Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Éreztetek már hasonlót, hogy...

Éreztetek már hasonlót, hogy a nagy céltudatosság elszállt és kilátástalansággá lett?

Figyelt kérdés

Az egész gyerekkoromat, az általános iskolát, a középiskolát reményekben, a céltudatosságtól lángoló szemekkel éltem végig, ami az egyetem alatt végleg teljelesen szertefoszlott.

A történetem nagy vonalakban a következő:

Mindig is egy ambíciózus, nagy vágyakkal teli ember voltam, amióta csak az eszemet tudom. Egy számomra példátlan, kétségtelenül jó neveltetést kaptam szüleimtől, nővéremben megtapasztaltam az igazi testvér fogalmát, aki mindig mellettem lehet. Ebben a kényelmes, meleg burokban fejlődött az én személyiségem. Középiskolában kezdtem el igazán megismerni magamat, megtudtam mi érdekel, megtapasztaltam mi az igazi szerelem, elkezdtem edzeni, megismertem a munka fogalmát, valamint azt, hogy milyen amikor a magad által megkeresett pénzből veszel magadnak dolgokat. Leírhatatlanul jó bőrben éreztem magamat, lett csomó haverom, valamint lett két azóta tőlem elválaszthatatlan, igazi barátom is. Hétvégente mindig a szülővárosomban dolgoztam, nagyon jó volt a munkahelyi csapatom is, akikkel azóta is tartom a kapcsolatot. Egy szóval éltem az akkori tökéletes életemet. Viszont ennek vége lett a középiskola végeztével: jött az egyetem, új város, külön albérlet, új munka, új emberek. Egy elég erős egyetem nehéz szakára jöttem, a múltban elképzelt terveimhez passzolóan.

Itt tört el valami, valami elveszett bennem, amihez tőletek kérem a segítséget, hátha valaki hasonlót már átélt.

Egyszerűen minden nehezebb, a tanulás nehezemre megy, nem érzem a motivációt, a munkahelyemen egy átlag bartenderkedésről szól -amit csak azért csinálok, hogy el tudjam tartani magam-, nem érzem magamnak valónak. Abbahagytam az edzést, a fentebb említett két barátommal tartom csak a kapcsolatot gyakorlatilag. A cigaretta, alkohol, illetve a zene éltet csak, úgy érzem. Folyamatosan csak arra tudok gondolni, hogy mennyivel jobb volt régen, mikor még minden a sínen volt, középiskolában.

22 éves vagyok, tudom, hogy ez még nem visszafordíthatatlan, és hálás vagyok mindenért amit eddig kaptam az életemben Istentől, viszont felőröl ez kilátástalanság.



dec. 3. 04:58
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Velem volt ilyen, depresszió a neve. Én is nagyon motivált és céltudatos voltam, annyi különbséggel, hogy nekem iszonyat volt a gyerekkorom, sz.rrátraumatizált felnőtt lettem és egy elég rondán kivitelezett szakítás rántotta ki alólam a szönyeget. Ezért nem merem a te helyzetedre is azt mondani, hogy depresszió, mert nem látom az okokat, amik kiválthatták.


Ettől függetlenül lehet, hogy tényleg az. Amit én érzetem, az a teljes céltalanság és érdektelenség volt. Nem érdekelt semmi, ami azelőtt érdekelt (munka, hobbi, edzés, a kinézetem...), elkezdtem piálásba, zabálásba és játékba menekülni. Mintha valami robotpilóta módban éltem volna az életemet, csak mentem és csináltam, amit kellett, de igazából én nem voltam jelen, csak amikor végre hazaértem és nekiállhattam a piálásnak, zabálásnak, játéknak...


Pszichológus és antidepresszáns segítségével tudtam úgy-ahogy kijönni belőle. A motiváltságot és céltudatosságot a mai napig nem sikerült visszakapnom, de legalább már nem szorongok és nem akarom kinyírni magam. :) Nem tudom, hogy számomra a teljes gyógyulás lehetséges-e. Számodra szerintem igen, mert a leírásodból nem derül ki, hogy lenne olyan mély és súlyos traumatizáltságod, mint nekem. Szóval én egy pszichológus segítségét javasolnám.

dec. 3. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

Még hozzátenném, hogy nem láttam a kiutat, a megoldást, mert el sem tudtam képzelni, hogy mi tenne boldoggá. Ez a legrosszabb, ezért annyira kilátástalan az egész.


És ellentmondásosnak tűnik, de ez az agy védekezőmechanizmusa, hogy leblokkolja a vágyakat, célokat. Mert ha belegondolok, akkor ez engem valóban megvédett attól, hogy kinyírjam magam. Amire nekem a legnagyobb szükségem volt egész életemben és nem kaptam meg, az a szeretet. Hogy szeretve legyek. És ha belegondolok abba, hogy ebben a kétségbeesett és kiszolgáltatott lelkiállapotban nem múlt volna el a szeretetre való igényem, az olyan iszonyatos lelki fájdalmat okozott volna a nap minden egyes percében, hogy valószínüleg megöltem volna magam. Bámulatos az emberi agy, mi? :)

dec. 3. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Isten? Templomba mikor voltál? Irány a pap. Azok most beteljesedtek, kaptak 1,5 milliót és mindent el fognak rólad mondani a Pártnak, mert ez a dolguk. Szerintem legyél fideszes, az majd célt ad életednek.
dec. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg pszichologus, akinek ezeket elmondod. bocs en most nem.ertem (nem.tudtam figyelmesen olvasni), de mar befejezted az egyetemet?

van sajnos olyan, hogy az ember beijed, amikor mar a teljesen onallo elet elott all egy lepessel. Amikor hirtelen megsem akarodzik befejezni az egyetemet es azzal a szakmaval elmenni dolgozni. Nem szokott konkretan megfogalmazodni sokakban, de ilyenkor jon a sok halasztgatas, inkabb masfele fordulas stb.

Ha nem tetszik az amit tanultal (persze elotte jo lenne olyan helyrw valahogy akar csak gyakor oki allasba elmenni amit tanulsz az egyetemen vagy tanultal, hogy biztosan lasd ez melleloves volt), akkor ideje egy palyavalasztasi tanacsadasra elmenni. Egyszeruen lehet csak mas fekszikneked, masban talalnad meg az oromet.


Lehet a levalas nehez a csaladidtol es ez jgy jott most ki.

.indenfelekeppen erdemes pszichologussal beszelned jobb onismeretet elerni.


Es nem.nem.vagy egyedul. Hasonlot eltem at en is, csak nem tartott tul sokaig, engem az rantott ki, hogy ajanlottak munkat es azt nagyon megszerettem es szerencsere abban a szakmaban amit az egyetemen tanultam.

dec. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%

Üdv. a felnőttek világában...

Velem is kb. ez volt, csak mellé mérgez kapcsolatok is. Ráment 5-10 év az életemből, attól függően hogyan nézzük.

Szerencsére, a problémáid még mindig gyerekesek az igazi felnőtt léthez mérten.

Tedd le a cigit és a piát, mozdulj meg újra és máris jobb lesz. Keress más munkát. Gondolom nem alszol normálisan sem, ha nappal tanulsz éjszaka meg megy a pultozás.

dec. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül nem égtél ki a tökéletesnek megélt élet fenntartása közben?
dec. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok ember keresztül megy ilyen és ehhez hasonló dolgokon.


Gyerekként optimális esetben szép és gondtalan az élet, majd rájössz szép lassan, hogy mennyire keserves, igazságtalan és gonosz tud lenni.

dec. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha sokk stressz és csalódás ért a közelmúltban, lehet hogy kiégtél, esetleg depressziós vagy. Az is lehet, hogy épp kialakulóban van egy komolyabb mentális betegség.
dec. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Depresszió. Senki sem védett ellene, de egyes genetikai markerek megléte növeli a betegség kialakulásának az esélyét. Mivel az égvilágon semmi bajod nincs, eddig teljesen jól mentek a dolgaid, ezért úgy fogd fel, hogy egy sima betegség lett úrrá rajtad, ne magadban keresd a hibát. Menj el dokihoz, aki ha úgy látja, akkor beutal terápiára, de ha szükséges, akkor ad gyógyszert, hogy helyre legyen billentve az agyad, hogy újra úgy érezhesd magad mint amikor normálisan vagy. Az már nagyon szuper, hogy ezt felismerted magadon és legalább itt segítséget kérsz!
dec. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!