Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek sem segít a pozitív...

Nektek sem segít a pozitív gondolkodás, vagy hozzáállás?

Figyelt kérdés

Tehát itt arról van szó, bizonyára ismeritek a jelenséget: az ember eldönti, hogy mostantól minden más lesz, és megváltoztatja az eddigi rossz életét.


Ebbe beletartozik az, hogy mostantól pozitívan fog gondolkodni, egészségesen táplálkozik, művelődni fog, és még sorolhatnám ezeket a dolgokat.


És akkor pár napig ez működik, aztán feladják az emberek.


Amikor én megpróbáltam, hatalmas szorongás lett úrrá rajtam, mintha börtönben lennék, hogy most ezt meg ezt nem szabadna akkor, ha egy ilyen "pozitív" békét sugárzó lénnyé szeretnék válni.


Úgyhogy szerintem ennél nagyobb baromság nem létezik, gondolok itt most például a motivációs tréningekre, ahol ez a gondolkodást népszerűsítik.


2018. jan. 23. 19:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
De, nekem segít, mert nem adtam fel egy pár nap után.
2018. jan. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem erőltetni kell, meg görcsölni rajta, hanem szokássá, természetessé tenni. Amikor eszedbe jut, vagy észreveszed magad, megváltoztatod a hozzáállásod, átkeretezed a dolgokat és akkor tényleg csökkenni fog tőle a stressz és nem növekedni, mint nálad.
2018. jan. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
7%

Az ego nem nagyon szereti, küzd ellene. Éva ezt ette a fáról. Isten hiába mondta nekik, hogy halál, aki eszik alma, mert mivel nem volt EGO bennük: félelem,szégyen, gyülölet.


A lényeg nem is a pozitív gondolkodás erőltetése, hanem inkább az, hogy észreveszed (éberség) mit csacsog neked az ego, amikor 1.megsértenek. 2. Kudarc ér. 3.stb.


Az már nagy fejlődés, ha nem akarsz se negatív se pozitív lenni, de éber vagy, mert a rossz, ennek hiánya miatt történik. Jelen lenni azt jelenti élő vagy, s nem élőhalott.

2018. jan. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%

Én egyszerűen azt tapasztalom, hogy sok esetben nem éri meg.


Például munkatársaimmal normálisan viselkedtem, közvetlen voltam. Az volt a hála, hogy egyre inkább elengedték magukat, és a végén már konkrétan megalázó hangnemben beszéltek rólam.


Azóta teljesen "begubóztam". Csak azzal beszélek akivel épp nagyon kell, reggel bemegyek, fejhallgató feltesz, és dolgozom. A köcsög munkatársakhoz hozzá sem szólok, azóta csendben vannak.

2018. jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Gábor t ***** válasza:
70%

Szia. A pozitív gondolkodás jó dolog, érdemes eröltetni,de,:

Olyan vagy amien vagy.

Biztos, hogy rosz az életed?

Egészséges táplálkozásrol annyit , mindenki tegye ami jól esik. Van olyan ismerősöm (lány) aki úgy szabályozza a súlyát mint kaméleon a szineit, és vannak olyan ismerőseim akik meg fogadták, hogy egészségesen élnek (ételek, sport) pár honap után mondták, hogy inkább jól érzik magukat.

Ez igazábol emmber függő, valaki képes rá valaki nem, de te képes vagy olyanra, amire az nem képes amire te. :)

Szokták mondani, hogy ha valamit nagyon akarsz, el éred ! Na ja én rúd ugró akartam lenni.

Lehet dolgozni, hogy "jobb" legyél, de ha a saját korlátaidat túl akarod lépni, nem fogod magad jól érezni.

2018. jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
sajnos erőltetéssel nem oldasz meg semmit.. légy olyan amilyen vagy fedd fel magadban az utat amit képviselsz (igen ez közhelyes) .. ha meg baszogatnak a kollegák akkor meg szólj be nekik
2018. jan. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Tudod, miért adják fel? Mert egyből a szakadékot akarják átugrani nekifutás nélkül, ahelyett, hogy a kis pocsolyákkal próbálkoznának először, és fokozatosan növelnék a tétet.
2018. jan. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem tudok pozitívan gondolkodni, ha nincs semmi pozitív visszacsatolás...
2018. jan. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem, ahhoz hogy az ember ertekelni tudja a szebb napokat, ahhoz az esos napokat is el kell viselni. Csak ugy tud az ember fejlodni, ha a rossz esemenyeket, embereket, szokasokat atertekeli pozitiv tapasztalatta. Azt kell nezni, hogy mi az, amit tanultam az adott szituaciobol? Mit adott, mivel lettem gazdagabb? Igy mar mindjart mas nezopontba kerulnek az esemenyek. :)
2018. jan. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Kb olyan az akaraterőd mint azoknak akik 2 napra leszoknak a cigiről! Lehet hogy szeretnél változni de nem akarsz igazán erőt venni magadon. De akkor meséld be magadnak hogy lehetetlen változni és élheted az életed úgy ahogy eddig. Azaz szarul
2018. jan. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!