátrány és nem pedig egyenlőség. Végül is korrektnek mondható válaszokat kapott, mindenki oldja meg magának. De akkor jól érzem, hogy ti inkább a női nem jogait akarjátok egyoldalúan képviselni, míg a férfi nem oldalát már kevésbé? Ezzel sincs feltétlen baj, megérteném. De akkor nem feltétlen helyes egyenjogúságról beszélni mint célról, sokkal inkább a női jogok növelése a célotok, nem? Mert őszintén szólva én eddig feministát máshol se láttam a férfiakat ért hátrányokért és egyenlőtlenségekért kiállni. Talán nem is a ti dolgotok lenne, csak akkor kicsit furának érzem ha mégis az egyenjogúság van célnak megadva, hiszen így pont hogy női előnyök és többletjogok alakulnának ki végül, és egyre több fronton.

A másik dolog, amit azóta ketten is felhoztatok, az pedig a femináci kártya. Hogy aki férfinak ellent mond, vagy a jogaiért kiáll az femináci, és ez rossz. Ebben a formában valóban így lenne. De vannak akik másra használják ezt a kifejezést, és ez felveti a következő kérdésemet.

Szóval nektek feministáknak mi a véleményetek az olyan szélsőséges nőkről, akik átestek a ló túloldalára, és folyamatosan a férfiakat gyalázzák mindenért? Azokról, akik kettős mércét alkalmaznak, és a nőt felmentik ugyanazért a dolgokért, amit ha férfi követ el akkor gyűlölködve és szídalmazva gyakorlatilag sokszor egyenesen a halálát kívánják? Akik megvetően fröcsögnek a férfiakra, sokszor minden előzmény nélkül és általánosítva, csupán azért mert férfi? És azokról, akik a ténylegesen aljas és szemét dolgokat megtevő nőket felmentik csak mert ő is nő, és ott is a férfiakat szídják áldozathibáztatva, hogy megérdemli, és még ők is belerúgnak? Nem tudom ez a típus mennyire lehet gyakori a való életben, de én mostanában mintha egyre több ilyen megnyilvánulást látnék az interneten. Róluk mi a véleményetek? Elítélitek őket ti is? Illetve mi lehet az ő pontos nevük? Mert én azt hittem őket nevezik igazából femináciknak, hiszen nemi alapon gyűlölködnek, és nemi alapon előítéletesek a férfiak felé. De ha nem ők a feminácik, akkor mi lenne a helyes megnevezésük? Tényleg érdekel, mert számomra ezek a dolgok kissé összekuszálódtak az utóbbi időben, és most nem teljesen tudom hogy mit is higgyek.

2023. szept. 23. 13:32
 20/75 anonim ***** válasza:
80%

19 senki nem mondta, hogy a férfiak oldják meg a bajukat, hanem csak azt, hogy a férfiak problémáinak legnagyobb részéért a férfiak a felelősek, ez a toxikus maszkulinitás. Egyáltalán nem akarunk többletjogokat....(azt csak így zárójelben jegyezném meg, hogy külön a férfiak ellen elkövetett erőszakról így...sosem esik szó, csak akkor, amikor a nők elleniről van szó, hogy rá tudjanak kontrázni arra, hogy de hát nekik is szar...)


"Szóval nektek feministáknak mi a véleményetek az olyan szélsőséges nőkről, akik átestek a ló túloldalára, és folyamatosan a férfiakat gyalázzák mindenért? Azokról, akik kettős mércét alkalmaznak, és a nőt felmentik ugyanazért a dolgokért, amit ha férfi követ el akkor gyűlölködve és szídalmazva gyakorlatilag sokszor egyenesen a halálát kívánják? Akik megvetően fröcsögnek a férfiakra, sokszor minden előzmény nélkül és általánosítva, csupán azért mert férfi? És azokról, akik a ténylegesen aljas és szemét dolgokat megtevő nőket felmentik csak mert ő is nő, és ott is a férfiakat szídják áldozathibáztatva, hogy megérdemli, és még ők is belerúgnak? Nem tudom ez a típus mennyire lehet gyakori a való életben, de én mostanában mintha egyre több ilyen megnyilvánulást látnék az interneten. Róluk mi a véleményetek? Elítélitek őket ti is? Illetve mi lehet az ő pontos nevük? Mert én azt hittem őket nevezik igazából femináciknak, hiszen nemi alapon gyűlölködnek, és nemi alapon előítéletesek a férfiak felé. De ha nem ők a feminácik, akkor mi lenne a helyes megnevezésük? Tényleg érdekel, mert számomra ezek a dolgok kissé összekuszálódtak az utóbbi időben, és most nem teljesen tudom hogy mit is higgyek. "



Igen, az ilyenek az úgymond feminácik, de a pasik nagy része már azt a nőt is olyannak tartja, aki valójában egy normális, feminista nő...


En teljes mértékben elítélem ezt az álfeminizmust, és szerintem a többi feminista is, már csak azért is, mert aki tájékozatlan a témában, minket összekever velük.

2023. szept. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!