Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bántó ezt mondani egy gazdag...

Bántó ezt mondani egy gazdag ismerősödnek (távoli rokon)?

Figyelt kérdés
Beszélgettek arról, hogy milyen nehéz elindulni az életben, saját lakáshoz jutni, stb. Az ismerősöd azt mondja, hogy "meg lehet oldani, csak akarni kell, én is a nulláról indultam". Közben te tudod, hogy az illető komoly anyagi (pénz) és egyéb segítséget kapott (munkalehetőség, protekció). Sértő erre azt válaszolni, hogy "igen, nulláról indultál, viszont segítség nélkül nem tartanál ott, ahol tartasz."
2023. okt. 21. 18:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Igen, banto. Nagyon kierzodik az irigyseg es a sertettseg. Szerezz inkabb kapcsolati tokeket, esetleg olyan diplomat, amivel sok penzt kereshetsz te is. Ennek hianyaban olyan szakmat, amivel ezt ugyanugy megszerezheted. ;-)
2023. okt. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Bántani bántó de szerintem jogos.


Mármint ha valaki 0 ról indult és mindent maga intézett akkor ezt mondhatja a másiknak. De ha ott voltak a szülők és egyebek akik betolták később alá a dolgokat az nálam nem "0 ról indulás"

2023. okt. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 Sértettséget tényleg éreztem, mert nem esik jól, ha valaki hülyére akar venni, és ilyen fellengzős dolgot mond. Mert ez az ismerősöm sem saját jogon jutott előre, sőt, még csak nem is a saját leleményessége okán, kizárólag a bátyja segítségével és egy nagyobb örökség által.
2023. okt. 21. 19:04
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
3, Kerdezo: hat szerencsesen orokolt, sokan nem jarnak igy. Ezzel nem lehet mit csinalni, ne idegesitsd magad vele, nem erdemes! Inkabb azt csinalnam, amit az 1-ben irtam. ;-)
2023. okt. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Nekem van penzem, seggem ala tettek, megis ugy erzem, ez csak racionalis valasz az o, nem is nagykepusegere, de hulyesegere.
2023. okt. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy bántó-e, de én simán mondanám. Én is ismerek ilyet, aki meg van győződve róla, hogy a semmiből teremtette meg mindenét, de valójában örökölt, amivel a lakhatása egy életre meg van oldva. Amit a semmiből megteremtésnek gondol, az az, hogy kifestette a lakást meg vett bútorokat. Vannak emberek, akik nem értik, hogy másoknak másmilyen életük van és nem örököl mindenki automatikusan, vagy a szülők nem dobják meg milliókkal kezdésnek. Mondjuk ez csak onnantól baj, ha elkezd kioktatni másokat.
2023. okt. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokan azért gondolják úgy, hogy saját jogon sikeresek, mert sokat dolgoznak, de én is ismerek olyat, akinek konkrétan megvettek egy szépségszalont, és nagyon büszke ember, de konkrétan biztosítottak számára egy jó munkahelyet a szülei, professzionális berendezéssel. Neki csak tenni kell ott a dolgát. Szóval ezek az emberek biztos sokat dolgoznak, de megalapozni a jövőt nem kis befektetés, van akinek soha nem jön össze de ne várd, hogy különböző emberek átérezzék más valaki élethelyzetét, ilyen soha nem lesz.
2023. okt. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem muszáj sikertelennek lenni.
2023. okt. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azt nem mondhatod, hogy "nem tartanál ott", mert azt senki nem tudhatja.

Azt mondhatod, hogy "nem nulláról indultál". És ha érdeklődik, ki lehet fejteni.

2023. okt. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9: Több mint valószínű, hogy nem tartana ott, mert ő már olyan jómódú, amit még sok év tanulással, jól fizető munkával sem lehet elérni (pár év leforgása alatt évente 1-2 lakás megvásárlása, luxusautó, stb).

Ha úgy vesszük a nulláról kezdte, mert kb 30 éves koráig átlagos volt az anyagi helyzete (ezt önerőből, önmaga érte el, albérletben lakott, nem volt autója sem), utána jött az örökség, és a bátyja cégei miután beindultak, utána kapott ő is jól fizető állást és extra anyagi segítséget.

2023. okt. 22. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!