Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A pozitív gondolkodás egy idő...

A pozitív gondolkodás egy idő után tényleg beválik és jobban érzed magad?

Figyelt kérdés
jan. 7. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Igen, de nem megy túl sokáig.
jan. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Nem hiszek a mesékben:D Az ezos poz.gondolkodás másolat-ami hamisítvány. Ha meg van az eredeti te magad jössz rá, hogy mekkora átverés a valóságban amit ők hirdetnek, és mit kell tenned ha azt akarod, hogy normálisan működjenek a dolgok-és mi miért van és minek mi a következménye egy ember életében.
jan. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Csak annyit mondok, hogy az ezotéria és a spiritualitás nem ugyanaz...
jan. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Valamikor sokkal felszabadítóbb belátni, hogy ma bizony fosch kedvem van és inkább sírni egy nagyot vagy máshogy levezetni és megélni az érzéseinket, mint egész nap egy olyan dolgot mantrázni, amit a zsigereinkben érzünk, hogy nem igaz. Kihívások előtt mondjuk célravezetőbb, ha pozitív gondolatokkal bátorítjuk magunkat.
jan. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beválik, csak nem úgy kell elképzelni a pozitív gondolkodást, hogy mindenbe belemagyarázod, hogy az mennyire "hepi" és te mennyire "hepi" vagy.


Inkább arról szól, hogy a negatív gondolatokat megpróbálod tudatosan figyelni és kerülni, változtatni rajta. Mindamellett van amikor meg kell élni a rosszat is.


Összességében szerintem egyfajta "általános" gondolkodás kell, nem feltétlenül a végletek. Nem kell végletekig pozitívnak lenni, de a fordítottja sem jó amikor valaki fetreng az önsajnálatban és szinte élvezi, hogy mindenben a rosszat látja.

jan. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondok egy egyszerű példát:

Szükségem volt eg ypapírra amit úgy tudtam, hogy az optikus tud kiállítani. Felhívtam őket, egyeztettünk időpontot.

Jó cudar idő volt, elvergődtem nagynehezen az optikáig, elmondtam miért jöttem, err emondták, hogy jaaa, azt ők nem állíthatják ki, azt a szemészeten kell kérni itt meg itt stb. Akkor ennyi, haza is mentem.

Elment kb 2.5 órám ezért az infóért.


Most vergődhetek, hogy elment egy cosmó időm meg fölöslegesen utazgattam a városban az esőben...

..vagy mondhatom azt, hogy na, megvan az infó hogy hova kell mennem a papírért, egel közelebb vagyok a célomhoz.


Melyiktől lesz teljesen elbszva a napom és melyiktől mondhatom azt, hogy ha nem is teljesen, de valamelyest közelebb vagoyk a célomhoz?


Az a gond, hogy a pozitív gondolkodás sokan valamiféle bedrogozott állapotnak tekintik. Pedig nem arról van szó, hogy mindent is jónak ítélünk meg, azt is ami nem az, csak simán arról van szó, hogy mérlegelünk és ha nem esett kár senkiben és semmiben és fel lehet mutatni valami pozitívat is mellé, akkor az összességében pozitívnak tekinthető.


Elment 2.5 órám? Igen. Kényelmetlen volt? Igen. Megmondhatta volna a telefonban is a hülyéje? Igen.

Van értelme ezen görcöslnöm? Abszolút nem.

Jobb lesz bármi, ha negatívan ítélem meg ezt az egészet? Nem. Viszont az én időmet és hangulatomat elrontja.

jan. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Önámítás.
jan. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6 Igen szerintem ezek tökéletes példák.


Vagy például a közlekedés is ilyen mint mindennapi bosszúság. Ott is mindenki őrjöng, mert az egyik nem siet a másik nagyon siet, a harmadik nem tart jobbra az út szar meg mindennel is a baj van.


Miközben pont ezek azok a dolgok, amiket simán el lehet engedni, aztán ha úgy nézi az ember, hogy nem azon idegeskedik, hogy késik 5 percet, vagy 3 perccel később ér haza, akkor sokkal nyugodtabb lesz az élet.

jan. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ami még tipikus: a sorban állás.


Állnak páran előttem, a mögöttem lévő meg táncol, szuszog, sóhajtozik, jobb esetben még anyázik és szitkozódik mert neki is csúcsidőben kellett lemenni a boltba mint bárki másnak.


Persze, lehet vergődni, de minek? Van ráhatásod? Nincsen. A sor ugyanúgy ott lesz. Mondhatod azt is, hogy leszarod, veszel egy nagy levegőt aztán kivárod a sorod. Vagy nyomkodod a telefont és kész, eltelik az idő.


De ilyen az időjárás meg egy csomó más dolog is.

jan. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

8-9, pontosan:D

és az a szép, hogy az emberek úgy ki vannak borulva, hogy telik az idő és nemár, hgoy 5 percet sorban kell állni, mintha olyan kva sok dolguk lenne és nem az lenne, hogy hazamennek és 3-4 órán át bámulják a TV-t vagy a mobiljukat:D

Persze, van olyna körülmény amikor az ember siet, de az idegeskedő emberek 80-90%-a baromira nem siet sehova, csak simán türelmetlen.

jan. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!