Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Másfél éve próbálom átgondolni...

Másfél éve próbálom átgondolni az életem, kitalálni mit rontottam el, de nem jövök rá! Hogyan lehet kideríteni?

Figyelt kérdés

Tervek, célok, eszközök, emberek, az út...?

Azt hiszem sosem voltam elég céltudatos, inkább csak sodródtam.

Van aki tudott változtatni, amikor már alig van hátra (vagy előre)?



2023. okt. 26. 17:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A 10-essel eléggé egyetértek, próbálj ki különbözö ismeretlen ötleteket, idövel elöjönnek olyasmik, amikkel jól érzed magad.

A munka terén nem kell, hogy feltétlen hobbid legyen, de érezd magad jól benne. Azért írtam, hoyg nem kell hobbinak lenni, mert ha a hobbid a munkád, akkor nem marad olyasmi, amivel a munkát ki tudod pihenni.

De hobbik terén is érdemes új dolgokkal kisérletezni, én pl most fedeztem fel a festést, egész életemben azt hittem, nem tudok semmi szépet összehozni, aztán elkezdtem úgy, hoyg nem konkrét valamit festek, hanem a szinekkel játszom, amíg egy-egy hangulatot fejeznek ki, pl most öszi tájak, fák, szines levelek hangulata. Nem müvészi produkciók, de nekem tetszenek és örömmel festegetek egy-egy fárasztó nap után

2023. okt. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nézd végig/íírd le magadnak a sikereidet, a sikertelenségeidet. Majd nézd meg, hogy hogyan jutottál el oda/hogyan nem jutottál el oda? Mi volt az oka, hogy sikerüt/nem sikerült? Melyikből van több?

Biztos kell lenni a folyamatokban valami összefüggés.

2023. okt. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ez a hobbi vs munka kérdéskör az én fejemben egyszerűbb. Ha nagyon megszalad valamelyik szabadidős okosságod, akkor annyira szeretted, hogy "túltanultad és túlgyakoroltad", gyakorlatilag idő kérdése így profi szinten színre lépni. Lehet sajnálni a boldog békeidőket, de akad érzésre úgy kábé végtelen számú hobbi, és elég sok az olyan is, amit nem is lehet olimpikon szintre emelni (bár szépségverseny esélyesen van azokból is), és ez a kisebb gond ugye, a nagyobb baj az, hogy kéne egy nem unalmas hivatás, ami jól hoz a konyhára, és megtanulni is jó volna mániákus örömök közepette... Egy jó hobbit beáldozni megéri szerintem, de ötvenet is, ha csak a sokadik hajlandó növekedő ágon futni tartósan.
2023. okt. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Senior Séf ***** válasza:
100%
Hagyd egy időre a tervezgetést. Csak indulj el valamerre. Vállalj fizikai munkát, keresgélj, tapasztalj. Az ismeretlenben nem találsz utat otthon keseregve.
2023. okt. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
14: állni, járni, emelni, hajolni nem tudok betegség miatt.
2023. okt. 27. 16:06
 16/16 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy egészségileg ilyen rossz állapotban vagym remélem, idövel javulna.

De ezek szerint szellemi téren tudsz/tudnál több mindent csinálni, ahogy említették a festést, rajzolást, zenét, munka terén meg minden komputerrel végezhetö dolog, vagy egyéb irásbeli munka, esetleg ahol beszélni, elmondani kell valamit, szóval keresgélj, biztos megtalálod, ami tetszik és képes is vagy rá.

Nem írtad, milyen végzettséged van, mi érdekel alapesetben, mennyire vagy visszahúzódó, ezek ismeretében több tippet lehetne adni.

2023. okt. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!