Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szídják mert nem értik?

Balasa Bence kérdése:

Szídják mert nem értik?

Figyelt kérdés

Egy kérdéshez két altémát kapcsolok:


Kamaszkor: mindenkinél más.

Bennem nem volt meg 13-14 évesen a "lázadó" szellemiség, nem viselkedtem tiszteletlenül a szüleimmel, és nem haragudtam a világra.

Ezért nem értem az olyan "zseniket" akik a facebook-on a következőket írják:

"miért ilyen nyomorult a fiatal generáció?"


Nos..

A 2000-es években születtem, boldog gyermekkorom volt, a családom mindenben támogat(ott), egyedül talán a társasági életet hoznám fel hibámnak, ugyanis visszahúzódó gyerek lévén nagyon sokáig nem voltak barátaim. Most, az egyetemen érzem úgy, hogy végre jó közegbe kerültem.



2 téma: játék (gamer-kedés).

Folyton nyomatják a beszélgetős műsorokban (nagymamám néz vagy ötöt), hogy a gyereknek nem lenne szabad képernyő közelébe kerülni.

Miközben a valóság az, hogy a mai szülők már nem olvasnak mesét a gyerekeknek, nem társasjátékoznak, hanem "a telefonnal legalább csendben marad."

+

"a gamer-ek mind sápadt, kapucnyiban gubbasztó, sovány tinédszerek?"

Erre a cikkre olyan hozzászólások érkeztek, hogy a család együtt szokott játszani, és hogy azért kell egy határ (mind a kettő nagyon igaz).



nov. 6. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi a valódi kérdés, szívem? Kétszer olvastam el, de nem találom.
nov. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Nem értem, mit akarsz. Főleg, hogy a fő kérdésed pl. A 2. Alkérdésben vissza se köszön.

De ha külön válaszolok a kettőre, akkor:

1. Az idősebb generáció mindig leszólja a fiatalabbat. Akik most húzgálják a szájukat a mai fiatalok viseletén/viselkedésén, azokat szintén szidták, mikor ők voltak fiatalok. Ez egyrészt a rugalmatlanság, másrészt a primitivitás eredménye. Hogy ehhez hogy jön a személyes élettörténet, fogalmam sincs.

2. Azért káros a fiatalokra a számítógépezés/telefonozás, mert egyrészt a zsenge agyban az idegpályák még nem fixen kiépültek (pl 3-5 éves korban), és ha valaki ehhez a fajta és mennyiségű ingerhez szoktatja a gyerekét, akkor nem megfelelően épül ki majd az agyi struktúra. Könnyebben vezet pl figyelemzavaros állapotokhoz. Másrészt a "normál", való életbeli játékok olyan finom motoros mozgásokat fejlesztenek, amiket a képernyő előtt ülés nem fog tudni pótolni. Harmadrészt a szemüknek sem biztos, hogy jó, ha már kiskortól kezdve a napjuk nagy részében csal egy adott, fix távolságra figyelnek.

nov. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2


Ez jó kifejtés volt.

nov. 6. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!