Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezik olyan hogy valaki...

Létezik olyan hogy valaki C1-es szinten beszéli a nyelvet, megérti ha olvassa de a hallott szöveg értése kb egy óvodás szinten van, de a hétköznapokban simán elbeszélget külföldiekkel?

Figyelt kérdés

2023. szept. 27. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is C1, de nálam is hasonló a helyzet. El tud tolódni a halott szöveg értése, illetve a nyelvtani tudás, beszélgetés.
2023. szept. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ahogy az angolok hadarnak, vagy ahogy egy bajor beszél..., amíg ki nem derül, hogy nem vagy anyanyelvű, szenvedhetsz. Igen, csak a normál tempójú, tájszólás mentes beszéd értése megy jól a tanult nyelven.
2023. szept. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van. Olvasni könnyű, mert ha nem érted, többször is elolvashatod, ha valakivel beszélgetsz, rákérdezhetsz. A fülünket is hozzá kell szoktatni, rá kell hangolódni az idegen nyelvre.
2023. szept. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Én a CNN-en is többször láttam, hogy az erősebb akcentusú embereket feliratozták. Pedig az anyanyelvieknek szól, szóval igen lehet, hogy valakinek nem megy annyira jól a hallás utáni értés.
2023. szept. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Meg ez a tájszólás is olyan, hogy pl. a magyar nyelvben hivatalosan nincs olyan jellegű eltérés, hogy azt egy anyanyelvi beszélő alig érti meg.Pedig van, hogy a cigányok is úgy beszélik a magyart, hogy meg sem értem jóformán.

Az angolban meg olyan durva eltérések vannak a tájszólások közt, hogy azt még tényleg sokszor az anyanyelvi beszélők sem nagyon értik.

2023. szept. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem is óvodás szinten, de a hallott szövegértésem nekem is messze a legalacsonyabb lett az IELTS-en. Az olvasás felsőfokú szinten van, a hallás utáni szövegértés alapfokú szinten... Beszélni bárkivel tudok, az teljesen más, amikor közvetlenül velem beszélgetnek, mert akkor hozzám igazodik a beszélő, tudom, mi a téma, van metakommunikáció, stb., nem pedig az új-zélandi delfinkutatással kapcsolatban kell nulláról felvennem a fonalat.
2023. szept. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

15 éve csináltam angol nyelvvizsgát, most a kérdést olvasva előtört a core memory, ahogy a tag magyaráz valami balesetről (ez volt a hallott szövegértés feladat), hogy hogy felröhögtünk a teremben mind, mikor kontextusból rájöttünk, hogy a boijk, az a canga akart lenni.

A munkahelyemen legtöbbször angolul beszélek a világ minden tájáról származó emberekkel. Az Egyesült Királyságban kétszer éltem huzamosabb ideig. Soha a büdös életben nem találkoztam még olyannal, akit annyira nehéz lett volna megérteni, mint a balesetet magyarázó kamutájszólásos bácsit a recsegő magnóról 2008-ban. Régen volt, nem tudom, így van-e még, de nagyon genyók tudtak lenni ezek a hallott szövegértés feladatok. Olyan tudást teszteltek, amire nincs szükség, hát ha Ahmed hadar a videohívásban, akkor szépen megkérem, hogy lassabban ismételje meg magát, és ennyi. És a való életben annyiszor kérdezek vissza, ahányszor akarok, max. hülyének néz a másik. Viszont a másik oldalról, akik nem nagyon beszélnek angolul, meg szívmelengetően kreatív megoldásokkal találkoztam, és a nap végén mindig megértettük egymást mindenkivel, és ez a lényeg.

Én a többi beszélt nyelvemből nem is tettem nyelvvizsgát. Úgy gondolom, hogy be tudom lőni a saját szintemet (bár ez nem biztos, a munkahelyem szerint alulpozicionáltam az angol- és a némettudásom is), meg amíg normálisan fenn tudok tartani egy beszélgetést, értem, mit mond a másik, nincsenek nyelvi akadályok, addig én beszélem azt a nyelvet társalgási szinten. Nincs értelme pénzt fizetni azért, hogy legyen egy papírom róla.

2023. szept. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 Igen, meg direkt olyan a hanganyag, hogy mondjuk vasútállomáson van, ahol irdatlan háttérzaj van, recsegés, ropogás, stb.
2023. szept. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az olasz nyelvvizsgámon a laboron valami kábítószert hurcolásztak Spanyolországból Franciaországba meg vissza. A közepe táján teljesen elvesztettem a fonalat, meg voltam győződve, hogy nem sikerült. Ehhez képest hetvenvalahány százalékos lett, máig sem tudom, hogyan...😁
2023. szept. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!