Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sokemeletes panelházakban a...

Sokemeletes panelházakban a postás az ajánlott leveleket felviszi a címzettekhez, vagy csak bedobja az értesítőt a postaládába?

Figyelt kérdés

nov. 16. 03:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
A normális postás felcsönget és felhozza, de sok postás képtelen rá, csak bedobja az értesítőt, ha otthon vagy, ha nem.
nov. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
43%
Általában csak bedobják az értesítőt hogy nem vetted át. A jobb postások felcsöngetnek és akkor lemehetsz érte. Olyanról még nem hallottam hogy fel is hozzák.
nov. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
Éltem 2 évet panelban a 3. Emeleten. Mindig csak az értesítőt találtam a postaládában. Pedig sokszor homeofficeban voltam.
nov. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem építési mód kérdése, tégla társasházakban sem szokták felvinni az emeletre. Anyukámékhoz fel sem csönget a postás a kaputelefonon, hogy szóljon, hanem simán bedobja az értesítőt.
nov. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
63%

[link]



"Az elmúlt két év gyakorlatához hasonlóan a belföldi, ajánlott levelet (úgynevezett rögzített ajánlott levelet) a posta munkatársai a levélszekrénybe kézbesítik - írta az állami cég.

Ha nincs postaláda, vagy nem biztonságos az ajánlott levél elhelyezése, akkor a postás a megszokott módon értesítőt hagy hátra, amelyen feltünteti, mely postán vehető át a küldemény. A postán az értesítővel, vagy annak hiányában az azonos címre szóló lakcímkártya bemutatásával vehető át a küldemény."

nov. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
#5 ez korrekt, de nálunk már covid előtt is így volt, meg sok helyen.
nov. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
30%
Most öszintén komolyan elvárnátok, hogy a postát felmászkáljon a sokadik emeletre, amikor az emberek 99 %-a nincs otthon nap közben, azaz hiába is menne? Így is rengeteget kell mennie, nem véletlen megy tönkre a postások lába, gerince emiatt. (NEM, nem vagyok postás!)
nov. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%
#7 igen, ugyanis ez a dolga, ezért fizetik. Bár sokan borravalót is szoktak adni neki. Lift pedig sok helyen van, ha nem is mindenhol. De ha nem is megy fel, akkor legalább szóljon a kaputelefonon, hogy bedob a postaládába valami fontosnak tűnőt. Ez igazán csak hozzáállás kérdése.
nov. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
73%
Fel kellene vinnie, vagy legalább a kaputelefonon felcsöngetnie!
nov. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
60%
Budapest belvaros: semmit se hoz fel. Ha jo nspja van,akkor a megfelelo ladaba dobja a leveleket. Heti 1x min talalunk masik hszba vslo leveleket ,illetve mas leveleit. Teljesen hulyeket dolgoztatnak.
nov. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!