Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Elvégeztem egy anglisztika szakot 3-asokkal. Az angol tudásom a szak után kb még mindig B1-B2 szinten van. Az alapszak alatt elkezdtem spanyolul is tanulni, ami felemésztette minden figyelmemet. Most azt kb B2 szinten beszélem jobban mint az angolt. A kiejtésem egyik nyelvből se a legjobb. De feltétlen ezzel a 2 nyelvvel szeretnék elhelyezkedni a jövőben.

dec. 15. 08:48
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

15 sem voltam amikor letetem a C1 nyelvvizsgát, saját magam tanulva videojátékokból és filmekből. A párom 18 éves és 4 nyelven beszél C1-B2 szinten.


Nehéz azonosulnom valakivel aki elvégez egy anglisztika szakot és nem tanul meg közben angolul, illetve egy nyelv megtanulása "felemészti minden figyelmét".


De azt elárulom, hogy attól, hogy annyira tudsz egy vagy két nyelven, mint egy anyanyelvi tízéves, még nem fogsz tudni elhelyezkedni vele. Ahhoz piac által megfizethető tudást kell felmutatnod, azaz megmukkanni nem elég, valami értéket is elő kell tudnod állítani. Én inkább ezen dolgoznék nagy iramban, amíg nem késő, mert láthatóan nyelvérzéked nem igazán van. Bocs a nyers fogalmazásért, de úgy tűnik veled még senki csinált soha egy reality check-et, ami durván tévútra vitt.

dec. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vannak emberek akik nehezebben jegyeznek meg dolgokat és egy film megnézése után nem ragad rájuk 20 szó. Én ezek közé az emberek közé tartozom. Egy oldalnyi tananyagot emlékszem annak idején kb másfél órámba telt megtanulni.
dec. 15. 09:11
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Talán nem a nyelvtudásodra alapozva kellene állást keresned, illetve az adott nyelvterületen valami olyan melót vállalni, amihez elég a pillanatnyi tudásod. Aztán a többi úgyis rádrakódik és akkor tovább léphetsz.
dec. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az legyen a lényeges, hogy hallgass beszédet, szöveget a kiszemelt nyelven.

Ha van módod, beszélj olyanokkal, akik jobban tudják az általad igényelt nyelvtudást. Természetesen, nem magyarul gondolom a beszédet.

dec. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Amúgy minek nyelvszakra mentél, ha ennyire nincsen nyelvérzéked? 🤔
dec. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Irány London. Ha megy az angol meg nem vagy beteg.
dec. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
B1-B2 szinten megy meg tudom értetni magam.
dec. 15. 14:04
 8/9 A kérdező kommentje:
De nem tökéletes, hogy pl tárgyalásokat lebonyolítsak. Kb recepciósnak lennék jó a jelenlegi tudásommal
dec. 15. 14:05
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"feltétlen ezzel a 2 nyelvvel szeretnék elhelyezkedni a jövőben"

Jó, de milyen állásban tudod elképzelni magadat?

Milyen nyári munkákat végeztél életedben és melyik miért tetszett vagy nem tetszett?

Szeretnél pl. recepciós lenni?

dec. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!