Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vendéglátásban, kereskedelembe...

Vendéglátásban, kereskedelemben más is tapasztalt ilyesmit Budapesten,illetve vidéken?Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Én alapból vidékről származom, de Budapesten lakom, ezért van tapasztalatom mindkettővel.


A vendéglátás terén az a tapasztalatom,hogy Budapesten gyakran elég bunkók a kiszolgálók, pultosok.Nem csak a kisebb helyeken (Pl: Westend fagyizó) hanem a rendes éttermeknél is.

Vidéken viszont ilyesmikkel nem találkoztam, pedig sokat vagyok ott (Győr,Sopron) és próbálok vendéglátóhelyeket.



A kereskedelemben meg pont fordítva van.A Budapesten dolgozó boltosok normálisak, ügyfélközpontúbbak.

Vidéken meg flegmák, gyakran pökhendik, nem ügyfélbarátok, ez a multi kiskereskedelmi üzletekre is igaz.


2023. okt. 22. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen , létező jelenség.

Pestikènt mondom.

2023. okt. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pesten élek, van, amikor elmegyek távolabbra üzleti ügyben vagy ismerőshöz, de általában én a vendéglátásban is azt tapasztalom, hogy ott is elég bunkók. Egyik kisvárosi cukrászdában pl. egy kisöreg szépen komótosan bevásárolt (sütit elvitelre), eljópofiztak vele. Amikor én következtem, fapofával, mosolytalanul szolgáltak ki, pedig mindig udvarias vagyok.

Tudnék még sorolni dolgokat, nyáron délután 16:45-kor már nem szolgáltak ki (szintén cukrászdában) elvitelre sem, mert ők 17:00-kor zárnak. És ugyanebben a kisvárosban a fagyizóban is bunkó volt a nő (tulaj felesége).

Ez pl. mind ugyanabban a városban volt.

2023. okt. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!