Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Általánosságban kapcsolatnál,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Általánosságban kapcsolatnál, lakótársnál mit tudsz kezdeni, ha nem végzik jól a házimunkát?

Figyelt kérdés
Felmos, de nem tölti meg a vödröt vízzel félig és nem rak bele tisztítószert sem. Csak megforgatja a felmosórongyot a szoba közepén simogatva, hogy vizes legyen, széleken ott a dzsuva, a padló ragad utána. Ételmaradékos marad több edény minden mosogatása után. Nem törli fel a dolgokat, utána ragadnak. Rádobja a szemetet a kuka tetejére, hagyja megrohadni a dolgokat, teregetésnél nem figyel, hogy ránctalanul terítse ki a ruhákat, csak kibssza gyűrötten a teregetőre, meg ilyenek, hogy a kanalakhoz rakja a villát, minden szrt berak a fiókba, mert nem akarja megtalálni a helyét, stb.. Nem az van, hogy nem tudja hogy kell, hanem nem csinálja meg rendesen, és utána még neki áll feljebb, hogy ő is végez házimunkát, te meg úgy érzed, hogy nem, mire közli veled, hogy akkor csináld meg rendesen, de te nem akarod egyedül vinni a háztartást nyilván. Ha szrul csinálja negyedannyi időbe is telik neki, és negyedannyi energiába is és utána ugyanúgy dolgozhatsz. Minden más oké lenne, de ilyen. Mit lehet ezzel kezdeni? Nem érzed úgy, hogy magas elvárásaid vannak, ahogy a példákból is látszik, nem olyan, hogy vízkőfolt marad az üvegpoháron, hanem mondjuk pörköltmaradék egycentis.
2023. aug. 22. 11:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Őszintén, ezzel semmit. Mindenkinek van egy "igény szintje" a tisztaságnál, rendnél, amit hoz magával a kapcsolatban és ezen nagyon nehéz változtatni (pláne ha a másik fél nem is akar). Vannak apróbb dolgok, amikkel ki tud egyezni az ember, például ha a másik rondán hajtogatja a ruhákat, de azért az egycentis pörkölt folt már olyan fokú igénytelenség és nem törődömség, amit elég nehezen lehet tolerálni. Meg nem is kell. Ha sokadik beszélgetés után sem változtat ezen, akkor nem is fog soha. Neki így megfelel.
2023. aug. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
12%
Kezdődik🍿
2023. aug. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

"rondán hajtogatja a ruhákat"-- ilyenbe soha nem kötnék bele, főleg mivel az én dolgaimra nincs hatással. De azért a közös dolgoknál az én lábam ragad a padlóra, és én találkozom ételcafattal az edényeket, és én nem tudom becsukni a szekrényt, mert használt evőpálca, fél szalvéta, dugó, befőttesgumi, merőkanál a rosszul visszarakott evőeszközökön pihen ahelyett, hogy kidobná vagy oda rakná vissza, ahonnan elvette.


Igazából még ez is oké lenne, ha elismerné, hogy bocs, felületes voltam, megcsinálom megint, de ő kitart emelett, hogy ezek el vannak végezve megfelelően, és ha nem tetszik csináljam meg én, ahogy nekem megfelel. ÉS tényleg nem azon problémázok, hogy valami nincs élére hajtva vagy vízfoltos a pohár, vagy rossz sorrendben vannak a dolgok meg ilyesmi, nem érzem magam szőrszálhasogatónak, de úgy tesz, mintha az lennék és a kemény munkáját lenézném, mikor NINCS kemény munkája, és SZR amit csinál.

2023. aug. 22. 11:37
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

Lehet ilyen trükkökkel próbálkozni, hogy elkülöníted a dolgaidat, csak magadra mosol, magadra főzöl a te edényeidben, ha ő eszik is belőle, akkor a dzsuvás tányért rakod elé, de az az igazság, hogy kicsi az esélye, hogy meg tudod nevelni, mert ő is éppen nevelni próbál téged. Ez a nem veszem észre a teljesen jól látható mocskot, csináld te, ha te jobban tudod, tipikus manipulálás. Arra megy, hogy előbb utóbb beleunsz és majd szó nélkül megcsinálsz mindet.

El kell döntened, hogy hajlandó vagy-e egy igénytelen here cselédje lenni életed végéig, vagy becsülöd magad annyira, hogy hazaküldöd az jó édesanyjához. Azért van ennyi lusta here, mert a legtöbb nő az elsőt választja és becsicskul, aztán a neten sír, hogy a férje nem segít semmit, csak mocskot csinál.

2023. aug. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
46%
Most elképzeltem, hogy a nemi szervének a tisztaságára is milyen igényes lehet..... Pfejj!
2023. aug. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%

Nem sok mindent tudsz tenni a ráhatáson kívül.

Annyira nem tragikus a helyzet, hogy emiatt a tulaj kivágja. Esetleg keress te másik albérletet.

2023. aug. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Vele semmit nem lehetsz, nem változtathatod meg, nem tudsz rá hatni, ezt szépen el is fejejtheted egy életre.

Az albérlet előnye, hogy ha ennyire zavar valami akkor elég könnyen el tudsz költözni és remélheted hátha a következő lakótárssal szerencséd lesz.

2023. aug. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem se tudsz mit csinálni. Igen, ez manipuláció mert tudja,hogy úgyis elvégzed utána. Lepj le amint tudsz.
2023. aug. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%
Weaponized incompetence, magyarul nem tudom, hogy van. Nem vagyok tisztaságmániás, de ezzel nem tudnék együtt élni.
2023. aug. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

És még azt hittem én vagyok a legrosszabb háziasszony, hogy nem ragyog a lakás, meg sokszor nincs kész időben az ebéd...


De most lakótárs vagy párkapcsolat? Mindkettőnél próbálj meg vele beszélni. Lakótars esetében pedig tényleg jó ötlet hogy különítsd el a cuccsaitokat, egyen ő a rászaradt maradékos tányérból. Esetleg keress másik albérletet.


Párkapcsolatban, nem is tudom. Vagy osszátok fel másképp az otthoni munkát, pl ő főzzön, te meg mosogatsz, vagy ha semmire se képes, akkor el kell gondolkodni kell e neked ilyen társ.

Azt amúgy nem írtad hogy te mit csinálsz otthon, mert ha mindent a másiknak kell, az nem fair, főleg ha ő is dolgozik. Ha otthon van és te tartod el, akkor jogos hogy mindent ő csináljon

2023. aug. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!