Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi joga van tudni egy...

Mennyi joga van tudni egy szoba, lakótársnak hogy a szobatársának mi a betegsége?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk fertőző, akkor miért nincs jogom tudni, hogy mi baja van? Vagy annyit, hogy fertőző e vagy sem. Értelemszerűen, nem azért, hogy piszkáljam, kibeszéljem, hanem, hogy pl védekezzek, stb, akár segítsek ha rosszul van.

jan. 5. 14:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
A fertőző, azt értelemszerűen kutyakötelessége közölni. Hogy mi baja, az viszont rá tartozik.
jan. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Jogod semennyi, mert az egyén betegsége nem tartozik rád. Ha ellenben a szoba/lakótársad fertőző beteg, az ő részéről érdemes jeleznie ezt feléd, hogy kerüld a fertőződés valószínűségét, illetve a védekezéshez szükséges lépéseket meg tudd tenni.
jan. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Hát alap, ha fertőző, szólok a körülöttem lévőknek. Pl ha egy wct használtok azért jó tudni, ha éppen szalmonellás.
jan. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
14%

Elvileg SENKINEK NINCS JOGA a másik ember egészségi állapotáról felvilágosítást követelni, ez mindenkinek magánügye.

Másrészt miböl gondolod, hogy a másik beteg, ha nem mondta el neked?

Meg eleve jóformán nincs olyan betegség, amivel otthon lehet valaki és másra nézve veszélyes lehet. Egy nátha/influenza nem az, másrészt meg azt úgyis észreveszed.

jan. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
4 igen pl influenza, ami elsőre nem látszik főleg amikor még nem köhög
jan. 5. 14:28
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Ha fertőző, akkor igenis jogod van tudni. Főleg ha veszélyeztetett vagy.
jan. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Ha szoba vagy lakótársad, szerintem magadtól is láthatod hogy milyen tünetei vannak, és ebből következtethetsz arra, hogy milyen betegsége van. Kivéve, ha nincs tünet, és valami lappangó betegség, de szerintem azzal ő sem valószínű, hogy elmegy még az orvoshoz. A pontos betegséget az orvosok se mondják meg (nem is nagyon foglalkoznak vele, leszámítva a kovidot( csak írnak

fel valami gyógyszert és kész. Ahhoz meg hogy mihez van, vagy nincs jogod, azt ezen a szinten aligha tudnád érvényesíteni. Ha jó viszonyt akarsz a lakótársaddal, akkor sürgősen felejtsd el a jogod van hozzá mentalitást, még ha tényleg jogod is van hozzá. Mert még egy betegség is jobb az elmérgesült lakótársi viszonynál.

jan. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Amíg nem látszik, addig általában az illetö sem tudja, hogy beteg, nem "csak" megfázott, ez csak akkor derül ki, amikor az orvos megállapítja.

Egyébként az influenza is már akkor fertöz, amikor még semmiféle tünete sincs, azaz hiába szólna akkor, amikor már beteg, te már jóval elöbb megfertözödhettél.

jan. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igazatok van, de pl, annyit lehet mondani, nézd lázas vagyok, elkaptam az influenzát, lehetőleg, ha tudsz 1-2 napig jobban kerüljük egymást.
jan. 5. 14:42
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
Joga van megtartani magának az ilyesmit, ugyanakkor az embernek ahhoz is joga van, hogy mindig rumlit hagyjon maga után, a wc mellé hugyozzon, a másik orra alá fingjon/böfögjön. Attól hogy joga van, még nem jelenti azt hogy normális/tisztességes viselkedés is.
jan. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!