Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szegények vagyunk?

Szegények vagyunk?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és még otthon lakom. Mióta az eszemet tudom azt hallom (például amikor az iskola kérdezi) hogy "átlagos" az anyagi helyzetünk. Mindig szép és tiszta ruhában jártunk iskolába, anyám főzött minden nap.De folyton a pénzről vitatkoztak a szüleim..

Csak apám dolgozott (és dolgozik) anyámat eltartja (nem engedi dolgozni).


Játékokat is kaptunk Karácsonyra,tortát szülinapra,csokit névnapra..

Kirándulni is tudtunk menni és sokszor voltunk vásárolni is.

De mint kiderült mások sokkal jobban élnek.

Nálunk miattam lett internet amikor tizenéves lettem,két nővéremnek ez sem volt..

"Videójátékokat" nem kaptunk,életemben nem láttam számítógépet.. nincs Netflix előfizetésem.


Barátaim alig voltak az igaz, de ők se nagyon jöhettek hozzánk,nincs kialakítva az összes helyiség a házban,nem kirándultam innen sehova,mint más amit ismerek az a kórház,SZTK és pár kínai áruház a közeli településeken.


A kutyám sétálni se tudtam elvinni (sajnos már nem él) mert csak "házörző kutya" lehetett és nem volt szinte semmije..


A szüleim egyébként "iskolázatlanok"

(8 általános) és egyik részről terjedelmes roma rokonságunk van,akikkel egyébként nemigen tartjuk a kapcsolatot.Apám örökölte a családi házat,ott élünk.

Nem beszélünk szinte senkivel,"elzárva" élünk a település szélén.


Pár éve az a jellemző,hogy nincs étel a hűtőben,a csillár nem jó a szobában,tönkrement az ágyam,de arra sincs pénz.. (gondolom) Másra viszont van 🙃


Köszi,ha végigolvasod!



nov. 23. 15:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Életedben nem láttál még számítógépet? Enyhén kamu szagú, már az én időmben 11-12 évesen megkezdték az informatika oktatást.
nov. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%

[link]


Hát... Ez vagy szegénység, vagy lehet mélyszegénység is, ha tényleg nincs étel a hűtőtökben.

De amúgy jól megvagytok? Csak mert az elég aggasztó hogy apukád nem "engedi" dolgozni anyukádat.

nov. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem értem, hogy a netflix miért mérvadó. Nem nagy összeg, de ha valaki nem néz sok filmet minek fizetne rá elő? Nem hiszem, hogy szegények lennétek, az, hogy nem kaptál videójatékot nem jelent semmit
nov. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%
Kár, hogy a BMV ott parkol a házatok előtt, amit szülinapodra kaptál.
nov. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

"Kirándulni is tudtunk menni és sokszor voltunk vásárolni is."


"nem kirándultam innen sehova"


Nem ellentmondásos ez?

nov. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%
Ez most ilyen, hogy felsorolunk két opciót és aztán válogatunk, mint a svédasztalnál? (ahogy #5 is rámutatott)
nov. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

Igen, szegény családban nőttél fel, viszont az írásod alapján értelmes felnőtt lett belőled, neked van esélyed feljebb lépni, és megadni majd a saját családodnak azt, ami neked nem volt adott.


Rendezett élet, hó végén is étel a hűtőben, gyerekeidet kirándulni vinni nem csak a szomszéd városba, megvenni mindent, amire szükségük van, és pár olyan dolgot is, amire szükségük nincs, de szeretnének majd - legyen ez valami kütyü, vagy valami hobbi.


Ehhez mostanra, 20 évesen jó lenne, ha lenne egy jó szakmád és/vagy jelenleg is tanulj a felsőoktatásban, vagy további szakmákat szerezz. Erről nem írsz.


Ami ezt legjobban megnehezíti, az (az anyagiak nyilvánvaló hiányán túl) "falu szélén elzárva élünk, nem beszélünk senkivel" - tehát a kapcsolati háló, a kapcsolati tőke hiánya. Ezen érdemes lenne változtatni - eljárni közösségi rendezvényekre (akár egyházi szervezésűre is, ha nem zavar ez a része), művelődési házba, klubba, kertbarát körbe, sportegyesületbe, néptáncolni, polgárőrökhöz, öregek otthonába, bárhova, ami adódik. Dumálni, segíteni, részt venni, jelen lenni a település életében.

nov. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

#1

Ha hiszed, ha nem nekem 25 éves koromban sem volt számítógépem és az 2000-ben volt.

Nem tartottam fontosnak, hogy legyen.

Én is full csóró családból származom, ahol gyermekkoromban nem volt víz, villany bekötve a házba.

Fűtést olaj, később fa tüzelésű kályhával oldottuk meg.

A világítást úgynevezett petróleum lámpával,fürdés, lavorban, WC kint pottyantós volt.

16 éves koromra lett bekötve a villany, víz a házban, és lett fürdőszoba és véve egy vegyes tüzelésű kazán, és radiátorok felszerelve a házban.

Mindez előtt a vízet ivásra, mosásra, fürdésre a közeli közterületen kihelyezett kék ejektoros közkútról oldottuk meg.

És nem falun vagy Tanyán, hanem Budapest melletti településen, Érden laktunk.

Szóval én elhiszem amit a kérdező írt.

Tudom mi a szegénység és tudom, hogy az mikkel jár.

Manapság meg már azok panaszkodnak a legjobban, akiknek meg van mindenük,akik luxusban élnek.

nov. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

Nem, sajna ez ma Magyarországon az átlag, amiben éltek. Csak más családban robotol mindkét szülő, és így sincs elég pénzük semmire. Ha zavar törj ki/rohadt nehéz lesz/.

Én egy kis panelban nőttem fel mamámmal és édesanyámmal, apám nem volt. Minden karácsonyra kaptam ajándékot, minden születésnapra is szorítottak ki nekem, de sose merült fel a költözés vagy az autó, mert ,,nincs pénz rá". A lakáson nagy hitel volt, és volt hogy csak paprikás krumplit ettünk, de meleget ettünk. Volt, hogy csak 1 szobát fűtöttünk, a másik szoba télre le volt zárva. Nagyon sokáig a régi, 500 éves burkolat volt a házban, meg nem volt pénzünk áthuzatni a házat, stb. Hála az égnek kitörtem félig. Elköltöztem az ország másik végébe, jó pénzért dolgozom, és teszegetek félre. Autóm is van. Cél a saját ingatlan/megvannak a mòdszereim/. És egyetemre is járok melò mellett, amit én fizetek.

Sajna nem egyszerű, de megéri. Sokakban meg sincs ez a vágy, hogy kitörjenek.

nov. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindig voltak szegények. Az én megfigyelésem inkább az, ahogy haladunk előre a korral egyre elviselhetetlenebbnek érzik az emberek ezt az állapotot. Vihar előtti csend van. Drasztikus változások jönnek, mert ez nem élet amit művelünk, vagy annak gondolunk.
nov. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!