Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kölcsönkértem a volt kollégámt...

Kölcsönkértem a volt kollégámtól 20ezer forintot.Nem tudom visszaadni, mert köznen kirugtak és nem találok munkát. Feljelentett, szerintetek mi lesz ebből?

Figyelt kérdés

Már mikor dolgoztam, se tudtam kifizetni a lakást. Egyedül élek. Tartozok a bérbeadónak is egy csomó pénzzel, élelmiszerre sincs pénzem.

Kollégám megsajnált és kölcsön adott. Nem tudom neki visszaadni mert egyáltalán nem vagyok jól, mivel alig eszem illetve most munkát is keresek.

Ha találtam akkor is az albérletet kell törlesztenem.. nem akarok utcára kerülni..

Tehát jódarabig biztos nem tudom neki visszaadni.

Feljelentett. A pénzt a bankszámlámra utalta akkor mert nem volt készpénze.

Szerintetek lrsz valami az ügyből?

Azt mondta nem vár tovább.



2022. nov. 16. 12:56
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
* közben... elírtam.
2022. nov. 16. 12:57
 2/18 anonim ***** válasza:
42%
volt róla papír?
2022. nov. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Aztan hol jelentett fel? A rendorseg nem foglalkozik barati kolcsonok vissza nem fizetesevel..


Ez polgarjogi vita.

2022. nov. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
2. Messenger üzenetek vannak róla, ott beszéltük meg a részleteket.
2022. nov. 16. 14:05
 5/18 A kérdező kommentje:
3. Gondolom a rendőrségen jelentett fel...
2022. nov. 16. 14:06
 6/18 anonim ***** válasza:
31%
semmi nem lesz belőle megtarthatod
2022. nov. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Mondtam, a rendorseg ezzel nem foglalkozik. Onkent adta. Az hogy te nem adtad vissza/nem tudod visszaadni nem a rendorseg hataskore. Nem tud ezert feljelenteni.


Ismetlem, ez polgarjogi vita.

2022. nov. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
A rendőrség bűncselekményekkel és szabálysértésekkel foglalkozik. Nem visszaadni egy kölcsönt mert nem tudod egyik kategóriába sem tartozik, szóval a rendőrség semmit sem fog csinálni.
2022. nov. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

Legrosszabb esetben megver/megveret.

Nem fogja tudni semmilyen perrel behajtani, szerződés nincs róla. Fényképezett facebook üzeneteket nem vesz figyelembe senki. emiatt nem kell aggódnod.

2022. nov. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%
De ha még bűncselekmény is lenne 20 ezer forint nem tétel. Abból semmi nem lesz. A jogi út nem működik.
2022. nov. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!