Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért szeretnek az emberek a...

Miért szeretnek az emberek a "zaklatás" szóval vagdalózni? Minden kis apróságra ráfogják hogy zaklatás

Figyelt kérdés
Olyanokra is amik a zaklatás hivatalos jogi megfogalmazásától messze vannak
2023. okt. 29. 12:09
1 2
 1/16 anonim válasza:
23%
Ezt én sem értem. Tehetek én róla, hogy a buszon véletlenül hozzá ér a kezem a seggéhez. Vagy melléhez?
2023. okt. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Kinek mekkora az ingerküszöbe.
2023. okt. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
28%
A szokásos csak: jogom van, de kötelességem nincs.
2023. okt. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
16%

A magyar nyelv használata a gyakorlatban, ami persze így torzítja a szó jelentését...


Igazából 10 emberből, aki használja vagy 6-7 nem is ismeri a zaklatás szó jelentését. Ugye itt jellemzően lányokról van szó, hisz az esetek 99%-ában a lányok panaszkodnak erre.


Ha valaki, aki bejön nekik, és szóba akar velük elegyedni, az menő, meg effélék, de ha egy olyan, aki nem az esetük, az már zaklató a számukra. Ez sajnos arra is megbízható jel, hogy silányul el az ő szótárukban a magyar nyelv - nem képesek magukat választékosan kifejezni és/vagy túl sok bennük a harag és fel akarják hívni magukra a figyelmet azzal, hogy nagyot mondanak.


Épp ezekre alapozva ha ilyesmit hallok, akkor mindenképp kétkedve kezelem ennek a szónak a használatát, és amikor csak lehet, konkretizálnám, mit is jelent az érintett szemében ez a szó, vagy ha van rá lehetőség, meghallgatnám a másik felet is.


Pont a kérdésben megfogalmazottak okán 10 zaklatásnak nevezett esetből vagy 6-7 nem is tekinthető annak, csak kommunikációs és/vagy pszichés oknál fogva került az esetre ez a címke.


Egy másik, ehhez hasonló példa...

"esik az eső"

Ezt nem képesek kimondani az emberek: vihar van, szakad, ömlik, stb. de a sima esik az eső, ami konkrét leírás lenne, nagyon keveset használják az emberek...

2023. okt. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
4. Ennyi erővel lehetnének amerikaiak is.
2023. okt. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%

A szónak van egy, a modern kor követelményeit kielégítő funkciója...


Mennyivel könnyebb azt mondani, hogy zaklatnak, semmint, hogy odajött hozzám egy fiú, aki nem igazán volt az esetem, és épp ezért nem is igazán szerettem volna beszélni, s míg beszélt, kicsit kellemetlenül is éreztem magam.


Nyilván az utóbbi lenne a valóság (sok esetben), mégis a chatstílus okán minél rövidebben fejezzük ki magunkat, és az pedig: zaklat.... Még akkor is, ha köze sincs a valósághoz...

2023. okt. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Mert a zaklatás mint kifejezés nem csak jogi értelemben létezik. Ha valamit az illető zaklatásnak él meg.
2023. okt. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
20%
zaklat = csúnya a srác és nem jön be ha bókol
2023. okt. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
Engem a sok reklám is zaklat, mégse jelentem fel, inkább kikapcsolom a tévét.
2023. okt. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Azért, mert attól, hogy SZERINTED apróság, attól még a másikat zavarja, és zaklatásnak éli meg, pláne, ha rendszeresen műveled a dolgaid. Ez nem csak egy jogi kategória.
2023. okt. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!