Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 40 éve gyerekként kölcsönkérte...

40 éve gyerekként kölcsönkértem egy másik gyerektől 12 Ft-ot. Azóta is furdal a lelkiismeret hogy nem adtam vissza. Ha most visszaadnám mennyit kéne visszaadom?

Figyelt kérdés
A kérdés komoly és a gazdasági válaszon kívül érdekel egy másik válasz is miszerint itt nem csak a kamatról van szó hanem hogy akkor egy gyerektől kértem kölcsön most meg egy felnőttnek adnám vissza tehát ha egy gyerek pénzösszegért adnám vissza neki az neki nevetséges lenne. Hisz ő a zsebpénzéből adta oda ami nem összemérhető azzal a helyzettel amikor valakinek fizetése van most pedig neki az van... Nekem is jóval több pénz áll rendelkezésre visszaadni mint akkor, reál értéken is.
2022. júl. 10. 07:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha esetleg meg lesz válaszolva a kérdés, tudod, hogy kinek kell visszaadnod?
2022. júl. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért annyira még nem vagyok szenilis hogy elfelejtsem hogy kitől kértem kölcsön.
2022. júl. 10. 07:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Keresd ki a KSH oldalán hogy mennyi volt az éves infláció az elmúlt 40 évben. Szorozd össze az értékeket, majd a kapott értéket szorozd meg 12vel. A kapott összeget kell visszaadni a barátodnak.
2022. júl. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Isti22 ***** válasza:
100%

474 Ft


[link]

2022. júl. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
És a kamatokat se hagyd ki.
2022. júl. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!