Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sokemeletes panelházakban a...

Sokemeletes panelházakban a postás az ajánlott leveleket felviszi a címzettekhez, vagy csak bedobja az értesítőt a postaládába?

Figyelt kérdés

nov. 16. 03:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
89%

Nekünk felhozza a postás :)


(Viszont Murphy törvénye, hogy mivel gyesen vagyok a nyugdíjas anyukámnál, így valaki az esetek 99%-ában otthon van. Az 1% szokott lenni az, mikor jön valami ajánlott 😀)

nov. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
72%
Én vagyok a #3. Ha tényeket ír le az ember azon mit kell lepontozni? Ha annyira nem képes a postás, hogy legalább a kaputelefont benyomja akkor ne levél címzettje legyen már a hibás. Érdekes, hogy GLS srtb. Csomagküldő esetén 10-ből 9 alkalommal tudják használni a kaputelefont.
nov. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
88%

Postása válogatja. Volt olyan, hogy értesítőből is csak a másodikat dobta be. Amúgy hangulatától függ, hogy felhozza-e, de van olyan, aki felszól kaputelefonon, hogy itt van-e az illető.

Egyébként van olyan is, aki rendesen feljár ezekkel.

nov. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
74%
Nem kellene feleslegesen felmásznia, csengetni kellene a kaputelefonon. Felém egy nagyon rendes postás hölgy jár, mindig csenget, pedig régen mindketten egész nap odavoltunk a férjemmel. Most mindketten itthon, én gyesen ő homeofficeban. Szép lenne, ha mindig kutyagolhatnék a világ végére a gyerekkel, mert a postás nem végezné a munkáját. Nyilván ahhoz nem megy fel, aki nem veszi fel a kaputelefont, mert az nincs itthon. Ennyi.
nov. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
81%
Mi vidéken élünk (1.200fő), itt is csak az értesítőt dobja be a postás.
nov. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 qkker1 ***** válasza:
81%

"Olyanról még nem hallottam hogy fel is hozzák."


10 emeletes panelban élek, az állandó postás felhozza a leveleket, a helyettesítők csak az értesítőt dobják be.

nov. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
61%
Előző 11 emeletesben, ahol laktunk, ott mindig csak az értesítő landolt a postaládában. Sose hozták fel. (3. emelet.) 1,5 km-rel távolabb költöztünk egy másik 11 emeletesbe, itt mindig felhozzák. (Szintén 3. emelet.) Postástól függ. De van egy olyan megfigyelésem, hogy nagyjából tudják, megjegyzik, hogy hol szoktak 1-2-300 Ft borravalót kapni és ezekre a helyekre általában becsengetnek és felviszik a levelet, míg ahol tudják, hogy nem lesz borravaló, oda általában csak az értesítőt dobják be. Egyik postással összehaverkodtam itt a környéken, szoktunk beszélgetni, ő mesélte, hogy gyalázatosan kevés a fizetésük. De tényleg nagyon-nagyon gyalázatos. A tanári fizetés luxus meg álom kategória lenne a számukra, pedig ismerjük a pedagógusbéreket is. Töredéke annak. Szóval a postások is emberek, pénzből élnek. A bérük még az éhenhaláshoz is kevés, de szó szerint. Általában oda csengetnek be, ahol tudják, hogy valószínűleg lesz borravaló, pár száz forint. A többi helyre megy az értesítő, hogy haladni tudjanak a kihordással, el tudjanak menni utána másod- meg harmadállásba. Persze azért néha van egy-egy lelkes, lelkiismeretes kézbesítő is, aki végigcsenget mindenhol, de idővel az évek múlásával ő is megtanulja a szakma "fortélyait", hogy hova "kell" felvinni a levelet és hova elég az értesítő, ha haladni akar a munkájával. (Vidéken helyenként más a helyzet, főleg kisebb településeken, ahol mindenki ismer mindenkit, ott szorosabb a személyes kapcsolat a postással mint nagyvárosban, ahol nem is ismeri egymást az ügyfél és a postai dolgozó.)
nov. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
87%

#7


"Most öszintén komolyan elvárnátok, hogy a postát felmászkáljon a sokadik emeletre, amikor az emberek 99 %-a nincs otthon nap közben, azaz hiába is menne?"


Nekem az is elég lenne, ha felcsöngetne, akkor szívesen lemmenék a postáért. De szinte sosem csönget fel.

nov. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
71%
Általában a felvitel lenne a helyes, de azt múvelik, amit az 1# írt le.
nov. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
16%
Egyszer az egyik postást meg fogom verni! Mindegy mejiket. Idegesít mind.
nov. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!