Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az életet miért bonyolítják...

Az életet miért bonyolítják túl ennyire sokan?

Figyelt kérdés

Például rengeteg ember stresszel napi szinten. Ilyen hülyeségeken például, hogy ki mit gondol róla? Mi az értelme ennek? Én, mióta az eszemet tudom, önmagam voltam. Önmagamat adtam, és volt, aki így megkedvelt, volt aki nem. Soha nem pörögtem ezen. Munkahelyemen is, aki kedvel, kedvel, aki nem, nem. Én csak teszem a dolgom, amit kell, megkapom a fizetésem, és minden rendben. A saját magánidőmet úgy osztom be, ahogy nekem tetszik. Mi értelme tönkretenni a saját nyugalmunkat és boldogságunkat mindenféle megfelelési kényszer miatt? Nem azt mondom, hogy mindenkit le kell sz@rni, aki körülöttünk van. Sőt, az egyik alapelvem, a szándékosan senkinek nem ártás. Épp csak úgy látom, hogy rengeteg ember magának teremti meg a problémákat. A saját fejében hozza létre. Én, ami számomra hasznos, és termel boldogsághormont, abba fektetek erőt, ami nem hasznos, azt illedelmesen kikerülöm.

A dolgok 90%-a csak rajtunk áll. Nyilván vannak körülmények, amiken egyedül nem változtathatunk. De a körülményekhez való hozzáállásunkon minden esetben.



2023. szept. 26. 18:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ezt sikerült kihámoznod a kérdésemből? És mi volt a végén ez a "Barom"? Elég keserű életed lehet, hogy ilyen stílussal reagálsz dolgokra.

Hogy miért érdekel mások dolga? Talán, mert érdekel a világ? Az, hogy nekem van egy saját életstílusom, nem zárja ki azt, hogy érdeklődéssel vizsgáljam a környezetemet. Nem is értem ezt a szintű kötekedést.

2023. szept. 26. 18:50
 2/12 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező, te most miért dicsérgeted magad egy kérdésben végig? Tapsoljunk vagy mi? Vagy ki az aki ihlette a kérdésedet?
2023. szept. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ezek alapján én dicsérem magam? Tehát, aki simán csak éli az életét úgy, ahogy Ő MAGA jónak látja, az már dicséri magát?

Ha nem jött volna le a kérdés valódi értelme, megpróbálom kiegészíteni: Én élem az életem a magam nyugodt tempójába, elvégzem a kötelességeimet, azon kívül teszem, amihez kedvem van, és nem teszem, amihez nincs. Ehhez képest én azt látom, hogy a környezetemben mindenki folyamatosan panaszkodik. Mindenféle dolgok miatt. Csak érdekel már, mire fel panaszkodnak? Mi ennek a negatív világnézetnek az alapja? Mik az okok? Mert ha az emberi keserűség okai olyan dolgok, amiket fejben simán el lehetne rendezni, akkor csak megkérdezem már: miért nem rendezi le fejben? Mintha sétálnék az úton, és azt látnám, hogy valaki a fejét veri a falba. Csak érdekel, miért teszi? Miért nem hagyja abba?

Egy példával élve, valaki egész életében azon szorong, hogy vajon tiszelik-e őt eléggé a többi emberek? Tisztelik a karakterét? Elismerik mondjuk a munkahelyén? És ezen stresszel, minden megjegyzésben a támadást keresi, és ez ellehetetleníti azt, hogy gondtalanul élje az életét. Pedig ezért csak és kizárólag saját magát okolhatja. Mi lenne akkor, ha simán csak nem érdekelné, ki tiszteli őt, ki nem? Ki ismeri el őt, ki nem? Attól finomabb lesz a kenyér, ha tisztelik, meg elismerik? Vagy puhább lesz a párna este?

2023. szept. 26. 19:29
 4/12 A kérdező kommentje:
És amit még egyszer kihagsúlyozok, és ez a LEGFONTOSABB az egészben: Nekünk úgy kell élvezni az életet, hogy közben senkinek nem ártunk vele, nem zavarjuk a másikat. A gondtalan életvitelnek nem az a lényege, hogy veszek egy gyors kocsit, mindenkire nagy ívben teszek, és száguldozni kezdek, mert "csak az számít, hogy ÉN BOLDOG LEGYEK". Mert az úton akár el is üthetünk valakit. A boldogságot úgy kell hajszolni, hogy elkerüljük a másoknak ártást. Azt kell mindig másoknak is adni, amit saját magunknak is adnánk, vagy épp szívesen elfogadnánk a túloldalról. Ez az önbecsülés alapja.
2023. szept. 26. 19:33
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, szerintem hamarabb eléred a célod, mármint hogy a körülötted élők jól érezzék magukat, ha meghívod őket egy pizzára, mint ha itt vekengesz ezen de nem teszel senkiért semmit. Mondani mindent lehet, de a tettek számítanak.
2023. szept. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ez megint semmi köze a kérdésemhez. Miért kéne bárkit meghívnom pizzára? Az, hogy "csak a tettek számítanak" olyasmibe például igaz, ha valaki erős akar lenni, akkor edzenie kell. De ahhoz, hogy valakinek a mentalitása erősödjön, nem kell konkrétan "tettekhez" folyamodnia. Ha csak a meditálás nem számít tettnek.

Én az okokat keresem. MIÉRT él valaki negatív hangulatú életet? MIÉRT van sokakban megfelelési kényszer?

Ezt kérdezem hát: MIÉRT?

MIÉRT?

MIÉRT?

MIÉRT?

MIÉRT nem él mindenki úgy, hogy boldog legyen?

A konkrét indokok érdekelnek. Mert én a saját életemből kiindulva tudom, hogy semmi extra dolog nem kell az elégedett élethez. És nem értem, hogy valaki miért választja szándékosan a stresszes életet?

2023. szept. 26. 20:58
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
Úristen egy újabb hülye guru. Menjél inkább dolgozz valamit.
2023. szept. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem meg teljesen jogos a kérdés. Én is így szeretnék élni. Sajnos, csak elméletben működik a dolog. Nagyon sokszor stresszeltem és a végén kimerült, hogy teljesen fölösleges volt.
2023. szept. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
De mi van akkor ha valaki tök boldog ezek nélkül? Ott nem bukott az elmélet megint? Mert amúgy tényleg elmélet, de aki elkezdi az azért jól keres rajta.
2023. szept. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
10-es, ez egy válasz lenne a kérdésre. Ha valaki boldog a stresszes élettől, akkor azt elfogadom. Vagy ha valakit az boldogít, hogy megfelelési kényszerben él, akkor az úgy érthető. Épp csak, én nem ezt látom. Hanem azt, hogy a stressz, és a megfelelési kényszer őrli az embereket. Tisztelet azoknak, akiket nem őröl, hanem élvezik.
2023. szept. 26. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!