Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Számodra mit jelent a túlsúlyo...

Számodra mit jelent a túlsúlyos szó?

Figyelt kérdés
Mert pl BMI-t tekintve egy 160 cm 70 kg os nő túlsúlyos, de van aki ezt a szót 100+ kilóra használja.
2023. szept. 28. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Nekem a túlsúlyos az aki már egészségtelenül zsíros.
2023. szept. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt jelenti hogy több kiló van rajta ami már a mozgásban hátráltatja az illetőt.
2023. szept. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel eü dolgozó vagyok, nekem a 25- 29,9 BMI t , ami a hivatalos definíciója. (Még akkor is,ha erőteljes izomzat okozza.) Igaz a 30 körüli értéknél a zsírlerakódás már szinte törvényszerű.

30 felett pedig elhízás kategóriába soroljuk.

2023. szept. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
7%

A túlsúly az túlsúlyt jelent, ennyi. Önmagában értelmezhetetlen, pont azért mert túlsúly az 5 kg is meg az 50 is. Ha árnyalni akarom akkor hozzáteszem, hogy enyhén/erősen túlsúlyos valaki.


A BMI önmagában meg elég semmitmondó, mert nem mindegy, hogy 10 kg izom vagy 10 kg zsír van rajtad. Persze egy irányelvnek megfelel.

2023. szept. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
100%
Hogy kövér. Nem számok alapján, hanem ránézésre.
2023. szept. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég pocsék vagyok mások súlyának megítélésében, és nem szokásom kérdezgetni az emberektől, hogy ki hány kiló. A túlsúlyost arra használom, aki ránézésre nagyon kövér. A teltebb nőkre, vagy mackós férfiakra még nem, szóval számomra valaki 160/70-el még nem túlsúlyos, de egy 180 centis, 110 kilós férfire se mondanám ezt (ezt konkrétan tudom, hogy néz ki, apám paraméterei ezek, tény, hogy van rajta felesleg, de szerintem nem kifejezetten kövér, csak nagydarab).
2023. szept. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!