Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan viselkedjünk a szobatár...

Hogyan viselkedjünk a szobatársakkal, ha kisgyerekkel kell befeküdni kórházba?

Figyelt kérdés
Pár éjszaka befekvés, sérvműtét 2 éves gyerekkel. Másik gyerek és anyuka biztosan lesz. Mi van, ha az enyém van rosszabbul és zavar a másik, vagy fordítva? Számíthatunk egymásra, ha pl. mosdóra mennék? Éjszakai etetés műtét miatt?

2020. nov. 9. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

El kell tudni egymást viselni arra pár napra...


Egymás gyerekéhez nem nyúlhatnak a szülők, ha gond van, a nővéreknek kell szólni.


Nyilván, amíg kimegy anya mosdóba, a másik anyuka szóban nyugtathatja a másik gyerekét, de kb. ennyi.


Etetés, itatás, csendes pihenő, illetve, hogy éjszaka benn lehetsz-e a gyermekeddel, az kórház és osztályfüggő.

Egyéni házirendjük van, de a legtöbb kórház honlapján ez fenn is van.


De, most a vírus miatt, lehet, hogy még szigorúbbak a szabályok egyes osztályokon.

2020. nov. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Hál'Istennek rég volt, mikor a másfél éves fiammal voltam kórházban.

A másik anyuka nagyon kedves volt, mindenben segítettünk egymásnak.

Hazaindulásunkkor a másik kisfiú egy kis játékot is adott a fiamnak. Évekig őrizgette.


Intelligens emberek ebben a helyzetben igen, segítik egymást.

2020. nov. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bent kell lenni, nem mehetünk haza. Attól tartok, még az udvarra se mehetünk szellőzni amíg megtehetnénk. Covid teszt is volt. Osztály szigorú. Az érdekes, hogy nem nyúlhatok a másik gyerekhez. Egyrészt értem és figyelek rá. Másrészt az egyetlen infó amit hallottam, hogy egyik anya végig cigizte az időt, míg szegény másik bébiszittelte az övét is... írjatok még, minden érdekel. Köszönöm.
2020. nov. 9. 21:36
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem is hazamenetelre gondoltam.


De egyes kórházakban, van külön anyaszoba.

Tehát, nem a gyerek mellett alszol, hanem máshol vagy elhelyezve.


Van olyan is, hogy éjféltől reggeli vizit utánig, be sem mehetsz, kivéve szoptatós anyák, (de ebben is van kivétel, hogy pl. éjszakára csak lefejt tejet adhatsz le, te magad, nem léphetsz be az osztályra-de nálad ez nem játszik, mivel már nagyobb gyermeked van), vagy ha a nővérek nem bírnak a kicsivel.


Vannak csendes pihenő idők is, pl 13-15 h-ig, a szülőknek el kell hagyniuk az osztályt.

2020. nov. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

De, ha megírod, hogy melyik kórház házirendje érdekel, akkor biztosan pontosabb információkat kapsz.

Mert, mindenhol más.


#1 és #4-es voltam.


3 hónapot voltunk 3 különböző kórházban, ezek voltak a legfontosabb szabályok, amiket be kellett tartani.


Mielőbbi felépülést kívánok majd!

2020. nov. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Én pl a 7 évesemmel voltam tavasszal kórházban. Bent aludhattam vele, nem volt semmi szigorú szabály. Viszont baromi idétlen volt, hogy a szobatársai 2 db lakli 17 éves kamaszfiú volt, és elég hülyén jött ki, hogy egyszem nőként ott alszom velük... Asszem egy ovis kislányt kevésbé zavart volna az én fiam, mint így... De tök jóban lett az egyikkel, amíg elmentem fürdeni, elvihorásztak. :)
2020. nov. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mi első éjszaka hazajöhettünk volna, ez a szokás általában. Földön alvás lesz. Éjszakai etetés a másnapi altatás miatt kell.
2020. nov. 9. 22:18
 8/11 anonim ***** válasza:
2 hetes volt a fiam,mikor februárban bekerultunk 6 napra. 1. reggel mar engedtek haza a szobatarsat,nagyon nem beszeltunk. Utana nem volt senki,majd jott egy 3 eves gyerek. Vele nem maradt bent senki éjjel,tehat ha en nem adok neki inni,egesz éjjel nem iszik,mert bar a nővérek megígérték a nevelő anyanak,hogy beneznek,nem jottek.. O is csak 1 ejszakat volt. Utana jott egy,a fiammal egyidős baba. Na az o anyja kb óránként jart cigizni.. En nem is mertem rábízni a fiamat,igy csak akkor mentem mosdóba,ha bent volt a párom,vagy aludt a fiam
2020. nov. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szívbeteg kislányommal 4 hétig voltunk bent, én beköltöztem vele. 6 szobatársunk volt, az egyikkel azóta is tartjuk a kapcsolatot, kettővel elvoltunk, de nem kerestük egymást később, a másik három meg olyan volt, hogy kb menekültem volna, ha nincs a gyerekem gépekre kötve... 🤷🏼‍♀️ A normálisakkal otthagytuk a gyerekeket amíg kimentünk enni, fürdeni, ilyesmi. A furákkal szóltam a nővéreknek inkább arra a 2 percre is.
2020. nov. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Krupp miatt kellett nekünk bent lenni. 4 nap volt és a szobából se lehetett kimenni.... :(

Covid miatt annyira korlátozva van a mozgás az épületekben, hogy a büfébe se lehetett kimenni, ami a folyosón volt. A mi esetünkben nem voltak a másik ágyon, de ha lettek volna, esélytelen hogy ne vegyüljön a társaság, elvégre össze vagytok zárva.

2020. nov. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!