Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogosan szólt be?

Jogosan szólt be?

Figyelt kérdés

Kosárlabdázom. Pontosan 2 méter magas, 19 éves fiú vagyok, és 105 kiló. Egyik ismerősöm élcesen megkérdezte, hogy "a te súlycsoportodban van más sport a szumón kívül?"

Oké, hogy a BMI-m alapján túlsúlyom van, nem is én vagyok a legizmosabb a csapatban, meg mostanában némi háj is rámjött, de szerintem egyrészt ez enyhe túlsúly, másrészt jól teljesítek a csapatban, harmadrészt pedig ez egy rosszindulatú és jogtalan beszólás volt.



jan. 5. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem szóltál vissza?
jan. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy két méteres férfi egyáltalán nem túlsúlyos 105 kilóval. Főleg, ha sportoló.

Ne vedd ennyire a szívedre. Ennél sokkal bunkóbb beszólásokat fogsz kapni az életben. Ráadásul ez elég objektív, tudhatod, hogy nem igaz.

Az én barátom 190 cm, 103 kiló és ő sem az, erős, sportos, de egyáltalán nem elhízott.

jan. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt én sem értem, hogy visszaszólás helyett miért itt picsogsz. A bátorságod nincs valami magas szinten.
jan. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jogosan szólt be? Nem. Szerintem senkinek sincs joga ahhoz, hogy mások kinézetére, tulajdonságára beszóljon, akár igaz akár nem, nincs jogom egy másik emberre bántó megjegyzéseket tenni, humorizálni az ő kárára. Ez szimplán bunkóság.

Az ilyen beszólásokra mindenképp érdemes reagálni, de nem az ő szintjén (tehát nem visszasértegeted) hanem humorral túltolva kifigurázni a megjegyzését, az életben pedig kerülni az ilyen emberek társaságát.

jan. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Unokabátyám 196 cm és 98 kiló - sohasem mondanám rá, hogy túlsúlyos, sőt. Izmos, meg bszki, majd' kétméteresként nem lehet 80 kiló.
jan. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!