Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire lenne felháborodás a...

Mennyire lenne felháborodás a mostani világban, ha a nőknek otthon kellene maradniuk,és a férjek dolgoznának?

Figyelt kérdés
Hallottam a buszon,amikor két nő beszélgetett,hogy mennyivel jobb volt az ő korukban,mert nevelték a gyerekeket, nem kellett munkába járni,korán kelni (ha csak a gyerek miatt nem volt indokolt). Mennyiben befolyásolná ezt a mai nő szemléletét,illetve lenne olyan aki ebbe belebetegedne?
2023. okt. 26. 23:24
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
64%

Simán lennék háztartásbeli nő! Legalább nem látom nap mint nap a hülyéket!

A gyereknevelés, háztartás is nagy meló tud lenni! Tapasztalom!

2023. okt. 27. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 Kitana. ***** válasza:
69%
Elköltöznék bárhova, ahol nem cselédnek vagyok tartva. Bocs, hogy szeretem a változatosságot és nem az otthonomban akarok kushadni 0-24😂 De nem értem, miért kellene ennek kötelezőnek lennie, mikor amúgy semmi nem tiltja, hogy valaki háztartásbeli legyen, ha az akarsz lenni, akkor oldjátok meg és kész.
2023. okt. 27. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
84%

Én a fordítottját tartanám viccesnek.

A férfiak örökös vesszőparipája hogy túl kevés gyerek születik, a nők nem akarnak házimunkát végezni, a tradicionális családmodell haldoklik, túl kevés a munkahely, a nők csak a pénzükért akarják őket, stb - szóval most maradjanak ők otthon, és minden megoldodna.

Több gyerek születne hiszen a nőknek nem kéne áldozatot hoznia értük, elég csak megszülni őket, nem lenne annyira telített a munkaerőpiac sem, hiszen a sok házi férj kiesik, megmenekülne a családmodell is, hiszen az apa élete arról szólna hogy megfelelő ellátást adjon a gyereknek, sőt, a férfiak vélt vagy valós értéke sem abban lenne, hogy mennyit keresnek, hanem hogy milyen ügyesen tudnak gombot varrni és nokedlit szaggatni.

2023. okt. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem menne a nők részéről a lázongás, hogy korlátozva van az életü. Viktorta sem menne bele ilyenbe a kereszténi nemgondolkodásával, hisz munkaalapú társadalom van. Meg ettől nem t*sznának többet a zemberek.

A férfiak is szívnának, mert ott van a net, és a nők orba-szájba rendelnének mindenféle *rságot, ami vinné a pénzt:), a megcsalásokról nem is beszélve.

2023. okt. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
82%

Mivel nem akarok se férjet, se gyereket, gondolom engem árokba lőnének.


Soha nem volt bennem ingerencia arra, hogy másokat arra kényszerítsek, ami NEKEM örömet okoz. Úgy gondolom, mindenki el tudja dönteni magának, hogy lesz boldog.


De az ilyen disztópiáról fantáziáló emberektől mindig összeszorul a gyomrom.

2023. okt. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
76%
19- soha nem volt ilyen, nemhogy eltiltották volna a nőket a munkától, hanem hacsak nem születtek nemeskisasszonynak vagy gazdag családba, akkor dolgozniuk kellett, általában már gyerekkoruktól, egy paraszt vagy városi szegényebb család meg a proletárok soha nem jöttek ki egy fizetésből, meg nem tartottak el senkit a két szép szeméért. Ha tanulatlan volt és szegény, akkor dolgozott az uradalmi földeken, cselédnek, gyerekpesztrának, libapásztornak, mosónőnek ment, de akkor is voltak szakmák, pl bába, varrónő, szakácsnő, boltos, piaci kofa stb, az értelmesebbek meg házitanítónő, nevelőnő, társalkodónő, házvezetőnő. Amelyik nő régebben nem akart dolgozni, nem volt dolgos, az férjhez se ment, a gazdag kisasszonyoknak meg volt hozománya, tanultsága, szép ruhái, rátermettsége, "hobbijai" tudta irányítani a személyzetet, meg nem otthon kushadt egész nap, hanem vadászni, lovagolni, bálokra járt, zongorázott, énekelt, ruhákat próbált, olvasott, beteget ápolt, bármi. Olyan soha nem volt, hogy a feleség semmit nem csinál, csak otthon gebed, és a férjének csicskul, de egy incel fantáziának elmegy a többi között.
2023. okt. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
71%

Mint mondtam, minden nő elhagyná az országot, akinek háromnál több agysejtje van. Nem föltétlenül azért, mert mindannyian szorgalmas, intelligens nők, akik nem akarnak kitartottak lenni, hanem azért, mert az általad vizionált változás az emberi jogok legdurvább megtiprása lenne. Ha ma nem dolgozhatok, akkorohlnap nem szavazhatok? Utána meg pénzért lehez adni-venni?


Aki kitartott akar lenni, az ma ma megteheti, ha elég hülye, és talál hozzá egy másik hülyét.

2023. okt. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
72%

Férfi vagyok, de azt mondom: BORZASZTÓ lenne.


Több okból kifolyólag.


1. A munka nemesít. Munka során új képességeket sajátíthat el az ember, ez fontos a nők fejlődése érdekében is.

2. Ha a nők otthon maradnának, a férfinak kétszer-háromszor annyit kellene dolgoznia, hiszen egy fizetésből élne a család. Persze, ez attól is függ mennyit a pasi fizetése.

3. Egy normális családban az apának is jelentős szerepe van a gyereknevelésben. Egy fiúgyereknek kell az apai minta, a lánygyereknek is fontos, hogy lássa a dolgokat férfi szemszögből.

4. Az nem oké, hogy a nő végez minden hàzimunkát. Mi van akkor, ha a nő lebetegszik, és a férfi egy rántottát sem tud összeütni? Majd mekis kaján él a család meg büdösödik a sok mosatlan, arra várva, hogy a nő felépüljön?


Határozottan elutasítom ezt a régi családmodellt.


A 21. században a férfiaknak és a nőknek is dolgozni kell!

2023. okt. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
74%

A 28-as válaszához hozzátennék még két szempontot:


1. Mi van azokkal a nőkkel, akik nem akarnak családot, vagy akik akarnak, de sikertelenek a párkeresésben? És mi lesz az elváltakkal? Mi lesz az özvegyekkel? Borzalmas lenne a kiszolgáltatottság.


2. Az megvan ezeknek a disztópia vizionáriusoknak, hogy manapság az emberek jelentős VÁROSBAN él és nem vállal 18 gyereket? Falun még értem, hogy egész nap el lehet mókolni a kerttel, állatokkal stb, de mit csináljon egész nap az, aki egy 40 négyzetméteres panelban lakik? Miután 2-3 óra alatt elvégzett minden házimunkát, üljön le a fotelba és a nap hátralevő részében bámuljon a semmibe? Vagy szórakozzon? Bocs, de az meg a kétszer keményebben dolgozó férfiakkal szemben lenne hihetetlenül unfair.

2023. okt. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
11%
MAGyar nők örülnének.
2023. okt. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!