Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a felháborodásom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel december elején ismerkedtem meg , egy munkahelyen dolgoztunk. Január elején összejöttünk, én Pesten laktam Ő pedig vidéken, és mivel sokat dolgoztunk(vendéglátás) , sokat aludt nálam, 7 ből 5 napot kb, így a végén már szinte nálam lakott, ez február közepén volt kb.( igen kicsit gyorsan haladtunk) Március közepén bejött a vírus, kirúgtak mind a kettőnket, volt valamennyi félretett pénzünk, de az hamar elfogyott. Nekem járt munkanélküli támogatás, neki nem, keresgélt munkát, de mondta, hogy ez nem fer, hogy Ő dolgozik, amig én ülök itthon mert nekem jár 2,5 hónapig az a valamennyi összeg, ezért nem is nagyon keresgélt, szüleitől kért pénzt akikor már elfogyott neki. Mivel otthon rossz volt a helyzet és volt lehetőségünk külföldre jönni a családomhoz, így kijöttünk, minimális nyelvtudással( ilyenkor barátnőmmek már elfogyott a pénze, a családja sem tehetős, így nem tudják támogatni nagyon sokszor), az én maradék pénzemből kifizettem mind a kettőnknek az utat, családom adott kölcsön , amit majd visszafizetünk. Én találtam munkát, nem álommunka, de nem is vártam azt, hogy az lesz, örülök, hogy találtam. Egy hónapja vagyunk kint, barátnőmnek még semmi munka nincs kilátásban, a pénz, jelen esetben az én pénzem pedig fogy, hiszen nekem kell visszafizetni az összeget(és nem várom el, hogy ne kelljen, mielőtt valaki mondaná, hogy milyen családom van, hogy visszakérik a pénzt). A családja nem tudja támogatni, hiszen nekik sincs sok, barátnőm a törlesztőt sem tudja fizetni a telefonra (25 ezer/hó) ezt a családja fizeti most , miközben nekik is hitelük van. Barátnőm otthon van mikor dolgozom, kitakarít , nyelvet tanul de nem viszi túlzásba, 1-2 órát munkát néz online, és ennyi. Amikor anyám számon kérte, hogy most mi a célja így ezzel, amit csinál, Ő volt felháborodva, hogy most mit vár anyám, nem egyszerű ez így.. Miközben nem érzem, hogy barátnőm , 100%on azon lenne, hogy dolgozzon. Elmesélte a szüleinek, akik az Ő pártját fogták, hogy az én anyám milyen jogon kezeli Őt a saját gyerekének, és ne mondja meg mit csináljon.( miközben a szülei még a kiutazást sem fizették ki , és szerintük tök oké, hogy a lányuk elvan itt kint, más pénzéből, hiszen nekik egy forintba nem kerül ez az egész.)És ez pesten is így volt, hisz ott is hozzám költözött, így a szüleinek már nem kellett költeni a lányukra.

Jogosan vagyok dühös, hogy úgymond barátnőmön nem látom a 100%os akarást, miközben az én/ családom pénzéből van itt kint? Felőlem legyen el / nézelődjön szép lassan munkát, de akkor kérjen a szüleitől pénzt erre, mivel már lassan 2 hónapja én tartom el Őt.


2020. júl. 15. 08:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem teljesen jogos.


“mondta, hogy ez nem fer, hogy Ō dolgozik, amig én ülök itthon, mert nekem jár 2,5 hónapig az a valamennyi összeg”


S erre hivatkozva nem keres munkát-,- Majd fordított esetben neki teljesen oké, hogy te dolgozol, amíg ō otthon van. Nagyon nem fer a barátnōdtōl szerintem.

2020. júl. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Ha mindent megtenne hogy munkát találjon akkor mást irnék most ide de ahogy irod hogy nemigazán fektet bele energiát igy jogos a felháborodás.A mi házasságunkba is volt hogy a férjem munkanélküli lett de 3 hónap munkanélküli segélyt se használta ki mert folyamatosan keresett és talált is munkát.Szerintem komolyan beszélgess el vele erről hogy ez igy nem jó és nem szeretnéd továbbra is eltartani induljon el valamerre ha nem is olyan munka amit szeretne de legyen és közben is ráér keresgélni és ha talál jobbat akkor oda megy dolgozni.
2020. júl. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én elhiszem, hogy nehéz, hisz német nyelvterületen vagyunk, angol tudással, de tudta Ő is, hogy nehéz lesz.
2020. júl. 15. 08:32
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

“úgymond a barátnōmön nem látom a 100%os akarást”


Szerintem ez enyhe kifejezés, talán még 50%osról sem lehet beszélni, inkább kifogásokat keres, ahogy azt Pesti együttélésetek során is tette.

2020. júl. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen jogos a felháborodásod. Lassan ideje ultimátumot benyújtani.
2020. júl. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5: Én is gondoltam erre, viszont mégis csak a párom, de a másik oldalról, hogy nem kötelességem eltartani senkit, főleg úgy, hogy a vírus miatt én is tönkrementem anyagilag.
2020. júl. 15. 08:48
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

Én a helyedben ki sem vittem volna magammal őt, mert most mit tudsz vele csinálni ott? Még kirúgni sem. Na és ezt ő pontosan tudja. Már csak egy lépés, és gyereket csináltat neked oda.

A szüleidnek meg igaza van, igenis van beleszólásuk ha az ő kontójukon él egy ilyen parazita.

Gyertek haza, innen könnyebben kiteszed a szűrét, mert ne haragudj hogy ezt mondom, de ez semmiképpen nem fog működni hosszú távon. Lehet hogy talál munkát, de mivel te hónapok óta tángálod, nem fogja megerőltetni magát.

Legyen eszed, mert ki fog forgatni minden vagyonodból amíg nem talál újabb pénzeszsákot.

2020. júl. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%
Miért nem segítesz neki munkát találni? Ahol te dolgozol ott nincs hely? Vagy a szüleid munkahelyén nincs valami?
2020. júl. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

"mondta, hogy ez nem fer, hogy Ő dolgozik, amig én ülök itthon mert nekem jár 2,5 hónapig az a valamennyi összeg, ezért nem is nagyon keresgélt"

Itt kellett volna páros lábbal kirúgnod ezt az önző, éretlen libát. Ebből láthatod, hogy soha semmi egyenlőséget, kölcsönösséget vagy jót nem várhatsz tőle a jövőben. Gondolkozz már ember, nagyon kihasználnak.

2020. júl. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
14%
A nő gyakran pénzbe kerül. Eddig is támogattad azzal hogy magadhoz fogadtad de így hogy le vagy gatyásodva jobban nehezedre esik. De ez a kapcsolat nem is hosszúéletű. Többet tudnánk többet is mondanánk: lehet ha nem lenne rádszorulva már rég szingli lennél
2020. júl. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!