Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik opciót választanád a...

Melyik opciót választanád a jövődet, a párkapcsolatodat, a családodat és az álmaidat figyelembe véve?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés nyilván!


Ha most lennél 20 éves, és a kormánynak lenne egy "ajánlata", minden magyar állampolgárnak, aki betölti a 20. életévét.


A.: Semmi. Minden megy tovább ahogy eddig. Kész.


B.: Kapsz egy összegben, 100.000.000. azaz százmillió forintot. + élethosszig ingyen TB.-t. De!!! SOHA többé, semmilyen állást és/vagy közfunkciót, pl. polgármesterség, nem vállalhatnál idehaza, semmi féle segélyre vagy támogatásra nem lennél jogosult, és nyugdíjad sem lenne! Na jó, kiskapu: rendőr vagy katona lehetnél.



dec. 23. 16:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

B nem valami kecsegtető opció..


35 évre tervezve.. az alig havi 238 ezer forint, ami nem valami sok.

dec. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
44%
Kérdező! Hogy született meg ez a kérdés/ötlet a fejedben?:)
dec. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%

Fogalmam sincs, nem biztos, hogy a B opció olyan jó, csak esetleg annak tűnik.

Tényleg semmit sem csinálhatok? Még akkor vállalkozó se lehetek? Ne értsétek félre, nem vágyálmom, hogy szétgürizzem magam, de az ember azért szeretne célokat elérni. Nekem nagyon tetszik egy szakma, amit most tanulok, ha nem csinálhatom, mit csináljak? Ok, hogy nyaralok, de egyfolytában nem nyaralhatok, mert azért igencsak el lehet tapsolni azt a pénzt is. Most akkor otthon üljek?

dec. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Sose bíztam a kormányban és nagyon jól tettem. 100 mft egy életre nem sok. Biztos az a-t választanám.
dec. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
A.
dec. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Csak pár példa, hogy miért is lehet jó opció a B.


100M-ből vígan elélsz, amíg elvégzel 1-2 sulit, akár egyetem, akár szakma, majd lesz annyi pénzed, amiből külföldre költözhetsz.

Vagy anyád nevén, nyitsz egy vállalkozást.

Vagy 20 évesen, 100M-el a zsebedben, fogsz egy MILF csajt, akinek van lakása, és akivel élhetsz.

Vagy veszel 2 lakást, kiadni. Közben meg szépen ellaksz anyádéknál, akinek meg nem tetszik, bekaphaSSa!

Vagy napozok - csajozok - motorozok Thaiföldön amíg tart, majd pisztolycsövet teszek a számba. ÉS! Máris jobban és többet ÉLTEM, mint a magyarok 90%-a.

dec. 23. 17:08
 7/24 A kérdező kommentje:
7.-re. ?
dec. 23. 17:14
 8/24 anonim ***** válasza:
71%
Én nem a 7-es vagyok, de azért durva, hogy "majd pisztolycsövet teszek a számba." de ennek ellenére úgy gondolod, hogy megérte....
dec. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

9. Miért, a 80 évesen, a családod által magasról lexarva, feküdni egy elfekvőben, a saját székletedben, felfekvéses sebekkel, várva a halált, mennyivel jobb opció?


(Vagy mint az a szegény srác, aki most az eutanáziáért harcol Brüsszelben?)

dec. 23. 17:24
 10/24 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a B opció a jobb. 100 millióból kijön 3 panel lakás, ha csak úgy számolunk hogy 150eFt/lakás havonta, az 450eFt egy hónapra. Aki megelégszik ennyivel, annak ez már egy kényelmes élet, ha meg valaki többet akar, akkor külföldre megy dolgozni, passzívan meg jön a pénz a lakáskiadásokból. Úgy nyilván nincs értelme a B opciónak ha valaki elherdálja a pénzt, de befektetni már egy elég jó összeg. A kérdés meg nem tesz említést arról hogy a B opciót választva nem dolgozhatunk külföldön
dec. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!