Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valakinek a kávéját tudta...

Ha valakinek a kávéját tudta nélkül kicserélik koffeinmentesre, a koffein elvonási tünetei ugyanolyan súlyosak lennének, mintha az illető tudna arról, hogy koffeinmentes kávét iszik?

Figyelt kérdés
Tehát szerintetek a placebo effekt, hogy azt hiszi, koffeines kávét iszik, csökkentheti az "elvonási tüneteket"?
nov. 3. 12:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Érdekes kérdés, szerintem nem lesznek elvonási tünetei, de ez csak tipp.
nov. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Feleségem észre vette a különbséget ízre is pedig fele fele arányban issza tejjel.

Egyszer teszteltem

nov. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
90%
Érdekes kérdés egyébként.Valószínűleg nem biztos, hogy észrevenné, viszont mivel a szervezete nem kap koffeint lehet a tünetekből leesne neki mi történik.
nov. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem veszi észre, belép egy kismértékű placebo hatás. Tehát nem kívánja majd a következő kávét úgy mintha nem ivott volna.

Viszont a fáradság levertség, coffein hiány tünetei megjelennek

nov. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Piával láttam ilyen kísérletet, itattak egy társaságot és akik tudtukon kívül alkoholmenteset ittak ugyanazokat a tüneteket produkálták. Szóval működik a placebo, szerintem kávénál is.
nov. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem sóvárogna a kávé és a koffein után, mivel az van a tudatában, hogy issza, viszont valószínűleg jelentkezne olyan tünet, mint a fejfájás, fáradtság, de ő ezt másnak tulajdonítaná.
nov. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%
látszik hogy senkinek nincs itt kialakult, masszív koffeinfüggősége, nyolc óránként újabb adag koffeines(!) kávéra van szükségem, különben jön a fejfájás, fáradtság, levertség, ingerültség, sírás. nem is értem a felvetést, ha egy dohányosnak néhány óránként adsz egy ostyarudat, hogy azt szopogassa, feltűnik neki hogy nincs benne nikotin? neeem, biztosan nem...
nov. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7

Először is nyugodj meg, az általad említett példa köszönőviszonyban sincs azzal a szituációval, amit én írtam

Másodszor pedig kezeltesd a koffeinfüggőséged, mivel szemmel láthatóan elég komolyan befolyásolja a hangulatod, lelki állapotod, és nem biztos, hogy érdemes egy kokainfüggőséghez hasonló tünetállapottal rendelkező életet élned, ha 8 óránként nem ihatsz mesterséges pörgetőt.

nov. 3. 14:51
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Aki rendszeresen iszik naponta 2-3 kávét, az biztos, hogy észreveszi. Én még azt is észreveszem, ha nem a saját kávémat iszom hanem mondjuk vendégségben vagyok, hogy mennyivel gyengébbre vagy erősebbre van főzve az a kávé.

Egyszer volt olyan, hogy a délelőtti kávémat elfelejtettem meginni, és délután 2-3 körül éreztem, hogy olyan furcsán levert és bágyadt vagyok. Akkor jöttem rá, hogy basszus, elfelejtettem meginni a kávém 😀

nov. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Biztosan észre veszi. Most gondolj bele, majd leragad a szemed és a kávétól beálmosodsz ha mentes. A placebót gyógyszereknél jellemző.
nov. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!