Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én látom ezt, hogy a mai...

Csak én látom ezt, hogy a mai nők nem akarnak nagyon házimunkát végezni?

Figyelt kérdés

A többség nem főz, a férfitól várja el a takarítást. Sőt van ahol a férfi marad otthon gyesen a gyerekkel.

Én értem hogy a nők is dolgoznak, meg fontos a karrierépítés. De szerintetek nem olyan mintha lassan felcserélődnének a szerepek?

Én emlékszem mikor én gyerek voltam, ezek nagyon nem így működtek.


2023. okt. 26. 08:18
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
82%
Logikusan az marad otthon a gyerekkek, aki kevesebbet keres. Manapság szép számmal akad olyan, hogy a nő keres többet.
2023. okt. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
18%
Előfordul az ilyen! De az sokkal gyakoribb hogy a nő önként vállalja a házimunka nagyobbik részét. Még gyereket is szül! De dolgozni utána munkahelyre nem hajlandó élete végéig menni! Azaz úgy keres céltudatosan egy minimum 1 milliót kereső férfit hogy az majd ki tartja élete végéig.
2023. okt. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%

Amikor gyerek voltál, nagyon szarul működtek a dolgok, és sok helyen a mai napig úgy működnek sajnos.

A férfiakat senki nem kényszeríti gyesre, de hogy a háztartási munkákból ők is kivegyék a részüket, arra igen.

A nőknek is dolgozniuk kell. Milyen dolog, hogy mindketten dolgoznak, hazaérnek és a nő még főzzön meg takarítson? Nem elvárható.

Ha főz, akkor takarítson a férfi. Ha nem főz, rendeljenek kaját és osszák föl egymás között a takarítást.

Én sem vagyok hajlandó magamra vállalni ezeket kizárólagosan, mert pihenni is szeretnék, azt nem áldozom be senki kényelméért, pénzt keresni meg hát kifizetődőbb, mint hàzimunkával elpocsékolni az időt és ezáltal anyagilag kiszolgáltatni magunkat a másiknak.

Azért jutottunk idáig, mert a háztartást vezető nőknek nincs semmi tekintélyük, becsületük és kb kuss a nevük, mert nem keresnek pénzt.

Hát akkor lehet takarítani meg főzni nektek is munka után, aztán megtudjátok, milyen.

Én soha nem fogom anyagilag kiszolgáltatni magam egy férfinek sem. Láttam elég rossz példát.

2023. okt. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
94%
Ja, az a férfi meg, aki elnézi, hogy a nője munka után egyedül végzi a házimunkát, míg ő hereverézik, elmehet a picsába, mert önző és nem tiszteli a másikat.
2023. okt. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
90%

"Én emlékszem mikor én gyerek voltam, ezek nagyon nem így működtek."


Így van, mert a nők rá voltak szorulva a párjukra 5 gyermek mellett. Különösen ha nem volt hová mennie. Ma már a nők többségben nincsenek olyan szinten elnyomva, mert nem engedik. Persze akadnak kivételek sajnos mindig és olyanok is, akik nem akarnak dolgozni míg a párjuk nem bánja. Viszont ha ellentétesen gondolkodnak abból nézeteltérések alakulnak ki természetesen. Tehát hozzáillő párt kéne keresnie mindenkinek, vagy kompromisszumra képeseket, hogy ne legyenek viták, veszekedések.


"A többség nem főz, a férfitól várja el a takarítást. Sőt van ahol a férfi marad otthon gyesen a gyerekkel."


Az a férfi beleegyezett, hogy otthon marad több mint valószínű, mert kevesebbet keres, vagy nem volt munkahelye egy ideig. De gondolom nem baba korától a kicsit nézve hanem amikor már ovis, bölcsis pl.

Egyébként nem igaz, hogy a nők túlnyomórészt nem főznek, de még hogyha igaz is rendelni kaját lehet, vagy nagyszülők etettik őket, akár a férfi főz és a nő takarít. Bár nem tudom miért probléma, hogy a nő elvárja, hogy a férfi besegítsen ha van gyerek, ha nincs. 50-50% kapcsolatban szokványos, hogy mindkettő fél takarít, főz, mos, segít egymásnak, beosztják, hogy ki mit csinál és mikor.

Nem gondolod komolyan, hogy a férfi dolga a pénzkeresés aztán otthon még egy gyufaszálat se mozdít meg, mert ő "férfi" a "nő dolga" és hasonlók, ugye? ^^

2023. okt. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
90%
Régen sem jókedvükből csinálták, csak akkor erősen kuss volt a neve a nőnek
2023. okt. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
88%

Én csak azt nem értem, hogy ez téged hol befolyásol. Ha te hagyományos szerepben akarsz lenni, akkor keress hozzá partnert. Nem tilos ma sem háztartásbelinek lenni, csak akkor eleget kell keresned, hogy fenntartsd a családot. Ha meg mindketten dolgoztok, akkor mindketten csináljátok a házimunkát is. Ha a férfi takarít, főz, akkor a nő mos, mosogat, tereget, hajtogat, bevásárol, vagy ahogy elosztják. Gyes meg igen, ha a nő jelentősen többet keres, akkor teljesen logikus lépés, hogy a férfi marad otthon. Szerepeket illetően: szerintem jó, hogy vannak hagyományos szerepek, amiktől bármikor bárkinek lehetősége van eltérni, ha erre van igénye.

De továbbra is, a te életedet miért befolyásolja ez?

2023. okt. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
94%
"férfitól várja el a takarítást" - nemtől függetlenül az a minimum, hogy az ember takarítson, és rendben tartsa a saját környezetét, tán ő is ott lakik, ez nem "segítés" hanem alap, hogy valaki nem egy lusta, retkes disznó, aki a párjától várja, hogy helyette végezze a házimunkát. Nem tudom, te mikor voltál gyerek, én spec a múlt század 70-es éveiben, de itthon a szüleimnél, nagyszüleimnél, rokonoknál mindenhol az volt, hogy a férfiak is főztek, végeztek házimunkát, megosztották szépen egymás között.
2023. okt. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

7# Az én életemet nem befolyásolja, mert nyilván mi ettől függetlenül úgy élünk együtt a párommal ahogy nekünk jól esik. :)

Csak volt egy kérdés itt a napokban, ami hasonló helyzetet boncolgatott. És abból kifolyólag fogalmazódott meg bennem ez a kérdés. Meg érdekelt mások hogy látják ezt. Pl a férfiak. Nekik nem "gáz, hogy esetleg nekik is kell ilyen feladatokat csinálniuk? Vagy hogy nincs mondjuk főtt kaja otthon?

2023. okt. 26. 08:59
 10/31 anonim ***** válasza:
48%

Akiket ismerek pasikat egy se hagyná ott a félmillios/millios munkáját azert hogy otthon pelenkázza a saját gyerekèt.

És egyse takarít.

2023. okt. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!