Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fel lehet jelenteni valakit...

Fel lehet jelenteni valakit azért, mert nem hajlandó visszaadni a kölcsönkért pénzem?

Figyelt kérdés

Viszonylag nem nagy összegről van szó,(10.000ft) viszont nekem ez az összeg is sokat számít több ok miatt is.

Van, aki járt már így, és intézkedett is ezügyben?



2023. okt. 12. 18:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%

Hogyne!

Csak bizonyítani is kell...

2023. okt. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
65%
Ilyen összegért nem. Ez nem bűncselekmény.
2023. okt. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%
Van róla papírod?
2023. okt. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
Csak , ha bizonyítani tudod.
2023. okt. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Ha papír alatt szerződésre gondolsz, akkor nincs. Viszont bizonylat van arról, hogy utaltam.


Ezért is kérdezem, mert tudtommal ennyire kevés összeg után nem fognak csinálni semmit.:/


Bizonyítani beszélgetésekkel is tudnám. Egyértelműen le van írva minden. Az is, hogy vissza fogja utalni. Ráadásul még spammelt is állandóan a keregetos üzenetekkel, és hogy melyik ATMnél tudok pénzt rátenni a szamlamra(mert nekem nem volt rajta penz, és ezt is elmondtam neki, így ennek ellenére is spammelt engem. Hónapokig kamuzott és húzta az egészet, mikor már vissza kellett volna adnia. Őszintén én nem akartam neki utalni, de rohadtul rámerőltette és sajnáltatta magát, végül beadtam a derekam:/

Egy ilyen nyomorék embernek egyáltalán nem tudom elnézni ezt a 10ezer forintot sem.

2023. okt. 12. 18:36
 6/26 anonim ***** válasza:
94%
Tanulópénz. Nem tudsz mit tenni. Felejtsd el az illetőt, ne hergeld ezen magad.
2023. okt. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%

Tanuló pénz volt, máskor jobban meggondolod majd kinek adsz kölcsön.

Ennyiért senki sem fog csinálni semmit, nem éri el a minimális értékhatárt sem.

2023. okt. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%
Ennyi volt az ára hogy megszabadultál tőle , olcson . A haver rokon csajod akárki lehet tróger . Nem adsz sosem kölcsön kizárólag szerződessel ügyvéddel annyit ami sosem fog hiányozni ha perelni kell .
2023. okt. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
77%

Ilyen esetben a hivatalos eljárás, hogy ügyvéddel vagy közjegyzővel fizetési meghagyást iratsz és küldesz neki. Mondanom sem kell, hogy ennek a költsége többszöröse a tízezer forintnak. Ha csak nem találsz olyan ügyvédet, aki ingyen megcsinálja neked. A legtöbb adós ettől megijed és fizet, ha nem, akkor végrehajtást lehet kezdeményezni. Ha kifogást emel, perré alakul.

Nem tudom, nekem inkább megérne tízezer forintot, hogy ezt az embert a tartozására hivatkozva bármikor elküldhesdem a vérbe, illetve kizárhassam az életemből.

2023. okt. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
83%

Az, hogy valakinek pénzt utaltál, nem jelent semmit.

Ebböl nem derül ki, hogy ez kölcsön volt, lehetett volna, hogy te tartoztál neki, vettél töle valamit és azt fizetted ki, akár ajándékba is adhattad neki.

2023. okt. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!